Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

  1. #1
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    66

    Domyślnie gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    W paru miejscach na forum pojawia się statyw gorillapod, ale w żadnym szanowni forumowicze nie wyrazili się dokładnie o zaletach (lub wadach) tego statywu. Chciałem się dowiedzieć od osób mających go lub testujących, czy oryginalny gorillapod z nośnością np. 3 kg jest w stanie w praktyce utrzymać lustrzankę z obiektywem np. 105mm i spełni swoją rolę? Czy bajer z montażem go na słupach i barierkach sprawdza się w rzeczywistości. Jestem trochę niewierny i ciężko mi zaufać producentom, a kusi, zwłaszcza w podróży i tachaniu w górę i w dół... Moja klasyczna natura mówi, że nic nie zastąpi starego wysłużonego statywu, ale zdarzają się perełki postępu. Proszę o uwagi na temat tego sprzętu.

  2. #2
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    miasto powiatowe
    Wiek
    61
    Posty
    192

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Miałem.
    Największą wersję, zdolną podobno dźwignąć 3 albo 4 kg, nie pamiętam.
    Postawiłem na tym 50D i S120-400 - "rozpłaszczył się".
    Postawiłem tą samą puszkę z S18-250 i dopóki trójnóg był "rozsunięty" tak, że nóżki były na 30-40 stopni od pionu, to stał. Jak pochylenie nóg przekroczyło 45 stopni (od pionu), to siadał.
    Jedyny zestaw, z którym stał w każdej pozycji, to 50D i C50/1,8II
    Nie próbowałem wieszać, owijać na słupach., ale myślę, że lekką małpkę by spokojnie utrzymał.

    Taki on był: http://allegro.pl/joby-gorillapod-fo...115058288.html
    Ostatnio edytowane przez jacek_63 ; 29-03-2013 o 20:52
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  3. #3
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    i tak jak myślałem pozostaje dźwiganie... dzięki za odp

    --- Kolejny post ---

    mam wrażenie, że Najeli kiedyś coś wspominała o tym gorillapodzie...

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Dodam, że podróba to totalny szmelc - allegro poniżej 100zł. Nadaje się jedynie do noszenia i zabawy. Owszem lekkie lustro i małe szkło, działało toto kilka razy, powycierało się, ze "stawów" powypadało co miało wylecieć. Ech strata kasy.
    Omijać szerokim łukiem.

  5. #5
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    A ja mam gorillapoda i sobie chwalę... 5dmk2 + 50 1.4 stoi aż miło, więcej mi nie potrzeba! Nie miałem sytuacji by się "rozpłaszczył", jest sztywny i muszę się czasem namocować z nim by go dobrze ustawić... Co do zawieszania na słupach raczej z 5dmk2 bym nie ryzykował ani z inną lustrzanką, lecz z małą małpką już tak : ) Stary poczciwy Canon A520 wisiał na barierce przez dobre 4 godziny i nic się mu nie stało : )

  6. #6
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    A ja mam gorillapoda i sobie chwalę... 5dmk2 + 50 1.4 stoi aż miło, więcej mi nie potrzeba! Nie miałem sytuacji by się "rozpłaszczył", jest sztywny i muszę się czasem namocować z nim by go dobrze ustawić... Co do zawieszania na słupach raczej z 5dmk2 bym nie ryzykował ani z inną lustrzanką, lecz z małą małpką już tak : ) Stary poczciwy Canon A520 wisiał na barierce przez dobre 4 godziny i nic się mu nie stało : )
    Marcin, a możesz podać szczegóły posiadanego modelu

  7. #7
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Cytat Zamieszczone przez adampa Zobacz posta
    Marcin, a możesz podać szczegóły posiadanego modelu
    Model to Focus, dostałem go jakiś rok temu jako prezent : )

  8. #8
    Coś już napisał Awatar adampa
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Model to Focus, dostałem go jakiś rok temu jako prezent : )
    czyli producent Joby GorillaPod Focus - 5kg. Ten sam co gani Olka i Jacek. Marcin, a próbowałeś z większym obiektywem np. 24-105? Tutaj może być różnica.
    Moja filozofia jest taka, że jeżeli gorillapod sprawdziłby się z uniwersalnym obiektywem 24-105, to jest godny uwagi, zwłaszcza kiedy nie można zabrać ze sobą statywu lub go użyć...

  9. #9
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Cytat Zamieszczone przez adampa Zobacz posta
    czyli producent Joby GorillaPod Focus - 5kg. Ten sam co gani Olka i Jacek. Marcin, a próbowałeś z większym obiektywem np. 24-105? Tutaj może być różnica.
    Moja filozofia jest taka, że jeżeli gorillapod sprawdziłby się z uniwersalnym obiektywem 24-105, to jest godny uwagi, zwłaszcza kiedy nie można zabrać ze sobą statywu lub go użyć...
    Powiem Ci szczerze, ze próbowałem z 24-70 2.8 Tamrona + grip i nie ma czegoś takiego jak "rozłażenie się", wszystko stoi jak ma stać, choć szczerze mówiąc nie odważyłbym się takiego zestawu zawiesić na poręczy...

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    73

    Domyślnie Odp: gorillapod- gadget czy statyw w podróży

    Ja też mam i sobie chwalę. Wydaje mi się, że to model SLR-Zoom. Stawiałem na nim m.in. 5D3 z 35L i bez problemu dawał radę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •