Strona 51 z 124 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #501
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Witajcie,

    I kolej na mnie, przyłączam sie z pytanie o szkła do wesel i innych ceremonii/imprez.
    Szczerze mówiąc kiedys zrobiłem 2x chrzciny i 1x dodatkowy fotografujący na weselu. Wiec doświadczenie znikome

    Przejdzmy do sedna. Lubie kadry sterylne, z pieknie rozmytym tłem, czytelne.
    Mam na tą chwile 5D mk II, 40D, 17-40/4 L, 70-200/4 L.
    Nie kupiłem 16-35 ze względów wyższych kosztów, mysle ze 17-40 na poczatek podoła. Bawiłem się wiele razy amatorsko 50/1.4 jak i 85/1.8.

    Proszę o pomoc co powinienem kupić ważnego do uzupełnienia. Czy 35/1.4 Canona i 50/1.4 to dobry kierunek ? hmm

    Ma ktoś ochotę podywagowac ? pozdrawiam,

  2. #502
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Canonik Zobacz posta
    Witajcie,

    I kolej na mnie, przyłączam sie z pytanie o szkła do wesel i innych ceremonii/imprez.
    Szczerze mówiąc kiedys zrobiłem 2x chrzciny i 1x dodatkowy fotografujący na weselu. Wiec doświadczenie znikome

    Przejdzmy do sedna. Lubie kadry sterylne, z pieknie rozmytym tłem, czytelne.
    Mam na tą chwile 5D mk II, 40D, 17-40/4 L, 70-200/4 L.
    Nie kupiłem 16-35 ze względów wyższych kosztów, mysle ze 17-40 na poczatek podoła. Bawiłem się wiele razy amatorsko 50/1.4 jak i 85/1.8.

    Proszę o pomoc co powinienem kupić ważnego do uzupełnienia. Czy 35/1.4 Canona i 50/1.4 to dobry kierunek ? hmm

    Ma ktoś ochotę podywagowac ? pozdrawiam,

    Mam wrażenie że 35mm to dość blisko 50mm. Jak robię na 2 puszki to zapinam Sigmę 35 na 5DII i Canona 85 1.8 na 5D classic i jadę. Pewnie jak kupię 24L to będę zapinał na drugie body 50tkę, a przynajmniej zauważyłem że wiele osób fotografuje w takich przedziałach. Jedni chyba lubią bliżej podejść od innych :-)
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  3. #503
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    niewykluczone. może i zestaw z 35tka ale bez 50tki ? hmm chciałbym stworzyc komplet sprzetu podstawowego, potem można go wzbogacic

  4. #504

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Witam Wszystkich forumowiczów!
    Od ok. 3 lat fotografuję śluby - niestety najczęściej pożyczonym sprzętem lub swoim znajomym, którzy się uparli :P - aktualnie posiadam Canona 450D + Sigmę 17-70 + Canona 50/1.8 + Sigmę 70-300 + lampę Speedlight'a 420. Postanowiłem, że chciałbym spróbować zrobić z fotografii ślubnej źródło dodatkowych dochodów. Czyli na początek: konieczna wymiana sprzętu - bo jestem świadom, że posiadany mocno ogranicza. Zastanawiam się między pełnym lustrem Canonem 6D lub Canonem 7D. Powiedzmy, że mój budżet to 8000 zł - ale mam możliwość sprowadzić sprzęt z USA, gdzie nie ma co ukrywać sprzęt jest dużo tańszy. Canon 6D to ok. 1400$, 7d -1000$. Pojawiły się dylemat: np czy 7D sprawdziłby się w Kościołach przy wyższych ISO -- czy byłby dużo gorszy? Kolejna sprawa to obiektywy: początkowo byłem pewny do zakupu 6D + Canona 17-40L/4 + Canona 85/1.8, ale posprawdzałem, poczytałem, że ten canon 17-40L niekoniecznie byłby odpowiedni do tego typu fotografii. Zacząłem szukać dalej i natknąłem się na Sigmę 18-35/1.8 - kosztuje 800$ ale on ponoć tylko do aparatów z matrycą APS-C i tutaj zacząłem się zastanawiać nad Canonem 7D właśnie z tym szkłem. Jeden wielki mętlik. Chyba, że do 6D jako podstawowe szkło dobrać może Sigmę 24-70mm f/2.8 - koszt 850$? A może inne szkła? Mogę prosić o Wasze sugestie?

  5. #505
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Nie ma co myśleć skoro masz kasę i chcesz nowy sprzęt do ślubów to bierz od ręki 6D. Do tego jakieś szkło 24-70, i jak może kasy styknie to chociaż jakąś 85 f1.8.

    Sigma 18-35 jest do APS-C, ale 7D przy wyższych ISO nie porobisz cudów, a jak coś się uda zrobić to później zamęczysz się postprodukcją.

    17-40L nada się do 6D wtedy będziesz miał UWA, ale na ślubach mało będziesz go używał i w pewnym zakresie będziesz dublował ogniskowe, a to już nie ma sensu chyba.

    Tylko co z tego, że kupisz taniej z USA, jak dowalą Ci podatek i cło, a wtedy wyjdzie na to samo jak nie drożej.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  6. #506
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Jak przyjedzie w bagazu to bedzie bez podatkow....
    Ostatnio edytowane przez scooter ; 05-03-2014 o 17:09

  7. #507
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    @Magellan
    Jeśli myślisz poważnie o ślubniakach, to celuj jednak w 6D. Do tego kup na początek 28/1.8+85/1.8 i powinno wystarczyć. Jak dla mnie, to każde szkło f/2.8 jest ciemne. Zaczynając, nie wyobrażałem sobie pracy bez zooma - wtedy był to Canon 28-70/2.8L. Bałem się żonglerki obiektywami, a na drugie pełnoklatkowe body nie było mnie stać. Obecnie 60-70% repo robię Canonem 35L, następnie 20% 85/1.8 i kilka ujęć Samyangiem 14mm. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie powrotu do czasów zooma.

  8. #508

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Super - czyli decyzja podjęta odnośnie puszki - 6D. Muszę przyznać, że do tej pory to typowo do obsługi różnego rodzaju przyjęć użytkowałem zoomy. Stała 50tka podpięta pod posiadany aparat wydawała się czasami zbyt wąska i obsługa ślubów z proponowanej przez Ciebie @tomek1976 28/1.8 wydaje mi się na razie troszkę abstrakcyjne. Na pewno ten obiektyw z 6D będzie wystarczająco szeroki, aby później zdjęcia odpowiednio cropować podczas obróbki, dlatego muszę powiedzieć, że to kusząca propozycja: tym bardziej, że właśnie wyliczyłem: 6D + Canon EF 28mm f/1.8 USM + Canon EF 85mm f/1.8 USM by mnie kosztowały ~ 6700 zł. Naprawdę kusząca propozycja.
    Dobrze, że @5spirit poruszyłeś cło, bo muszę jeszcze zagłębić się w niuanse prawne, ale w Stanach mam rodzinę, która przyjedzie do Polski w kwietniu i wydaje mi się, że nie będzie problemu z przewozem, gdy np. przewożący nie będzie brał pudełek, tylko zmontuje sprzęt i po prostu powie, że to jego i leci do Polski na chrzciny, a że jest hobbystą fotografii, będzie na pamiątkę robił zdjęcia

  9. #509
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Myślę, że się uda przemycić w ten sposób bez problemu, sam tak przemycałem lampy tzn, przyjaciel jak przylatywał do PL. Miejmy tylko nadzieję, że żaden celnik tego nie przeczyta :P

    Jest jeszcze kwestia gwarancji jak w razie czego coś padnie (odpukać), nie wiem jak to jest rozpatrywane.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  10. #510
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    @Magellan
    Jeśli myślisz poważnie o ślubniakach, to celuj jednak w 6D. Do tego kup na początek 28/1.8+85/1.8 i powinno wystarczyć. Jak dla mnie, to każde szkło f/2.8 jest ciemne. Zaczynając, nie wyobrażałem sobie pracy bez zooma - wtedy był to Canon 28-70/2.8L. Bałem się żonglerki obiektywami, a na drugie pełnoklatkowe body nie było mnie stać. Obecnie 60-70% repo robię Canonem 35L, następnie 20% 85/1.8 i kilka ujęć Samyangiem 14mm. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie powrotu do czasów zooma.
    Widzę że mam bardzo podobną proporcję 14/35/85mm. Moje ulubione 3 ogniskowe. Może coś się zmieni jak wyjdzie Sigma 50 f/1.4 Art bo ta canonowska 1.4 jest taka jakaś dla mnie nijaka a na L-kę mi szkoda kasy. A tak to całe repo ślubne jestem w stanie zrobić tymi obiektywami które wymieniłeś.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

Strona 51 z 124 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •