Strona 12 z 124 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #111
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    ja proponuje zalozyc watek "jak pozbyc sie kamerzysty na slubie"
    przy obecnej technologi dslr, stwierdzam z cala stanowczoscia i pewnoscia ze najgorsze warunki na repo, jakie mozna spotkac - sa stworzone przez kamerunow z tym ich halogenem.
    na takie walenie plaskim, silnym swiatlem - nie ma mocnych, tutaj pozostaje tylko albo napic sie ziol na uspokojenie, albo wziasc goscia za wsiarz i wyniesc z kosciola
    zeby bylo przyjemniej, to czesto PRO kameruny zakladaja na swoje halogeny jakies filtry CTO, zeby niby sie "wtopic w tlum" z tym ich reflektorem jak z filmu batman.
    .. nie wiem jak to sie dzieje, ale jak zakladaja filtry ocieplajace ich halogen (filtr ma mocny, pomaranczowy kolor), to efekt takiego zabiegu daje zielony kolor swiatla.
    wie ktos jak nadac skorze naturalny odcien, kiedy jest ona oswietlona swiatlem zarowym z kosciola i mocnym, intensywnym i zielonym swiatlem z halogena kamerunow?
    ja mowie powaznie, to jest jakis koszmar - kamerzysta na slubie.
    a dwoch? to juz wogole kompletna porazka.
    przyklad sprzed niedawna:

    http://img32.imageshack.us/img32/7485/img0515bs.jpg

    ci na szczescie nie swiecili w kosciele - bo jak widac, bylo b. jasno.
    ale czysty kadr przy takim tlumie to marzenie.
    ledwo sezon sie zaczal, a ja juz mam serdecznie DOSC kamerzystow.
    zeby chociaz jeszcze latali z 5DII, wtedy nie ma koniecznosci tak mocnego doswietlania z ich strony.. ale przyjdzie taki jełop z jakas przedpotopowa kamera naramienna, ktorej ISO konczy sie chyba na 400, obiektyw typu zoom x20 f4.0-f/5.6 i na maksa psuje Ci prace.
    ide napic sie ziol na uspokojenie
    Pierwszy sposób sprawić wpierd.... ale to może sie spotkać z niesmakiem u Pary Młodej. Drugi sposób powiedzieć kamerunowi, że woła go pani młoda w tym czasie dosypać mu środków przeczyszczających do rosołu. Trzeci sposób i chyba najlepszy wypić całą butelkę kropli uspokajających i pogodzić się z francowatą lampką na kamerze, tym że kamerun musi być 30 cm od Pary Młodej, reflektorami z castoramy, wiszącymi po całych ścianach kablami. Ale nic mnie tak nie wnerwia jak kończę zlecenie a ten już chce zdjęcia na okładkę dla swoich kaset vhs tu cały zabieg z kroplami idzie na marne.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  2. #112
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    heh..
    z drugiej strony kameruny nieco bardziej ogarnieci (uzywajacy np. 5DII), to z kolei rozkladaja w kosciele cala tone sprzetu, typu slider, statywy, monopody i bog wie co jeszcze.
    robia z kosciola doslownie mini-studio filmowe, wraz z oswietleniem swiatlem ciaglym.
    nie dosc ze musisz miec oczy dookola glowy, zeby nie przegapic fajnych momentow, to jeszcze patrzec pod nogi zeby nie wpasc na te ich żelastwo.
    nie wspomne juz, ze z ktorej strony bys sie nie ustawil - to zawsze i tak w kadrze bedzie albo statyw, albo slider, albo kamerun, albo drugi kamerun itp.
    na moje nieszczescie coraz czesciej jestem na zleceniach, gdzie jest dwoch operatorow.
    tylko czekac, az studia filmowe wpadna na pomysl oferty deluxe, na trzy kamery ;]

    KAMERZYSTOM MÓWIĘ ZDECYDOWANIE NIE

    --- Kolejny post ---

    a prawdziwy hit dla fotografa slubnego, to kran kamerowy podczas wesela
    ide zrobic sobie kolejne ziółka uspokajajace

    Ostatnio edytowane przez BeatX ; 05-06-2013 o 15:56

  3. #113
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Praszka
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    ja proponuje zalozyc watek "jak pozbyc sie kamerzysty na slubie"
    przy obecnej technologi dslr, stwierdzam z cala stanowczoscia i pewnoscia ze najgorsze warunki na repo, jakie mozna spotkac - sa stworzone przez kamerunow z tym ich halogenem.
    na takie walenie plaskim, silnym swiatlem - nie ma mocnych, tutaj pozostaje tylko albo napic sie ziol na uspokojenie, albo wziasc goscia za wsiarz i wyniesc z kosciola
    zeby bylo przyjemniej, to czesto PRO kameruny zakladaja na swoje halogeny jakies filtry CTO, zeby niby sie "wtopic w tlum" z tym ich reflektorem jak z filmu batman.
    .. nie wiem jak to sie dzieje, ale jak zakladaja filtry ocieplajace ich halogen (filtr ma mocny, pomaranczowy kolor), to efekt takiego zabiegu daje zielony kolor swiatla.
    wie ktos jak nadac skorze naturalny odcien, kiedy jest ona oswietlona swiatlem zarowym z kosciola i mocnym, intensywnym i zielonym swiatlem z halogena kamerunow?
    ja mowie powaznie, to jest jakis koszmar - kamerzysta na slubie.
    a dwoch? to juz wogole kompletna porazka.
    przyklad sprzed niedawna:

    http://img32.imageshack.us/img32/7485/img0515bs.jpg

    ci na szczescie nie swiecili w kosciele - bo jak widac, bylo b. jasno.
    ale czysty kadr przy takim tlumie to marzenie.
    ledwo sezon sie zaczal, a ja juz mam serdecznie DOSC kamerzystow.
    zeby chociaz jeszcze latali z 5DII, wtedy nie ma koniecznosci tak mocnego doswietlania z ich strony.. ale przyjdzie taki jełop z jakas przedpotopowa kamera naramienna, ktorej ISO konczy sie chyba na 400, obiektyw typu zoom x20 f4.0-f/5.6 i na maksa psuje Ci prace.
    ide napic sie ziol na uspokojenie
    yyyy a ja już myślałem że epoka z halogenami się już dawno skończyła... o stabilizacji już nie wspominając.. co niektórzy jak widać dawno nie byli na targach foto-video;D
    Canon 5D Mark II + 40D + 50mm f1.4 + 28mm 1.8 + 580EX https://www.facebook.com/AdamHombekFotografia

  4. #114
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Widzę że to powoli się robi cyrk, a nie ślub.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #115
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    no jest masakra.
    kamerzystom po prostu odpi...dala.
    to ma byc reportaz, czy plan filmowy?

    ale i tak akcja kozak, to w zeszlym roku byla.
    kameruny krecili lipdup dla pary mlodej..
    .. miedzy innymi w kosciele ;]
    wyobrazacie sobie? po calej uroczystosci, organista skonczyl grac - mlodzi wciaz stoja przy oltarzu a kamerun mowi do gosci "prosze panstwa, prosze sie nie rozchodzic - to potrwa tylko minute, bo krecimy teledysk"
    no i drugi kamerun bierze boombox'a i wlacza (w kosciele!) znany kawalek "w dzien goracego lata"
    po czym mlodzi spiewajac sobie do tej piosenki, wychodza z kosciola a kameruny to nagrywaja
    mowie wam, to byla najwieksza kicha jaka widzalem od poczatku mojego focenia na powaznie (czyli czwarty rok juz)
    do dzisiaj zachodze w glowe, jakim cudem ksiadz wtedy nie zareagowal na caly ten cyrk.
    siedzial w zachrystiii co prawda, ale bylo na tyle glosno ze doskonale mozna bylo uslyszec granie z boombox'a w kosciele.

    ja po cichu licze, ze kuria wkoncu na to zareaguje, i zabroni wnosic do kosciola urzadzen innych, niz wylacznie rejestrujace obraz (tylko kamera badz aparat - zadnych statywow, sliderow, boombox'ow, czy kranow kamerowych)

  6. #116
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie

    Podobnie zaczyna byc na komuniach :-)

    Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez scooter ; 05-06-2013 o 16:47

  7. #117

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    dobry teledysk nigdy nie jest zły

  8. #118
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    ale jest jakis umiar w tym wszystkim..
    ja z wlasnych obserwacji moge okreslic "nowoczesne" wideofilmowanie slubne jednym slowem: madness

  9. #119
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Praszka
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    statyw+ 70-200 , flycam to rozumiem... ale kilkumetrowy kran w kościele to lekka przesada
    Canon 5D Mark II + 40D + 50mm f1.4 + 28mm 1.8 + 580EX https://www.facebook.com/AdamHombekFotografia

  10. #120
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Odn kamerunów w umowie mam jasno: przygotowania i ślub = jeden kamerun i max jeden statyw, bez kranów, porozstawianych badziewiaków.
    Polecam.

Strona 12 z 124 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •