Strona 76 z 124 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #751
    Coś już napisał Awatar HurricanE
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Żary
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Zwykle ślub trwa ok 50minut a znając scenariusz czasami można się w tym czasie jeszcze nudzić
    Dobrze napisane. Jak sie obleci kilkadziesiąt ślubów to zna się je na pamięc- czasem jest sporo czasu na eksperymenty z kadrami i ogniskowymi.
    http://moj-aparat.blogspot.com/
    C 5D, Sigma A 24-105 f4; Tokina 100 f2.8 Macro;
    C 500n, Flexaret VI, Olympus OM10, Pentax ME, Zorka 4;

  2. #752
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    135L vs 70-200 2,8 IS
    Ja mam 100/2.0 (juz drugi po rozklekotaniu pierwszego po 10latach) i mialem T70-200/2.8 - na wypadek potrzeby dluzszej ogniskowej. Z racji wagi w torbie czy malej porecznosci przypietego szkla na drugim body wymienilem na 200/2.8. Rzadko sie uzywa tej ogniskowej, ale w razie co jest pod reka i w torbie tak nie przeszkadza. Na wakacje fajnie miec 70-200mm, ale tego z f/4.

  3. #753
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    dreamstorm sprawa jest prosta, chodzisz na śluby to wiesze że niczego nowego tam nie wymyąlają. Scenariusz ten sam i wiesz czego się można spodziewać dlatego na spokojnie teczka lezy otwarta na ławce tak żeby nie wchodziła w kadr i jazda. Aparaty zawsze na szelkach i nie trzeba się martwić że spadnie jakiś. Kościoły są różne w jednym ledwo mieści sie 80osób w innym jest miejsca dla tysiąc siedzeń, raz idzie w ruch 135L raz 200L ale moim ulubieńcem jest 85L choć tu AF zupełnie inny. Zwykle ślub trwa ok 50minut a znając scenariusz czasami można się w tym czasie jeszcze nudzić
    Jasne, każdy ma jakiś swój styl. Dla mnie torby/plecaki są nieporęczne. Sama ceremonia to spoko, dużo czasu, można nawet kilka razy chodzić do plecaka i wymieniać, ale wychodzenie z kościoła, od razu jakieś płatki/ryż , życzenia, fotka wspólna jak młodzi chcą...i to powoduje, że tę torbę musisz ze sobą ciągle tachać i na nią uważać. Plusem na pewno jest to, że z plecakiem/torbą nie wygląda się jak obwoźny tragarz. A z ciekawości, czego używasz? Torby czy plecaka?

    135tka się sprzedała wczoraj. Teraz poluję na Tamrona SP 70-200 mm f/2.8 Di VC USD
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  4. #754

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez dreamstorm Zobacz posta
    A z ciekawości, czego używasz? Torby czy plecaka?
    Na wesela plecak - mieszczą się body, szkła, lap i akcesoria. Leży na podłodze, więc jest ok. Ale na sesje torba - bo wygodniejszy dostęp mobilny - nie trzeba za każdym razem zamykać spacerując dalej.

  5. #755
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Sam osobiście używam torby lowepro 650D tej największej z silikonowym zamkiem z góry do błyskawicznego dostępu. Dawniej jechałem z plecakiem ale czas dostępu do niego jest wiele dłuższy niż do torby. Mając body na szelkach można mieć obie ręce wolne a aparaty nie zsuną sie z ramienia i śmiało można nosić torbę. Szkła w niej tak ustawiam żeby bez całkowitego otwierania teczki można je wyjąć. Ostatnio myślałem nad pasem i mieć przy sobie jeszcze dwa szkła pod ręką ale nie kupiłem jeszcze, może w tym sezonie
    L

  6. #756
    Uzależniony Awatar dreamstorm
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Bieruń
    Wiek
    43
    Posty
    642

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Marv84 Zobacz posta
    Sam osobiście używam torby lowepro 650D tej największej z silikonowym zamkiem z góry do błyskawicznego dostępu. Dawniej jechałem z plecakiem ale czas dostępu do niego jest wiele dłuższy niż do torby. Mając body na szelkach można mieć obie ręce wolne a aparaty nie zsuną sie z ramienia i śmiało można nosić torbę. Szkła w niej tak ustawiam żeby bez całkowitego otwierania teczki można je wyjąć. Ostatnio myślałem nad pasem i mieć przy sobie jeszcze dwa szkła pod ręką ale nie kupiłem jeszcze, może w tym sezonie
    Dziękuję. Cena tej torby konkretna Zona urwie mi łeb jak kolejną kupię....a może się nie zorientuje Na razie mam torbę i plecak, ale torba to jakaś daremna bez przegródek nawet, a plecak jest tak wypchany, że zamek już był w naprawie.
    Canon 5d mk3 | 6D | C15 fiśaj | C16-35L II | C35L | C50 1.4 | S85 1.4 | C70-200L 2.8 IS | 3xYN600EX-RT | YN-E3-RT | na M42 - Zenitar 50 1,7 | Jupiter 9 | CZ Jena 135 f3.5

  7. #757
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Torba całkiem fajna, kolega w takiej nosi 300/2.8 i się mieści spokojnie ja w niej miałem puszke z założonym 70-200 na środkowej przegródce do szybkiego dostępu. Ogólnie to mozna w niej nosić jak ja to robię dwa aparaty z założonymi obiektywami. Torba na sprzet powinna być solidna bo sprzęt swoje kosztuje.
    L

  8. #758
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Ja np. używam ThinkTank Urban Disguise 60 V2.0 i do niej są szelki Shoulder Harness V2.0. Często robię z niej plecak i jest bardziej mobilnie.

  9. #759
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    szwayko właśnie oglądałem te teczki i całkiem całikiem. W 650D słabo się już mieszcze ale to wina tego że wymagam zawsze mieć dwa body uzbrojone w obiektywy i tak schowane. Do tego wszystko ma tulipany bo nie na każdy mam UV. A Ty ja to rozkładasz też dwie puszki ze szkłami?
    L

  10. #760
    Początki nałogu Awatar Marv84
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Gorlice
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Szukam jakiegoś sprawdzonego macro do ujęć obrączek i takich detali. Nie koniecznie chcę sie rzucać od razu na 100L bo może jest jakaś tańsza alternatywa? Myślę o tokinie 100mm macro. ktoś pomoże?
    L

Strona 76 z 124 PierwszyPierwszy ... 2666747576777886 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •