Strona 84 z 124 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #831
    Coś już napisał Awatar arapaho
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Swiat
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    W sumie jest. ...
    - .. -

  2. #832
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez bobusio Zobacz posta
    Zdjecia slubne i F1?? no bez jaj :-)


    A co do drugiego aparatu jako zapas to mam, alphe 300 z matzem.

    W sumie zadalem pytanie jakbym urodzil sie wczoraj, pewnie pomysleliscie ze kupilem aparat i chce byc fotografę mam juz sporo doswiadczenia, tylko nie w sprzecie i zastanawial mnie raczej aspekt samej jakosci zdjec, bo mam wrazenie ze jest wystarczajaca.
    Jeżeli dla ciebie jest wystarczającą to spoko, ważne zeby klient który do ciebie przyjdzie wiedział co dostanie. Miałem juz takich którzy widzieli moje portfolio , pokazywali mi ludzi z pierwszej ligi i pytali czy takie Foty zrobię... Wiec tak tez sie moze zdarzyć, ale najwqzniejsza jest moim zdaniem świadomość , jeżeli masz ja względem tego co chcesz kupic i co mozesz osiągnąć danym zestawem to super , bo płaczkow co poszli na ślub z cropem i 50/1.8 i potem płacz bo af nie trafił, bo ciemno bo ISO szumi , bo nie ma zdjęcia całego kościoły z wewnątrz bo większość zdjęć to portret od polowy w gore itp itd . świadomość
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #833
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez bobusio Zobacz posta
    Zdjecia slubne i F1?? no bez jaj :-)
    czytasz czasami ze zrozumieniem gdzie napisałem ze fotografia slubna to top topów i F1 całej fotografii, napisze prosciej (specjalnie dla Ciebie) uwazam tylko,że porywanie sie na robienie slubów bez pewnego poziomu sprzetowego, jest ja start maluchem w F1,
    "poniał aluzju"???
    swoja droga to zatanawiające jest, jak mozna mieć doswiadczenie w fotografi a nie miec doswiadczenia w sprzęcie, jestes mistrzem jednego szkła?
    i uwierz starszemu "koledze" doswiadczenie w foceniu widoczków ma się nijak do fotografowania slubów
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 18-05-2015 o 18:33
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #834
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Żeby nie generować niepotrzebnych kosztów to proponuję zacząć od robienia zdjęć komórką, a raczej dwoma, jakby jedna się zepsuła. Nie róbcie ludziom złudnej nadzieji. Bez przyzwoitego poziomu zdjęć nie wbijecie się w rynek za chiny ludowe. Bez odpowiedniego sprzętu poziomu nie osiągniecie. Biadolenie, że to nie aparat robi zdjęcia to jest zbrodnia przeciwko fotografii jasne, że sam sprzęt nie wystarczy.

    Natomiast jeżeli chcecie porobić sobie po prostu zdjęcia na ślubie (w sensie, że nie prowadzić biznesu który nazywa się "fotografia ślubna") to może być byle co.
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  5. #835
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    liquidsound w 100% się z Tobą zgadzam, teksty typu że "dobry fotograf to i telefonem zrobi dobre zdjęcie na ślubie" też bardzo często słyszę, pewnie że zrobi zależy tylko co do kogo znaczy dobre...

  6. #836
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez offca86 Zobacz posta
    liquidsound w 100% się z Tobą zgadzam, teksty typu że "dobry fotograf to i telefonem zrobi dobre zdjęcie na ślubie" też bardzo często słyszę, pewnie że zrobi zależy tylko co do kogo znaczy dobre...
    dobry fotograf dobrze skadruje zdjęcie telefonem, tak powinno to dziś brzmieć bo niewazne ile lat siedzisz w fotografii, tak zdjęcie zrobione telefonem bedzie miało taką samą jakość niewazne czy zrobił je zawodowy fotograf czy dziecko po komunii.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #837
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    czytasz czasami ze zrozumieniem gdzie napisałem ze fotografia slubna to top topów i F1 całej fotografii, napisze prosciej (specjalnie dla Ciebie) uwazam tylko,że porywanie sie na robienie slubów bez pewnego poziomu sprzetowego, jest ja start maluchem w F1,
    "poniał aluzju"???
    swoja droga to zatanawiające jest, jak mozna mieć doswiadczenie w fotografi a nie miec doswiadczenia w sprzęcie, jestes mistrzem jednego szkła?
    i uwierz starszemu "koledze" doswiadczenie w foceniu widoczków ma się nijak do fotografowania slubów
    Juz nie rob ze mnie takiego glupka, porownanie jest nietrafne, 70D to nie jest jak maluch w F1, zwyczajnie przesadziles, w takim razie 1200D to jak piechota przez tor? to 5D mark 3 jest 100konna benzyna, bo wkoncu nie 1D.
    Mam doswiadczenie w produkcji telewizyjnej, inaczej mowiac jestem operatorem obrazu i mam doswiadczenie w kamerach video, 70D kupilem do filmowania jako dodatek do mojej kamery, lecz czesto mam sporo wolnych dni w miesiacu i pomyslalem ze sprobuje z fotografia slubna dlatego ze, pare lat temu focilem sporo klisza. Oczywiscie najpierw bede jako backupowy fotograf uswiadamiajac sobie czy jest to dla mnie. Pozdrawiam i prosze o troche wiecej wyrozumialosci, Ty tez kiedys zaczynales.

  8. #838
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    To co piszecie nie zgadza sie z tym co widze na slubach. Na palcach jednej reki moge policzyc fotografow z wypasionym sprzetem (sam zajmuje sie filmowaniem). Standard to 5d2 czasem 5d3 a najczesciej dwucyfrowe serie Canona i Nikona i tanie Tamrony typu 28-75 czy 17-50.

  9. #839
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    To co piszecie nie zgadza sie z tym co widze na slubach. Na palcach jednej reki moge policzyc fotografow z wypasionym sprzetem (sam zajmuje sie filmowaniem). Standard to 5d2 czasem 5d3 a najczesciej dwucyfrowe serie Canona i Nikona i tanie Tamrony typu 28-75 czy 17-50.
    Przemek , bez zadnego cisnienia, i podjazdu napiszę to co sobie uświadomiłem i naprawde nie bierzmy tego co teraz powiem osobiście , postaram sie to tez napisac dość łagodnie. W Polsce, "przecietny" fotograf slubny który płaci podatki nie szybko dorobi się wypasionego sprzętu. Szybkie porównanie, w PL przecietny fotograf zrobi slub za 1000zł , musi zrobić 10 zlecen zeby kupic 5d3 , no i jeszcze podatki. W UK przecietny fotograf zarobi na slubie 800funtów, (przy czym podatek potrącą mu po przekroczeniu 10tys funtów na koniec roku a itak podatek bedzie liczony nie od calej kwoty a od tego co przekroczył) więc 2-3 zlecenia i ma 5d3 proste?proste. Będąc tutaj nie widzialem zadnego slubniaka z APSC bo po co skoro stać cię skoro pracujesz.
    Na prawdę prosze nie chce tutaj sluchac o tym ze teraz taki mądry bo wyjechałem , bo pewnie na zmywaku cisnąłem tyle i tyle albo inne rzeczy. Sprawa jest prosta, w Polsce wielu fotografów nie uzywa FF i wypasionych szkieł bo są to potężne pieniądze w stosunku do zarobków. Jednakże nie wierze w to ze gdyby każdy Kowalski zarabiał 5-6 tys zł na miesiac i w tym wypadku stac by go było na sprzęt z najwyższej półki to kupiłby APSC na sluby.
    Tutaj powiem podbnie jak tombas , skoro stac cie na mercedesa to dlaczego kupujesz vectre?
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  10. #840
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Zgadzam sie z Toba w 100%. Musisz jednak wziac w swoich wypowiedziach to co napisales, ze tu w Polsce a tam w bogatych krajach jest inaczej. Gdyby w Polsce srednia stawka za slub wynosila 5000zl to oczywiscie ze nie byloby sensu kupowac cropow, Sigm i Tamronow. Niestety (i zacytuje znany przed laty utwor wykonywany przez najbardziej znanego obecnie w Polsce wokaliste) "Bo tutaj jest jak jest po prostu i ty dobrze o tym wiesz… "

Strona 84 z 124 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •