Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Prośba o opinnie użytkowników 6D

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie Prośba o opinnie użytkowników 6D

    Witam, jako, że zamierzam nabyć body jak spora ilość kolegów mam dylemat 5D mkII czy 6D. Wybór dla mnie raczej oczywisty czyli 6D. Nie używam z lampą czasów krótszych jak 1/125, korzystam w 99% z punku AF centralnego, nie używam lamp studyjnych. Robię zdjęcia na weselach oraz zacznę z plenerami. Większość zdjęć w RAWach.
    Szukam stron i wypowiedzi użytkowników, praktyków. Teorii jest za dużo, testy też już chyba wszystkie przejrzałem. Poszukuję opinii kogoś kto używa tego aparatu krótki opis lub link. Z góry dziękuję osobom które nie mają tego aparatu, a czytały czy chwilę miały w ręku. Obiektywy posiadam Canon 24-70 /2,8 L, canon 50/1,4, sigma 70-200/2,8, smayang 14mm, niebawem 135/2.

    Za 6D przemawia jak dla mnie AF 1000razy lepszy niż w 5D mkII (teoria z testów)
    Delikatnie większe ISO używalne (ważne na weselach w ciemnych salach)
    Jakość obrazka wystarcza mi w 101% ta 5D wersji pierwszej.

    W starym 5D brakuje trochę używalnego ISO w granicach 4000, oraz szybszego AF inaczej bym nie zmieniał, nie ma takiego drugiego aparatu z tak ładnym obrazkiem jak leciwy 5D mkI

  2. #2

    Domyślnie Odp: Prośba o opinnie użytkowników 6D


  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Prośba o opinnie użytkowników 6D

    Tylko po co osobny wątek?
    Proszę kontynuować w istniejącym ->
    http://www.canon-board.info/canon-ds...mkiii-z-86963/ .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •