Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Montowalem na 803 uchwyt BK-1 z lampa 580EX oraz softbox skladany w parasolke 60x90. Stalo to w miejscu albo bylo bardzo niestabilne. Dopiero 806 zapewnil stabilnosc. Natomiast jesli chodzi o mocowanie samej parasolki to 803 spokojnie daje rade a jest mniejszy, lzejszy i latwiejszy do przenoszenia.

  2. #12
    Coś już napisał Awatar skylight
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    mam firefly i 803 (do tego żadne dodatkowe mocowanie nie jest potrzebne) - 803 bo jest lżejszy i poręczniejszy - zwłaszcza, jak chce się rozstawić sprzęt w niewielkim pomieszczeniu to większy 806 staje się totalną zawalidrogą. 803 spokojnie starczy, żeby zamontować i nawet wykorzystać całą długość, ale w terenie faktycznie nie będzie orłem stabilności - przy lekkim wietrze nawet trzeba by go porządnie obciążyć - jeśli chcesz mieć pewny statyw w plener to większy, ja kupiłam mniejszy z założeniem, bo miałam okazję kiedyś pracować z tym większym w mieszkaniu i uznałam, że jak niestabilność w terenie tego mniejszego będzie wyjątkowo upierdliwa, to najwyżej doinwestuje w drugi większy - cóż nie ma rzeczy idealnych do wszystkiego.

    BTW - mieszkasz za granicą? Te same rzeczy z Amazona masz we Fripersie, zresztą Firefly o dobrych kilka złotych taniej niż ta sztuka, którą podesłałeś z Amazona, zresztą chyba w kraju łatwiej załatwić gwarancje itd.

    A sam firefly sprawuje się ekstra Przetestowałam dla porównania kilka innych rozwiązań i to było prawie pod każdym względem najlepsze (układ światła, łatwość montażu, jakość materiału i wykonania, poręczność, dołączony pokrowiec..) jedno czego szkoda, to że nie zaplanowali do tego grida, mimo, że to raczej przecież okta z przeznaczeniem terenowym, w pomieszczeniach też się przydaje w wielu sytuacjach... z drugiej strony bardzo mało jest typowych repo-softów z dobrym gridem.
    Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistośc /Henri Cartier - Bresson

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Polecam W 803+ uchwyt varos phottix xs. Cena przyzwoita i solidnie wykonane.Noszenie sprzętu w plenerze spowoduje,że szybko dostrzeżesz mobilność takiego zestawu.Polecam bo sam posiadam.
    1Ds mkII 5DmkI T 16-28 C35 1.4L C85 1.2L C580EXII C580EXI Goldphoto YH324+Manfrotto 488RC2+kilka zabawek do strobingu

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    z tym varosem bym dyskutował - nie da się w nim zamontować parasolki tak, aby lampa celowała w jej środek.
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Statyw oświetleniowy F&V - 295cm - Notopstryk.pl Miał ktoś z tym doczynienia?

  6. #16
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Cytat Zamieszczone przez Majkes Zobacz posta
    Mam dokładnie taki sam. Statyw jak statyw. Jeden Chińczyk na trzech rożnych zmianach to składa, tylko etykietki różne przyklejają. Montuje do tego duży parasolko - softbox. I skoro się nie przewraca to znaczy że spełnia swoje zadanie. według mnie nie ma się nad czym rozczulać. Takie akcesoria stosuje się przeważnie wewnątrz, więc nie musi to być jakoś specjalnie stabilne.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    50
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Cytat Zamieszczone przez szambonur Zobacz posta
    ...Jeden Chińczyk na trzech rożnych zmianach to składa, tylko etykietki różne przyklejają...
    Moje chyba Taj składał bo mam na nalepce Made In Thailand
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  8. #18
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    570

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Cytat Zamieszczone przez Majkes Zobacz posta
    To jest dokładnie ten statyw 806, który był już tu wspominany.
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    Jeżeli uchwyt phottix varos xs odpada ,to polecam jeszcze uchwyt 3117 sprzedawany np.na allegro.Solidnie wykonany i kieruje lampę bardziej w centrum parasolki
    1Ds mkII 5DmkI T 16-28 C35 1.4L C85 1.2L C580EXII C580EXI Goldphoto YH324+Manfrotto 488RC2+kilka zabawek do strobingu

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wlkp
    Wiek
    45
    Posty
    176

    Domyślnie Odp: Jaki statyw pod flasha z parasolką?

    W kwestii uchwytów do lamp systemowych - czy ktoś może coś powiedzieć o uchwytach z mocowaniem typu Bowens do akcesoriów?
    Przykładowo:
    Quantuum - oświetlenie studyjne, lampy studyjne, wyposażenie studia
    Uchwyt do lamp systemowych typ L - mocowanie Bowens
    Używając lamp systemowych, czy warto pójść w takie rozwiązanie, czy lepiej standardowy uchwyt i akcesoria do lamp systemowych? Wydaje mi się, że uchwyt z mocowaniem typu Bowens daje możliwość używania akcesoriów wyższej klasy niż te typowe (niewielkie) do lamp reporterskich. Ale czy to rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •