Strona 122 z 124 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #1211
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    i to ma wszystko tłumaczyc?
    a jak bedziesz chciał zapytac o pralkę, tv czy auto to tez w tym dziale bo jestes slubniakiem?
    dobra, już doscyc bo bedzie że sie czepiam ;-)
    peace
    Człowieku o co Ci chodzi?????
    Wątek jest na temat sprzętu do ślubów! Jako że jestem fotografem ślubnym to szukam pomocy w odpowiednim wątku! Jeśli będę potrzebował TV czy auta, które pomoże mi w robieniu reportażu ślubnego to tak - również tu zapytam!! Nie umiesz pomóc to przynajmniej nie przeszkadzaj.

  2. #1212
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    No ale co się rzucasz tombas akurat ma rację. Są do tego inne wątki
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  3. #1213
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    No ale co się rzucasz tombas akurat ma rację. Są do tego inne wątki
    To może towarzystwo wzajemnej adoracji oświeci mnie do czego służy wątek "SPRZĘT DO ŚLUBÓW" ? Pytam się o bezlusterkowca do ślubów i waham się między xt1 a alfą 7mk2. Gdzie mój wpis jest niezwiązany z wątkiem?

  4. #1214
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez heather Zobacz posta
    Pytam się o bezlusterkowca do ślubów
    Dopiero teraz, w czwartej wiadomości, o tym napisałeś. Wcześniej było tylko o zgodności ze szkłami Canona.

  5. #1215
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez heather Zobacz posta
    To może towarzystwo wzajemnej adoracji oświeci mnie do czego służy wątek "SPRZĘT DO ŚLUBÓW" ? Pytam się o bezlusterkowca do ślubów i waham się między xt1 a alfą 7mk2. Gdzie mój wpis jest niezwiązany z wątkiem?
    W skrócie:
    Wątek ten służy do tego aby od "pierdyliondziesięcioleci" pisać w te i nazad jak mantrę, że do ślubu potrzebne są dwa body FF z jasnymi szkłami 35mm i 85mm (czasem 135mm).
    Wyjątek stanowią "ślubniacy" którzy korzystają z innych ogniskowych.

    Nie bez znaczenia jest fakt, że jak jakieś pytanie zostanie przykryte jedną stroną przeglądarki, pojawi się ponownie, bo kto by tam miał zamiar cokolwiek szukać. Taka ot, "kultura" teraz panuje w internecie.

    Jak chcesz kupić bezlustro sony czy inne ("na wakacje bo jestes ślubniakiem"), znajdziesz odpowiednią ilość materiałów na YT lub forach skorelowanych z odpowiednią marką. Tutaj też, tylko trzeba ruszyć 4 litery i poszukać. Tylko po co to robić.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez heather Zobacz posta
    Witam,
    Potrzebuje rady.

    Chciałbym kupić bezlusterkowca jako aparat "wakacyjny" ale chciałbym też żeby był dopełnieniem do stajni canona z której korzystam.
    Stoję przed wyborem SONY a7mark2 oraz fuji xt1. Co byście wybrali? Podpięty będzie obiektyw 50mm lub do fuji ekwiwalent czyli jakaś jasna 35mm.
    A czytający ten wpis telepatycznie czytają w myślach i wiedzą, że chodzi o sprzęt do ślubu, bo to jest wątek od ślubu.
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 05-12-2017 o 16:52

  6. #1216

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez heather Zobacz posta
    To może towarzystwo wzajemnej adoracji oświeci mnie do czego służy wątek "SPRZĘT DO ŚLUBÓW" ? Pytam się o bezlusterkowca do ślubów i waham się między xt1 a alfą 7mk2. Gdzie mój wpis jest niezwiązany z wątkiem?
    https://www.pawelslowik.eu/blog/blog/
    Tu masz sporo zdjęć z EXIFami.
    Z A7II i różne obiektywy.

  7. #1217
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Łęczna/Lublin
    Wiek
    35
    Posty
    57

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Panowie nowy rok nowe plany...

    Aktualnie siedze w FF i szkłach
    17-40, 50 1.4, 85 1.8 +manual 135 do sesji
    +rybie z APS-C

    Dwa pytania
    1. W planie zakup 70-200 2.8, czy warto dopłacić do wersji IS? Czasów i tak raczej używam rzędu 1/125 1/160
    2. Czy jest sens zmieniać poczciwe 17-40 na 16-35 2.8 II? Chciałem ładniejszy bokeh i większe rozmycie na szerokich zbliżeniach do detali, ale boje sie tych rogów w reportażu.
    5d, 6d, 450D, Sy8mm, C17-40, C50, C85, Tair 11A, Industar L/Z i milion innych gratów...

  8. #1218
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    A nie myślałeś o czymś typu 24 1.4 ? Przy takich krótkich ogniskowych szansa na rozmycie tła jest dość niska - i wątpię czy w rejonie 16mm zmiana światła o jedną działkę tu wiele pomoże.

  9. #1219
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Jestem posiadaczem 5DII i 7D. Po czterech latach użytkowania 7D w tandemie z 5DII stwierdziłem, że chcę zamienić 7D na FF. Jestem bardzo zadowolony z 5DII, ale aparat jest już wysłużony, a chciałbym pracować na dwóch body FF. I tu mam pytanie: czy warto zamienić moje dwa dotychczasowe body na dwa nowe 6DII? Co o tym sądzicie?
    C 5DII + C 7D + C 16-35/2.8 + T 28-75/2.8 + C 35L/1.4 + C 85/1.8 + 580EXII + 430EXII

  10. #1220
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Sądzę, że warto zamienić. Na 5d3.

Strona 122 z 124 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •