Strona 11 z 124 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #101
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    No i Adam1717 w takich warunkach zaleca robić zdjęcia bez lampy? ??
    Ostatnio edytowane przez manfred1 ; 04-06-2013 o 20:50
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  2. #102
    Bywalec Awatar KrzysiekT
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    141

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Nie wiem co zaleca Adam, ale czasami nie ma tej lampy od czego odbić, i to jest problem. Następna sprawa, lampa zwraca na siebie uwagę, i takie tam inne różne takie typu waga, akumulatory itd. Masa zbędnych gratów do pamiętania i dźwigania.
    Pozdrawiam, Krzysztof

  3. #103
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    No tak kto by tam pamiętał o naładowaniu akumulatorów do lampy. Ja chyba nigdy sie nie odważę zrobić reportażu w takich warunkach bez lampy za cienki w uszach jestem.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  4. #104
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Praszka
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    trudne warunki to czasy 1/40, 1/50 itd oczywiście przy wysokim i tolerowanym iso. Widze ze jesteś zwolnennikiem lampy i większej wartości przysłony ale światło naturalne będzie zawsze światłem naturalnym. Takie moje skromne zdanie.
    Canon 5D Mark II + 40D + 50mm f1.4 + 28mm 1.8 + 580EX https://www.facebook.com/AdamHombekFotografia

  5. #105
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Radomsko
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    umiejętne używanie lampy błyskowej nie raz daje rewelacyjne rezultaty... chociaż nie każdy to potrafi

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez adam1717 Zobacz posta
    nie zawsze chodzi o płytką głębie ostrości ale też o to aby w trudnych warunkach jednak robić bez lampy.
    a czemu robić bez lampy ?? bo nie umiesz z...??

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez adam1717 Zobacz posta
    trudne warunki to czasy 1/40, 1/50 itd oczywiście przy wysokim i tolerowanym iso. Widze ze jesteś zwolnennikiem lampy i większej wartości przysłony ale światło naturalne będzie zawsze światłem naturalnym. Takie moje skromne zdanie.
    często gorszym niż z wspomożeniem się lampą... co rozumiesz przez światło naturalne?? te żarówki energooszczędne przypadkowo umiejscowione na żyrandolach czy innych ściennych kinkietach...??

  7. #107
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Praszka
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Ja umiem korzystać lampy, nie wiem jak Ty ale wiem kiedy mogę sobie pozwolić robić bez niej. Chciałem tylko napisać do czego może służyć ten "zapas światła" w obiektywach stało ogniskowych więc daruj sobie te głupie pytania
    Canon 5D Mark II + 40D + 50mm f1.4 + 28mm 1.8 + 580EX https://www.facebook.com/AdamHombekFotografia

  8. #108
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Jak byś umiał robić albo przynajmniej robił to byś takich pierdół nie wypisywał.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  9. #109
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez majson Zobacz posta
    Mam krótkie pytanie.Czy warto zamieniać 28 1.8,które ma słabe boki oraz 50 1.4,które ma słaby af na sigma 35 1.4?Potrzebuję porównywalnej jakości jaką daje mi 85 1.8.Mowa jest o użytkowaniu na ff.
    Dokładnie zrobiłem taką zamianę czyli 28+50 zamieniłem na 35mm. Po roku wiesz co zrobiłem? Dokupiłem z powrotem 50mm i wczoraj 28mm, ale 35 1.4 obowiązkowo została. 50mm bo dale lepszy bokeh i za swoją cenę super obrazek, a 28 1.8, bo jednak różni się od 35mm dość znacznie, szczególnie w pomieszczeniach gdzie każdy mm się liczy, a 17-40 jest fajny bo szeroki ale czasem za ciemny. A gdy zaczynałem przygodę ze zdjęciami, to patrząc po stopkach niektórych forumowiczów zastanawiałem się na kiego grzyba im tyle obiektywów Jak chcesz kupić 35mm to zostaw sobie coś szerszego obowiązkowo, prędzej radzę sprzedać samą 50-tkę mając 85 1.8.

  10. #110
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    ja proponuje zalozyc watek "jak pozbyc sie kamerzysty na slubie"
    przy obecnej technologi dslr, stwierdzam z cala stanowczoscia i pewnoscia ze najgorsze warunki na repo, jakie mozna spotkac - sa stworzone przez kamerunow z tym ich halogenem.
    na takie walenie plaskim, silnym swiatlem - nie ma mocnych, tutaj pozostaje tylko albo napic sie ziol na uspokojenie, albo wziasc goscia za wsiarz i wyniesc z kosciola
    zeby bylo przyjemniej, to czesto PRO kameruny zakladaja na swoje halogeny jakies filtry CTO, zeby niby sie "wtopic w tlum" z tym ich reflektorem jak z filmu batman.
    .. nie wiem jak to sie dzieje, ale jak zakladaja filtry ocieplajace ich halogen (filtr ma mocny, pomaranczowy kolor), to efekt takiego zabiegu daje zielony kolor swiatla.
    wie ktos jak nadac skorze naturalny odcien, kiedy jest ona oswietlona swiatlem zarowym z kosciola i mocnym, intensywnym i zielonym swiatlem z halogena kamerunow?
    ja mowie powaznie, to jest jakis koszmar - kamerzysta na slubie.
    a dwoch? to juz wogole kompletna porazka.
    przyklad sprzed niedawna:



    ci na szczescie nie swiecili w kosciele - bo jak widac, bylo b. jasno.
    ale czysty kadr przy takim tlumie to marzenie.
    ledwo sezon sie zaczal, a ja juz mam serdecznie DOSC kamerzystow.
    zeby chociaz jeszcze latali z 5DII, wtedy nie ma koniecznosci tak mocnego doswietlania z ich strony.. ale przyjdzie taki jełop z jakas przedpotopowa kamera naramienna, ktorej ISO konczy sie chyba na 400, obiektyw typu zoom x20 f4.0-f/5.6 i na maksa psuje Ci prace.
    ide napic sie ziol na uspokojenie

Strona 11 z 124 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •