Strona 49 z 124 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #481
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Tommeck Zobacz posta
    Hmm, a ja korzystam z tego szkiełka na ślubach. Może dlatego, że nie mam 85. Ale przy większych przestrzeniach kościelnych często te 200mm mnie się podoba (u mnie akurat dość spora bazylika a byłem też w katedrze w Gliwicach). Tym bardziej, że ja nie lubię skakać blisko MP na ślubie, jak nie ma wybitnej potrzeby.
    Na sali też można czasem wykorzystać. Fakt, dobrze, jak jeszcze światło naturalne świeci. Bo te F4 to ciemnica masakryczna. Ale na plenerze też się bardzo przydaje.
    Poza ślubami też z niego korzystam, więc osobiście ja bym nie sprzedał. A nawet wymienił na 2.8.
    Jasne fajnie mieć, nie przeczę, ale:


    Cytat Zamieszczone przez marcin_k Zobacz posta
    No więc właśnie , za 18-35 trza zapłacić trzy tysiące.
    Reasumując - mam 50/1,4 , 85/1,8 i 70-200/4.0 Czego ewentualnie mógłbym się pozbyć na rzecz sigmy 18-35/1.8?
    Dylemat mam i to wielki. Bo generalnie szklarnia typowo pod śluby no ale.... zawsze jest jakieś wyjście.


    tutaj jest problem że aby kupić 18-35/1.8 autor powyższego wątku zastanawia się nad sprzedażą 70-200/4 - taką decyzje bym poprał - częściej potrzebny będzie 18-35.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 24-02-2014 o 10:32

  2. #482

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Jasne mieć jasna sprawa, że fajnie.
    Wszystko ta kasa. Napisałem, bo może wtedy pozbyłbym się tej 85/1.8. Choć faktycznie jest duuużo jaśniejsza niż 70-200/4. Wybór niestety trudny.

  3. #483
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Tommeck Zobacz posta
    Jasne mieć jasna sprawa, że fajnie.
    Wszystko ta kasa. Napisałem, bo może wtedy pozbyłbym się tej 85/1.8. Choć faktycznie jest duuużo jaśniejsza niż 70-200/4. Wybór niestety trudny.
    Słowo "jasne" oznaczało że zgadzam się w wypowiedzią, nie odnosiło się do światła obiektywu.
    Reasumując 70-200/4 warto mieć ( sam się zastanawiam czy nie kupić rozważam czy wybrać F4 czy dopłacić do 2.8 ) jednak tedybym miał dylemat jak ww. kolega, do celów "ślubniaka" spieniężyłbym go na rzecz 18-35.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 24-02-2014 o 11:10

  4. #484
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Poprę wypowiedź kolegów, lepiej zainwestować w Sigmę 18-35mm. Mogę nawet dać sobie rękę odciąć, że nie odpinałbyś go od body, przynajmniej ja tak mam, jak założyłem go po zakupie to ani razu jeszcze nie odpinałem. 70-200mm owszem może się przydać ale bardziej w plener, tam jest jednak więcej przestrzeni żeby działać z tym szkłem no i światło też dosyć słabe f4. Zrobiłem już parę ślubów, i prawdę powiedziawszy przy APS-C w kościele chyba nigdy nie wyszedłem po za ogniskową 50-60mm bo powyżej zawsze za wąsko dla mnie było.

    I nie piszę tego tylko dlatego, że mam to szkło i muszę je wychwalić, ale sam miałem ten dylemat jakoś w styczniu, przy czym ja wymieniłem stałkę z innym zoomem właśnie na to szkło, i teraz przynajmniej nie muszę mieszać szkłami co chwilę. Tak samo poluję teraz na jakąś fajną 50mm ale chyba poczekam aż w końcu wyjdzie ta Sigma A 50mm i zobaczymy co potrafi
    Ostatnio edytowane przez 5pirit ; 24-02-2014 o 12:09
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  5. #485
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    jak założyłem go po zakupie to ani razu jeszcze nie odpinałem.
    Focisz tą Sigmą śluby??

  6. #486
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Focisz tą Sigmą śluby??
    A dlaczego nie? Jest jakiś zakaz?;-) Ja sam też jej używam do ślubów.

  7. #487
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    To się nazywa zaangażowanie. Kupić body i lampę dla pierwszego darmowego ślubu

    Ja jak zaczynałem to zaangażowałem się na tyle mocno w pierwszy ślub,że sprzedałem wszystko co miałem i kupiłem 35L plus 5dmkII. Oczywiście dzięki podpowiedziom doświadczonych użytkowników CB. Warto było posłuchać i zainwestować.
    Jakie tam body, kupiłem właśnie starego 40D Dziś odbiór na poczcie, mam nadzieję, że wszystko z nim ok, bo przecież to aparat specjalnie na ślub Lampa natomiast jest mi potrzebna do zabawy w makro kropelki i takie tam inne. Tak do końca w ten darmowy ślub aż tak bardzo się nie angażowałem

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez roja Zobacz posta
    A dlaczego nie? Jest jakiś zakaz?;-) Ja sam też jej używam do ślubów.
    Pytam tylko, bo też chcę.

  8. #488
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta



    Pytam tylko, bo też chcę.
    Spokojnie daje radę - problemem jest tylko maksymalne dostępne w jakiejś sensownej jakości ISO w puszkach APS-C - dla 40d to było u mnie 800, dla 7d jest 1600. W przypadku ciemniejszego miejsca trzeba lampy niestety... Gdyby matryca APS-C dawała dobrej jakości ISO 6400, to z tą Sigmą nie myślałbym o przesiadce na ff. Teraz niestety (dla mojego portfela) to planuję właśnie dlatego, że "brakuje" mi ISO.

  9. #489
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez roja Zobacz posta
    Spokojnie daje radę - problemem jest tylko maksymalne dostępne w jakiejś sensownej jakości ISO w puszkach APS-C - dla 40d to było u mnie 800, dla 7d jest 1600. W przypadku ciemniejszego miejsca trzeba lampy niestety... Gdyby matryca APS-C dawała dobrej jakości ISO 6400, to z tą Sigmą nie myślałbym o przesiadce na ff. Teraz niestety (dla mojego portfela) to planuję właśnie dlatego, że "brakuje" mi ISO.
    Niedługo sam się przekonam Czym jeszcze focisz śluby, oprócz Sigmy??

  10. #490
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2013
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Czym jeszcze focisz śluby, oprócz Sigmy??
    Canon 85/1,8 i sporadycznie Sigma 10-22 w plenerze (bez ultraszerokiego kąta można się spokojnie obejść, ale ja go lubię czasem używać "wycieczkowo", więc na plenery ślubne też zabieram).

Strona 49 z 124 PierwszyPierwszy ... 3947484950515999 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •