Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [Cichy9] Sportowy misz-masz

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Cichy9
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    Jasło
    Posty
    63

    Exclamation [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Witajcie.

    Długo zbierałem się, żeby pokazać na łamach CB swoje zdjęcia, ale w końcu się przełamałem. Mocno liczę na konstruktywną krytykę oraz informację co robię dobrze, co źle i co powinienem poprawić. Czas na zdjęcia, na początek trochę męskiej siatkówki

    1. Canon 1D III + 85/1.8

    2. Canon 1D III + 85/1.8

    3. Canon 1D III + 85/1.8

    4. Canon 1D III + 85/1.8

    5. Canon 1D III + 85/1.8

    6. Canon 1D III + 85/1.8

    6. Canon 1D III + 85/1.8

    7. Canon 1D III + 85/1.8

    8. Canon 1D III + 85/1.8

    9. Canon 1D III + 85/1.8

    10. Canon 1D III + 85/1.8

    11. Canon 1D III + 85/1.8

    12. Canon 1D III + 85/1.8

    13. Canon 1D III + 85/1.8
    Ostatnio edytowane przez szambonur ; 01-04-2013 o 14:59

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    zdjęcia poprawne technicznie, mz ciasno w kadrze i z nieciekawej strony
    2x5Dmk2/fish15/ 17-40L/ 24LII /85 /135L/ 430 EX II/ 2x600EX
    Regulamin pkt8.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Pierwsze zdjęcie zdecydowanie najlepsze.
    Przydałaby się chyba dłuższa ogniskowa, żeby wzmocnić rozmycie obszaru poza GO, bo mi pełnej dziury, to za dużo w kadrze rzeczy i ludzi odwraca uwagę.
    Na świat spoglądam przez armatę...


  4. #4
    Coś już napisał Awatar Cichy9
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    Jasło
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Cytat Zamieszczone przez KGR Zobacz posta
    zdjęcia poprawne technicznie, mz ciasno w kadrze i z nieciekawej strony
    Możesz rozwinąć czemu z nieciekawej strony? Ciasno w kadrze, bo tak miało być. Uchwycony jeden fragment boiska, jeden moment. Bez szerokich kątów, gdzie nie wiadomo na czym skupić wzrok.

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Pierwsze zdjęcie zdecydowanie najlepsze.
    Przydałaby się chyba dłuższa ogniskowa, żeby wzmocnić rozmycie obszaru poza GO, bo mi pełnej dziury, to za dużo w kadrze rzeczy i ludzi odwraca uwagę.
    Też uważam, że 1. fotka jest najlepsza, dlatego poszła na początek Posiadam 70-200 2.8, ale nie było miejsca, żeby go użyć. Był to turniej, rozgrywany na hali, podzielonej na 3 boiska. Mecze toczyły się równocześnie. Niejednokrotnie siedziałem plackiem na tyłku przy samej ścianie i z obiektywem 85 łapałem całą powierzchnię kadru. Nie było gdzie odejść

  5. #5
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    w tej zabawie nie chodzi o lapanie calosci boiska (oczywiscie kilka takich kadrow z calej seri nie zaszkodzi) i 70-200 jest bardzo wskazane nawet na nieduzych halach (wtedy jest tylko latwiej jesli chodzi o ogniskowa) ''z nieciekawej strony'' czyli od **** strony ze tak powiem, za duzo plecow za malo przodow w roli glownej przy akcji, poogladaj zdjecia z siatki nawet na stronach sportowych i zobacz jakie tam sa kadry

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    53
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    świetne foty świetnie uchwycone momenty - też robie dużo siatki ale brak mi jasnej stałki i muszę nadrabiać iso
    - nie spieszę się po prostu pstrykam

  7. #7
    Coś już napisał Awatar Cichy9
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    Jasło
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    w tej zabawie nie chodzi o lapanie calosci boiska (oczywiscie kilka takich kadrow z calej seri nie zaszkodzi) i 70-200 jest bardzo wskazane nawet na nieduzych halach (wtedy jest tylko latwiej jesli chodzi o ogniskowa) ''z nieciekawej strony'' czyli od **** strony ze tak powiem, za duzo plecow za malo przodow w roli glownej przy akcji, poogladaj zdjecia z siatki nawet na stronach sportowych i zobacz jakie tam sa kadry
    Dlatego też złapane są ciasne kadry Naprawdę nie miałem się gdzie odwrócić z 70-200, zwłaszcza przy ogniskowych dłuższych niż 100. Nic nie dałaby mi za wiele zmiana obiektywu, ponieważ nie miałbym czego łapać. Straciłbym tylko 1 działkę światła. 70-200 przydałby się do łapania zawodników po drugiej stronie siatki "Przodów" jest więcej niż "tyłów" akurat Oglądam, ale może polecisz mi jakąś galerię ze zdjęciami sportowymi (głównie siatkówka) godną obejrzenia? Oglądnąłem już wiele i żadna jakoś specjalnie mnie nie zauroczyła - być może nie trafiłem właśnie "na tą".

    Cytat Zamieszczone przez matiax Zobacz posta
    świetne foty świetnie uchwycone momenty - też robie dużo siatki ale brak mi jasnej stałki i muszę nadrabiać iso
    Dzięki Jasne szkło to podstawa, do tego aparat z dobrym AF i szybkim trybem seryjnym i wymiatasz Wcześniej latałem z 500D, po przesiadce na 1D3 - różnica jak przy przesiadce z malucha do mercedesa

  8. #8
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Ciasny kadr z siatki to coś takiego:


    U Ciebie jest wg mojego widzimisie za szeroko. Akcje na siatce masz łapaną głównie od d*** strony czyli same plecy. Ja tam żadnym fachowcem nie jestem ale ''tak mi mówili''

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar wodzu99
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    50
    Posty
    35

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    Ciasny kadr z siatki to coś takiego:

    http://cdn27.se.smcloud.net/t/photos...tandardowy.jpg

    U Ciebie jest wg mojego widzimisie za szeroko. Akcje na siatce masz łapaną głównie od d*** strony czyli same plecy. Ja tam żadnym fachowcem nie jestem ale ''tak mi mówili''
    to zdjecie to jest spier... atakujacy jest, piłka jest, ale ręce blokujacych uciete...
    http://www.postrozny.eu || http://www.volley24.pl
    Canon EOS 1Dmark III + C 50 1.8 + C 300/2.8L USM + S 24-70/2.8 + S 70-200 2.8 HSM + 430EX II

  10. #10
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: [Cichy9] Sportowy misz-masz

    Nie o to w tym przykładzie chodziło.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •