Strona 21 z 124 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #201
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Prześledziłem większość postów w tym oraz wcześniejszych tematach dotyczących "sprzętu do fotografii ślubnej" jednak chciałbym prosić Was, być może bardziej doświadczonych kolegów, który set obiektywów z poniższych przeze mnie zaproponowanych uznalibyście za najbardziej wszechstronny. Być może warto coś zmodyfikować choć bazując na podstawie wielu opinii, wydaje mi się, że moje propozycje są dość trafne. Body jakie posiadam to m.in. 5D Mark III i 5D Mark II więc praca na 2 puszki jest jak najbardziej możliwa lub nawet konieczna. Reportaż ślubny to często wiele wyjątkowych, dynamicznie zmieniających się sytuacji, które w pewien sposób będę musiał fotograficznie "opanować".

    Gdzieś po głowie chodzi mi również Canon EF 16-35 mm f/2.8 L II USM jako niezbędny, szeroki kąt. Śledząc Wasze wypowiedzi, wiele wskazuje na to, że ogniskowa 24 mm byłaby jednak wystarczająca nawet w ciasnych pomieszczeniach bądź przy fotografowaniu większej grupy osób, a jakość stałki ze światłem 1.4 czy nawet nowej wersji obiektywu 24-70 mm przy gniskowej 24 mm będzie dużo ciekawsza niż we wspomnianym szerokokątnym zoom'ie. Co Wy na to?

    1.
    Canon EF 85 mm f/1.2L USM II
    Canon EF 135 f/2.0 L USM
    Canon EF 24 mm f/1.4 L II USM

    2.
    Canon EF 135 f/2.0 L USM
    Canon EF 24 mm f/1.4 L II USM
    Canon EF 35 mm f/1.4 L USM
    Canon EF 85 f/1.8 USM

    3.
    Canon EF 24-70 f/2.8 L II USM
    Canon EF 135 f/2.0 L USM
    Canon EF 35 mm f/1.4 L USM
    (ewentualnie Canon EF 85 f/1.8 USM choć spowoduje to przekroczenie budżetu)

    Szukam złotego środka i chciałbym mieć niezawodny set jaki nie będzie mnie ograniczał nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Doskonale wiem, że każdy z Was ma swoje preferencje i wypracowane już zdanie na temat każdego z obiektywów. Obiektywne spojrzenie na całość pomogłoby mi w wyborze szkieł, które ułatwią uzyskaniu bezkompromisowej jakości zdjęć i swobody podczas reportażu. Zakładam, że z czasem moje możliwości finansowe pozwolą mi rozbudować zaplecze sprzętu ale na chwilę obecną mogę sobie pozwolić na ograniczone choć bardzo obiecujące zakupy.

    P.S. Jeśli moderator uzna, że ów problem warto umieścić w osobnym temacie, zdam się na jego sugestię.
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 09-07-2013 o 00:17

  2. #202
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez digital.photography Zobacz posta
    wiele wskazuje na to, że ogniskowa 24 mm byłaby jednak wystarczająca
    Słusznie.
    Przychylam się do zestawu nr 2. Wtedy za podstawowy sprzęt będzie robił 5D3 z 35L, na ramieniu 5D2 z 24L, a w torbie jakiś 40d, albo 50D, albo cokolwiek z 85/1.8 do strzałów z dalsza na szybko i dodatkowo 135L, gdy masz czas na zmianę obiektywu. Masz wówczas pełen komfort pracy i nie bawisz się w niepotrzebne przepinki.

  3. #203
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Ligo - zupełnie MZ bez sensu miec na 2 korpusach zbliżone do siebie ogniskowe. Zestaw nr 1 bardziej uniwersalny, dołożyłbym dla kilku kadrów 14mm. Na jedno body 24mm na drugie 85mm i całe wesele można zrobić. Ja natomiast używam 50mm jako standard na drugim mam 135mm. Ale co fotograf to inna opcja.
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  4. #204
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    A nie uważacie, że dobrym rozwiązaniem było by:
    5DIII + 35L
    5DII + 85L
    w torbie / na pasie 16-35L II ?

  5. #205
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    a w torbie jakiś 40d, albo 50D, albo cokolwiek z 85/1.8 do strzałów z dalsza na szybko
    Osobiście uważam, że zakup 3 body mija się z celem. Nie znajduję żadnego uzasadnienia aby nosić w torbie dodatkowo 50D, 40D itd. dysponując takim body jak 5D Mark III i Mark II.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    A nie uważacie, że dobrym rozwiązaniem było by:
    5DIII + 35L
    5DII + 85L
    w torbie / na pasie 16-35L II ?
    Jeśli założymy (tutaj proszę ewentualnie o wypowiedź kolegów pracujących na podobnych ogniskowych), że ogniskowa 24 mm będzie wystarczająca, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie wspomniany 24-70 mm w poprawionej II wersji jako szeroki kąt i uniwersalny zoom? Z tego co zdążyłem już zweryfikować, umożliwi on uzyskanie dużo lepszego obrazka niż 16-35 mm, być może się mylę? 16 mm jest oczywiście dużo szerszym kątem tylko zakup tego zooma sprowadzałby się do używania go jedynie na tej właśnie ogniskowej mając przecież stałkę 35 mm. Rozwiązanie takie wydaje się być mniej ekonomiczne.

    Oczywiście tak jak w przypadku zestawienia nr 3, posiadałbym wówczas jasną 35'tke i portretowy 135 mm (ewentualnie dodatkowo 85 mm). Myślę, że taka ogniskowa jak 135 mm byłaby idealna w plenerze ale i na sali weselnej oraz w kościele. Do tej pory pracując na 135 mm zrobiłem kilka ciekawych portretów gości i uważam, że to szkło byłoby w tym wypadku niezastąpione (co innego gdybym brał pod uwagę tylko zoomy czyli 24-70 mm 2.8 II i 70-200 2.8 IS II).
    Ostatnio edytowane przez digital.photography ; 09-07-2013 o 11:35

  6. #206

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez digital.photography Zobacz posta
    Osobiście uważam, że zakup 3 body mija się z celem. Nie znajduję żadnego uzasadnienia aby nosić w torbie dodatkowo 50D, 40D itd. dysponując takim body jak 5D Mark III i Mark II.
    Skromnie wtrącę, że ja np. widzę zastosowanie dla 3ciego i nawet 4tego body (niekoniecznie noszonego w torbie np. w kościele - montując je przed ceremonią np. na ołtarzu i/lub na antresoli i odpalając pilotem w odpowiednich momentach albo w USC wysoko na statywie w rogu pomieszczenia z np. 14 mm - dzięki temu masz ujęcia, które Cię na pewno wyróżnią spośród innych. Możliwości są
    Ostatnio edytowane przez miszaj ; 09-07-2013 o 11:49

  7. #207
    Zablokowany
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    126

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez miszaj Zobacz posta
    Skromnie wtrącę, że ja np. widzę zastosowanie dla 3ciego i nawet 4tego body (niekoniecznie noszonego w torbie np. w kościele - montując je przed ceremonią np. na ołtarzu i/lub na antresoli i odpalając pilotem w odpowiednich momentach albo w USC wysoko na statywie w rogu pomieszczenia z np. 14 mm - dzięki temu masz ujęcia, które Cię na pewno wyróżnią spośród innych. Możliwości są
    Dobry i kreatywny reportaż obroni się sam. Nie mniej jednak zawsze można kombinować np. ustawić bezlusterkowca na statywie i do pakietu ślubnego załączyć młodym time laps'y. Możliwości jest wiele jednak 3go body raczej na chwilę obecną nie planuję.

  8. #208
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    772

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    z moich ślubnych doświadczeń wynika że najlepiej na jednym body 35mm a na drugim 85mm, a w razie czego w torbie 16-35.
    Eksperymentowałem chyba z wszystkimi L-kami do 200mm i najlepiej pracuje mi się z tymi trzema ogniskowymi

  9. #209
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez amroz Zobacz posta
    z moich ślubnych doświadczeń wynika że najlepiej na jednym body 35mm a na drugim 85mm, a w razie czego w torbie 16-35.
    Eksperymentowałem chyba z wszystkimi L-kami do 200mm i najlepiej pracuje mi się z tymi trzema ogniskowymi
    Potwierdzam: 35+85+16-35 bd zestaw i w zasadzie uniwersalny. 135, w niektórych kościołach (u mnie w okolicy) jest już za bardzo tele... Wiec, taka 50 1.4 jest także przydatna w torbie.

  10. #210
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    potwierdzam, 35mm na FF to w repo slubnym podstawa, podstawa i jeszcze raz podstawa.
    szerzej czy krocej to juz jak kto woli, ale 35mm to taki slubny must have
    w tym sezonie przymierzam sie do dokupienia czegos z zakresu 85mm (obecnie moje jedyne tele to 135L), zeby pracowac glownie tylko na dwa obiektywy: 35/85
    ;]

Strona 21 z 124 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •