Strona 83 z 124 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #821
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Co myślicie o zestawie na śluby jako fotograf Canon 70D, lampa YN-568ex II, Sigma 17-50 2.8 ex, canon 50mm 1.8f, ew pozniej 50mm 1.4f, 70-200 4L. Chodzi w sumie o sam aparat, da radę? A i jako fotograf umiarkowany, nie jakiś super za 5tys za slub, łudze sie ze umiejetnosci się przebija
    Ostatnio edytowane przez bobusio ; 17-05-2015 o 20:10

  2. #822
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Da rade. Sluszne podejscie bez generowania kosztow na samym starcie.

  3. #823
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez bobusio Zobacz posta
    A i jako fotograf umiarkowany, nie jakiś super za 5tys za slub, łudze sie ze umiejetnosci się przebija
    Wybacz , ale to już kabaret.
    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Da rade. Sluszne podejscie bez generowania kosztow na samym starcie.
    Nie rób koledze nadzieji , a poszkodowanym złych wspomnień po może z jednego najważniejszego wydarzenia w życiu.

  4. #824
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Zrobilem kilka slubow 10D z EF24-85 i 50/1,8 i zarowno ja jak i klienci byli bardzo zadowoleni wiec nie bardzo rozumiem dlaczego 70D z wymienionymi obiektywami mialby nie dac rady? 99% klientow nie odrozni zestawu za 5 tys. od tego za 50 tys.

  5. #825
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Zrobilem kilka slubow 10D z EF24-85 i 50/1,8 i zarowno ja jak i klienci byli bardzo zadowoleni wiec nie bardzo rozumiem dlaczego 70D z wymienionymi obiektywami mialby nie dac rady? 99% klientow nie odrozni zestawu za 5 tys. od tego za 50 tys.
    Jasne ze da rade. kiedyś FF i jasne szkła nie były az tak powszechne i nie kazdy to miał u siebie, a jednak sluby sie robiło. Problem zaczyna się wtedy gdy chcemy osiągnąć dany efekt albo uzyskać pewną jakość zdjęć a aparat i obiektyw po prostu nie dadzą nam tego czego oczekujemy. Zdjęcia da się robić wszyskim, kadry to twoja zasługa, jakość zdjęć pod względem szumu i ostrości, na to juz zbyt duzego wpływu nie masz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #826
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Ale po co ladowac grube tysiace w sprzet jesli nie wiadomo czy ten interes w ogole wypali? Kupic cos przyzwoitego a zestaw ktory kolega podal taki jest i szukac zlecen. Po pewnym czasie bedzie wiadomo czego brakuje i co dokupic oczywiscie jesli bedzie za co. Generowanie kosztow gdy nie ma dochodu jest bez sensu a klient i tak nie odrozni zdjec zrobionych zoomem ze swiatlem 2,8 od zdjec zrobionych stalkami 1,4. Na zakupy przyjdzie czas kiedy pojawia sie zlecenia i zyski.

  7. #827
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Ale po co ladowac grube tysiace w sprzet jesli nie wiadomo czy ten interes w ogole wypali? Kupic cos przyzwoitego a zestaw ktory kolega podal taki jest i szukac zlecen. Po pewnym czasie bedzie wiadomo czego brakuje i co dokupic oczywiscie jesli bedzie za co. Generowanie kosztow gdy nie ma dochodu jest bez sensu a klient i tak nie odrozni zdjec zrobionych zoomem ze swiatlem 2,8 od zdjec zrobionych stalkami 1,4. Na zakupy przyjdzie czas kiedy pojawia sie zlecenia i zyski.
    dla mnie do jak startowac w F1 maluchem, "a może chłopak jest dobry i wygra?" co najwyzej może ukonczyc wyscig, jesli wczesniej go nie rozjada
    a co do odrózniania zdjęc, z zooma lub stałek, otóz to fotografia zrobiła się bardzo popularnym hobby i swiadomośc fotograficzna w narodzie jest naprawde spora.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #828
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Da rade. Sluszne podejscie bez generowania kosztow na samym starcie.
    Dokładnie. Jakby się przyłożył, to jeszcze piękne kadry można wykonać takim zestawem i młodzi mogliby się zachwycić.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Wybacz , ale to już kabaret.

    Nie rób koledze nadzieji , a poszkodowanym złych wspomnień po może z jednego najważniejszego wydarzenia w życiu.
    Spokojnie italy, to nie kardiochirurgia
    Klienci są różni, naprawdę...Miałem w zeszłym roku takich, którzy po pytaniu o to, jakie mają oczekiwania, życzenia itd. odnośnie zdjęć, odpowiedzieli, cytuję:
    "Chcielibyśmy aby te zdjęcia w ogóle były"
    Okazało się, że fotografowi który wykonywał reportaż ślubny ich znajomym, padł dysk i nie otrzymali w ogóle zdjęć.
    Oczywiście to są przypadki odosobnione, ale jak widać klienci mają rózne preferencje.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Zrobilem kilka slubow 10D z EF24-85 i zarowno ja jak i klienci byli bardzo zadowoleni
    Akurat wymieniłeś obiektyw, który również dziś z pełną klatką pięknie współgra, a jego naturalny obrazek zachwyciłby pewnie nie jedna pannę młodą
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  9. #829
    Coś już napisał Awatar arapaho
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Swiat
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Do slubu proponuję mieć jednak dwa aparaty. Na zapas. Z jednym owszem, ale jako drugi fotograf. ..
    - .. -

  10. #830
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    dla mnie do jak startowac w F1 maluchem, "a może chłopak jest dobry i wygra?" co najwyzej może ukonczyc wyscig, jesli wczesniej go nie rozjada
    a co do odrózniania zdjęc, z zooma lub stałek, otóz to fotografia zrobiła się bardzo popularnym hobby i swiadomośc fotograficzna w narodzie jest naprawde spora.
    Zdjecia slubne i F1?? no bez jaj :-)


    A co do drugiego aparatu jako zapas to mam, alphe 300 z matzem.

    W sumie zadalem pytanie jakbym urodzil sie wczoraj, pewnie pomysleliscie ze kupilem aparat i chce byc fotografę mam juz sporo doswiadczenia, tylko nie w sprzecie i zastanawial mnie raczej aspekt samej jakosci zdjec, bo mam wrazenie ze jest wystarczajaca.

Strona 83 z 124 PierwszyPierwszy ... 3373818283848593 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •