Strona 1 z 122 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

Mieszany widok

  1. #1
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Sprzęt do ślubów cz. IV

    Czas rozpocząć IV część kultowego wątku

    Poniżej linki do poprzednich części:


  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Dziękuję za opinie i porady
    To prawda, że lepiej ff, trzeba jednak pamiętać o jednym:iż aktualnie jestem posiadaczką 450 więc przeskoczenie na 5d może być nieopłacalne z tego powodu, że nie dam rady wykorzystać w pełni funkcji aparatu...no chyba, że się mylę?Nie ukrywam, że chcę mieć jak najlepszy sprzęt(w przyszłości), ale na pewno nie dla "szpanu"- teraz miałabym piękną, dużą puszkę, ale może nie dałabym rady z obsługą.
    To może taka forma pocieszenia bo w wniosku już wyszczególniłam 60d i 17-55 2.8., po raz kolejny uważam, że przejście z 450 będzie mi na razie wystarczało. Postaram się cenę zdjęć dostosować do jakości. Po za tym gdzie na wesele bym nie poszła to fotografa z 5d, 7d nie widziałam, 60,40,a a nawet 350 -to owszem

  3. #3
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez MikaMikey Zobacz posta
    Po za tym gdzie na wesele bym nie poszła to fotografa z 5d, 7d nie widziałam, 60,40,a a nawet 350 -to owszem
    Nie oceniam tych fotografów, o których piszesz ale... po prostu każdy fotografuję tym czy jemu pasuję najlepiej. Najwidoczniej wiedzą czego chcę od sprzętu i potrafię jego atutu w pełni wykorzystać. Super puszka nie zrobi zdjęć (ale to wiadomo )

  4. #4

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez MikaMikey Zobacz posta
    Dziękuję za opinie i porady
    To prawda, że lepiej ff, trzeba jednak pamiętać o jednym:iż aktualnie jestem posiadaczką 450 więc przeskoczenie na 5d może być nieopłacalne z tego powodu, że nie dam rady wykorzystać w pełni funkcji aparatu...no chyba, że się mylę?
    uwazam ze sie mylisz, ff nie gryzie a tym bardziej nie ma kosmicznych funkcji ktorych bys nie byla w stanie ogarnac, najwazniejsze to AF, ISO i pomiar swiatla, reszta to troche zbedne dodatki bez ktorych mozna sie obejsc. Obrazek z FF ma to do siebie ze dobrze sie go obrabia, jest szczegolowy, plastyka jest dobra ale pod warunkiem ze podepniesz dobre obiektywy.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    141

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez MikaMikey Zobacz posta
    Dziękuję za opinie i porady
    To prawda, że lepiej ff, trzeba jednak pamiętać o jednym:iż aktualnie jestem posiadaczką 450 więc przeskoczenie na 5d może być nieopłacalne z tego powodu, że nie dam rady wykorzystać w pełni funkcji aparatu...no chyba, że się mylę?Nie ukrywam, że chcę mieć jak najlepszy sprzęt(w przyszłości), ale na pewno nie dla "szpanu"- teraz miałabym piękną, dużą puszkę, ale może nie dałabym rady z obsługą.
    Moim zdaniem źle rozumujesz. Wykorzystujesz tak samo tylko w ff ustawiasz iso np. 3200 i nadal masz ładne zdjęcia.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez MikaMikey Zobacz posta
    To może taka forma pocieszenia bo w wniosku już wyszczególniłam 60d i 17-55 2.8., po raz kolejny uważam, że przejście z 450 będzie mi na razie wystarczało. P
    Nie patrz w dół, mierz wyżej, trochę więcej ambicji. Doradzałem zakup Canon 5D mark 2 i Sigmy 35 1.4. Teraz to uzasadnię. Mając 5D i S35 masz świetny zestaw do zrobienia reportażu. Dodatkowo masz C85, który przy FF pokazuje pazurki, świetne szkło portretowe. Mając 450D jako backup i podpinając pod to S35, masz ogniskową około 50 mm i jasne światło, tym też da się radę zrobić bardzo wiele. Dodatkowo, jeżeli będziesz chciała kiedyś ten sprzęt sprzedać, to mniej stracisz i szybciej znajdziesz nabywcę. Łatwiej też Tobie będzie nazbierać w przyszłości 2-4 tys na nowy obiektyw lub lampę, niż 6,5-11,5 tys na body z ff. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Dopiero z Waszych wpisów dowiedziałem się, że jest pełnoklatkowa jasna i szeroka sigma w dobrej cenie. Ma ktoś jakieś sample do porównania z eLką? I przy okazji zapytam jakie sakwy najlepiej kupić? Najlepiej zapisane na zamek.
    1Ds mk2, 50D, C17-40L, C50/1.4, C85/1.8, C135/2L, S 70-200/2.8, S telekonwerter x2, samyang 8/3.5, kilka lamp i wuchta modyfikatorów

  8. #8
    Uzależniony Awatar Lulu1988
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Sandomierz
    Wiek
    36
    Posty
    522

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez PrzemoWLKP Zobacz posta
    .....I przy okazji zapytam jakie sakwy najlepiej kupić?
    W pokrowcu Lowepro 9x13 cm mieści się np.:
    - Sigma 35/1.4 z założoną osłoną p/s
    - 85/1.8 z założoną osłoną p/s
    - 16-35L bez osłony
    - 24L bez osłony
    - 135L bez osłony.

    W pokrowcu 9x9 ładnie siedzi canon 50/1.4 z założoną osłoną.
    Zestaw na ciężkie czasy: 3 puszki z konserwą - w tym jedna przeterminowana, 6 słoików z ogórkami, 4 latarki i krótkofalówki.

  9. #9
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez PrzemoWLKP Zobacz posta
    Dopiero z Waszych wpisów dowiedziałem się, że jest pełnoklatkowa jasna i szeroka sigma w dobrej cenie. Ma ktoś jakieś sample do porównania z eLką? I przy okazji zapytam jakie sakwy najlepiej kupić? Najlepiej zapisane na zamek.
    co ty ostatnie 3 miesiace mieszkales na innej planecie?
    http://www.canon-board.info/obiektyw...-dg-hsm-86194/
    http://www.canon-board.info/testy-sp...ecenzja-88077/
    Test Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM - Wstęp - Test obiektywu - Optyczne.pl
    PeBnowymiarowe przykBadowe fotki - Sigma 35mm F/1.4

    https://www.google.pl/#hl=pl&biw=192...062c9fdd84e46e

  10. #10

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Zdaje się, że tak A tak poważnie to zimno było, za dużo nie było zleceń to i się nie orientowałem
    Sprzedałem jakiś czas temu S 30/1,4 to teraz obyczajami co nowego.
    1Ds mk2, 50D, C17-40L, C50/1.4, C85/1.8, C135/2L, S 70-200/2.8, S telekonwerter x2, samyang 8/3.5, kilka lamp i wuchta modyfikatorów

Strona 1 z 122 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •