Strona 4 z 124 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    zdjecia slubne z tamron 17-50/2.8 sa rownie barwne i interesujace co krajobraz po wybuchu bomby nuklearnej ;]
    Ma swój urok taki krajobraz. Tak wiem nawet najgorszy pstryk z 24 L II powoduje, że robi się wilgotno (Twoje słowa mniej więcej). Ciekawość zdjęcia rzadko zależy od użytego obiektywu.

  2. #32
    Dopiero zaczyna Awatar dsp
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    Suwalki
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Z własnego doświadczenia, 3 rok pstrykam śluby.... moj sprzet to 2body 5dmark II i 6d na jednym szerokie szkło 35 1.4 na drugim wąskie 85 1.8 i caly reportaż mozna jechac żadnych lamp. do tego polecam reporter strapa pasek na dwa body duza wygoda i bezpieczenstwo
    Canon 5d mark II + C28 1.8 + Sigma 50 1.4 + C85 1.8 + Lampy i dodatki.

  3. #33
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez dsp Zobacz posta
    Z własnego doświadczenia, 3 rok pstrykam śluby.... moj sprzet to 2body 5dmark II i 6d na jednym szerokie szkło 35 1.4 na drugim wąskie 85 1.8 i caly reportaż mozna jechac żadnych lamp. do tego polecam reporter strapa pasek na dwa body duza wygoda i bezpieczenstwo
    To ja podobnie ( 5dII, 6D, 35/1,4 i 85L ) no ale z lampami No i czasami 16-35L zakładam jak bardzo szeroko potrzebuję.

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez PrzemoWLKP Zobacz posta
    zapytam jakie sakwy najlepiej kupić? Najlepiej zapisane na zamek.
    od wielu lat mamy sakwy lowepro, są zapinane na zamek, dość grubo opiankowane i nic się nie pruje, choć maltretowane ostro.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    od wielu lat mamy sakwy lowepro, są zapinane na zamek, dość grubo opiankowane i nic się nie pruje, choć maltretowane ostro.
    Potwierdzam- z tym, że moje są przypięte do pasa tamrac dla mnie jakoś wygodniejszy niż lowepro.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Potwierdzam- z tym, że moje są przypięte do pasa tamrac dla mnie jakoś wygodniejszy niż lowepro.
    jeden mamy taki szeroki, drugi odpięty od plecaka AW comuptreker plus ? jedyne co to przy szerokim muszę jeszcze go wiązać bo sprzączka plastikowa już czasem się odepnie przy mocnym napięciu mięśni kaloryfera (bojlera znaczy się )

  7. #37
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    59

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Ja od 3 lat również robię śluby i mam 5d mii i 50 d jako dodatkowy. Na piątce mam 24-70 (i ogarniam nim cały ślub), dotąd na przygotowaniach i weselu (w Kościele zawsze bez) zawsze z lampą, wczoraj pierwszy raz próbowałam w całości bez i powiem, że chyba jestem bardziej zadowolona, choć zdażyły się dwa momenty gdzie sięgnęłam po lampę. Na weselu miałam lampę, ale może następnym razem odważę się popróbować i tak i tak. Jednak zawsze strach eksperymentować jak już jedna metoda sprawdzona

  8. #38
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    a może inaczej, w wolnej chwili wrzucę coś z tylko "słusznych body" i między nimi te z 350D i zobaczymy ilu się wyzna ?
    to jak, znalazles chwile na wrzucenie tych slubnych zdjec z 350D ?

  9. #39
    Bywalec Awatar aciek_l
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Poznań, Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    213

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Teoretycznie pytanie związane z "w czym nosić sprzęt", ale jako że chodzi noszenie sprzętu na ślubach, to pytam tutaj.
    Sprzęt to:
    - Canon 6D
    - Canon 5DmkI,
    - C85/1.8
    - C17-40/4
    - Sigma 35/1.4
    - C50/1.4 (ale odkąd mam Sigmę 35, to będzie najprawdopodobniej leżał w torbie, a w dużym stopniu zastąpi go Sigma, inaczej bym zwariował ze zmianami obiektywów )

    I teraz dwie opcje:
    - nosić przez większość czasu (szczególnie w kościele) oba aparaty na, niestety, zwykłych paskach. 6D + S35 oraz 5D + C85 lub 17/40 (zmieniane zgodnie z potrzebami) reszta spokojnie w plecaku gdzieś obok, podchodzę do niego na zmianę szkła lub odłożenie na jakiś czas jednego z aparatów ewentualnie
    -6D + pas LowePro Deluxe Waistbelt z sakwami (i tutaj: każdy z trzech używanych obiektywów ma swoją sakwę (zakładam że 50/1.4 sobie odpoczywa lub dwie sakwy, które zmieszczą każdy z obiektywów), czyli szybkie zmiany obiektywów w każdym miejscu.
    Która opcja według Was wygodniejsza?

    I pytanie do osób używających sakw - ile macie przypiętych do pasa? I jak w ogóle się Wam pracuje w takim systemie?
    Z ciekawości kupiłem niedawno zestaw pas+sakwy z tym że na razie przymierzałem tylko w pokoju i widzę w tym jakiś potencjał, może nawet bardziej na plenery, ale w repo też czemu by nie?
    Jak ludzie reagują na fotografa tak obwieszonego? Sakwa nawet na Sigmę 35 jest już dość pokaźnych rozmiarów. Czy się śmieją, czy boją? Moja dziewczyna się nieco śmiała, jak mnie zobaczyła w pasie z sakwami. ;D Choć ona w ogóle się lubi ze mnie śmiać, ale to offtop taki ;D )

    I jeszcze dwa techniczne pytania:
    -chowając obiektyw do sakwy zakładacie tylni dekielek?
    -osłony przeciwsłoneczne: całe czas założone (odpowiednio większe sakwy), odwracane przy chowaniu szkła, czy w ogóle zdjęte i nieużywane?

    Wiem, wiele pytań na raz. Ale może będzie i wiele odpowiedzi.

  10. #40
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Odpowiem jako osoba nie posiadająca jeszcze pasa z sakwami, ale fotografujący takim pożyczonym zostawem na koncercie
    Cytat Zamieszczone przez aciek_l Zobacz posta
    - nosić przez większość czasu (szczególnie w kościele) oba aparaty na, niestety, zwykłych paskach. 6D + S35 oraz 5D + C85 lub 17/40 (zmieniane zgodnie z potrzebami) reszta spokojnie w plecaku gdzieś obok, podchodzę do niego na zmianę szkła lub odłożenie na jakiś czas jednego z aparatów ewentualnie
    -6D + pas LowePro Deluxe Waistbelt z sakwami (i tutaj: każdy z trzech używanych obiektywów ma swoją sakwę (zakładam że 50/1.4 sobie odpoczywa lub dwie sakwy, które zmieszczą każdy z obiektywów), czyli szybkie zmiany obiektywów w każdym miejscu.
    Która opcja według Was wygodniejsza?
    Zdecydowania opcja nr 2.
    Przede wszystkim masz lepszy obrazek w 6D i dobre szkła. Dodatkowo odchodzi Ci czas na dodatkowe uważanie na drugą puszkę.
    I jeszcze dwa techniczne pytania:
    -chowając obiektyw do sakwy zakładacie tylni dekielek?
    Nie zakładałem, dodatkowa zabawa z deklami w sakwie (wyciągnij z sakwy i przykręć...) Wg moich obserwacji spokojnie wystarczy włożyć szkło. Nic się nie dzieje (mam na myśli jakieś zanieczyszczenia itp.)
    -osłony przeciwsłoneczne: całe czas założone (odpowiednio większe sakwy), odwracane przy chowaniu szkła, czy w ogóle zdjęte i nieużywane?
    Cały czas założone, ja wkładałem tyłem obiektywu do środka (wygodniej mi się potem wyciągało i wkręcało - rzecz gustu wg mnie)

Strona 4 z 124 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •