Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Ja miałem kiedyś podróbkę i działała OK, choć miałem wtedy 400D więc dosyć lekki aparat to się sprawdzało, przynajmniej jeśli chodzi o nogi, owijałem też czasem wokół różnych przedmiotów, ale zawsze tak, że aparat był na górze - nigdy bokiem. Niestety stopka pod aparat była plastikowa i się złamała od noszenia w plecaku.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Ja mam same nogi SLR-Zoom, kiedyś na wyprzedaży były poniżej 50zł, nawet dokupiłam drugie ;-)

    Bez głowicy jest trochę tricky, ale ogólnie naprawdę jestem za. Max obciążenie to 5d + 70-200, bez żadnych problemów.
    Dopinałam to na różne barierki, ławki w kościele itp, cuda wianki można z tym wyczyniać.

    Nie zastąpi to prawdziwego statywu (chociażby dlatego, że ma 20cm a nie 1.50m ;]), ale czasem jak mam targać 2kg a 200g to wybór jest oczywisty
    Robiłam też na nim nocne ekspozycje 2-minutowe i dawał radę.

    Nie wiem, czy bym to kupiła za 200zł, fakt. Bo ogólnie to ja większość i tak strzelam z ręki. Ale ogólnie sprzęt godny polecenia
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    SLR-Zoom posiadam - też same nóżki - ale kupiłem za może 20 zl ;-) na jakiejś wyprzedaży. Tak jak pisze @najeli - 200 zl bym nie dal. ale jako lekki przenosny statywik można kupić jeśli cena dobra.

  4. #14
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    dziękuję za podpowiedzi. Moje zainteresowanie tym sprzętem jest podobne jak Najeli. Są chwile słabości, że jedynym rozwiązaniem jest taka miniaturka np. w kościołach (ze wszystkimi plusami i minusami). Jeżeli utrzymuje 5d i 70-200 to mi wystarczy. Poszukam gdzieś na wyprzedaży. Najeli i Raskoks - myślę, że mówicie o JOBY gorillapod SLR ZOOM?

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    41
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Si, Joby GorillaPod SLR Zoom. Ten jedyny, oryginalny i pionierski

    Kiedyś w morele.net była galopująca wyprzedaż. Pierwszą sztukę kupiłam za jakieś 45zł, kolejną za 15 (a po drodze cena się chyba z 3 razy zmieniała).
    Wydaje mi się, że po drodze wyszedł mark II i dlatego taka akcja była ;-)
    www.najeli.pl * fb.com/najeli.fotografia
    C5 * C5d * C40d * C17-40/4L * C50/1.4 * C85/1.8 * C100/2.8L * C70-200/4L * Samyang 8mm * 430exII

  6. #16
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    miasto powiatowe
    Wiek
    61
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Jak za 45 zł, to wycofuję (w sensie: pomijam) wszystkie zgłoszone przeze mnie zastrzeżenia
    A jak za 15 zł, to tym szybciej cofam i nawet gotów jestem odszczekać wszem i wobec

    A na poważnie: miałem Joby Gorillapod Focus z głowicą Ballhead-nie-pamiętam-numeru i powtórzę: pod C50D z Sigmą 120-400 "siadał" z każdego ustawienia, pod tą samą puszką z Sigmą 18-250 trzeba było poszukać ustawienia nóg takiego, żeby się nie rozłaził.

    Ale jak za 45 zł, a tym bardziej za 15, to brać i nie pytać!
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Cytat Zamieszczone przez Olka i Jacek Zobacz posta
    miałem Joby Gorillapod Focus z głowicą Ballhead-nie-pamiętam-numeru i powtórzę: pod C50D z Sigmą 120-400 "siadał" z każdego ustawienia, pod tą samą puszką z Sigmą 18-250 trzeba było poszukać ustawienia nóg takiego, żeby się nie rozłaził.
    Z takimi wielkimi obiektywami to niejeden trójnóg ledwie sobie radzi, a takie maleństwo to już zupełnie nie do tego stworzone. Przecież to konstrukcja przewidziana do nietypowych umocowań i sytuacji awaryjnych. Sam bym go kupił za jakieś rozsądne pieniądze, ale jak na złość nie widać
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  8. #18
    Bywalec Awatar fICHU
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    45
    Posty
    200

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Wieki tu nie byłem ale sie wypowiem i ja.
    Mam oryginaly.
    Najwiekszy z serii z glowica X - uzywany sporo czasu i jestem zadowolony bardzo - 7D + rozne szkla byly na tym zapiete - ale nie tele, owijane na roznych rzeczach i trzymalo sie toto spokojnie,
    mam tez drugi z gory model. Obie wersje mam z seryjnymi glowicami.
    Mniejszy model uzywam do zapiania lampy blyskowej (580) x 2.
    I spelnia to swoja funkcje.
    7D, 30D, C17-40/4L, C24-105/4LIS, C70-300/4-5.6IS, T28-75/2.8, 580EX.II; KM DiMAGE Z3; Praktica L
    Mój śmietnik


  9. #19
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    ODKOP!!!

    https://www.mall.pl/mini-statywy/job...pod-slr-zoom01

    warto? Widze ze kiedys kupowaliscie duzo taniej ale czy to byly oryginaly? jak w ogole sprawuja sie po tych kilku latach?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •