Strona 102 z 124 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1239

Wątek: Sprzęt do ślubów cz. IV

  1. #1011
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    @krolewicz (widzę że nick adekwatny do zachowania ale cóż). Nie rozumiem twojego sarkazmu? Przy jednym komplecie (4szt) może i oszczędność znikoma ale jak zamawiałem kompletów 7 (28sztuk)różnica już jest widoczna i wynosi 84zł a to już jak by nie patrzeć spora oszczędność a tym bardziej, że żadnej różnicy nie ma na jakości - tak samo się ładują, tak samo długo trzymają. Równie dobrze mogę napisać, że Ty jesteś naiwny przepłacając, ale po co twoja kasa, twój problem.

    @salas - akurat nie na x-komie tylko w jednym ze sklepów internetowych i to było w zeszłym roku, ale fakt widziałem tą promocję na x-komie to szły jak świeże bułeczki
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  2. #1012
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    77

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Te tańsze także są NiMH. Ma takie i nie narzekam. Droższe mają większą pojemność i zrobisz na nich więcej błysków.
    Panasonic Eneloop PRO AA 2450 mAh 500 cykli 4szt. - Akumulatory - Foto - Sklep internetowy Cyfrowe.pl

    Wypróbuję te.
    Mają wprawdzie mniej cykli ładowań,ale dłuższy czas pracy.
    Zobaczymy

    Cytat Zamieszczone przez pawko Zobacz posta
    wszystko zależy od lampy i od siły błysku i od ilości błysków ... ja ich używam, mam zawsze ze sobą 8 naładowanych kompletów... ale ja używam dużo lamp błyskowych... ;-)
    Po ostatnim nie dziwię Ci się Ja wprawdzie nie lubię lamp, ale jak już się nimi robi to zapas trzeba mieć

    --- Kolejny post ---





    Czy ktoś używał tego pierwszego obiektywu do imprez typu wesele itp.???

    Canon EF 24 mm f/2.8 IS USM

    Canon EF 24 mm f/1.4L II USM

    2,8 nie jest już ciemny. Lubię jasne obiektywy i wolałabym ten drugi

    Nie znalazłam wątku dot. typowo tych obiektywów.

  3. #1013
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    2.8 na wesela to mało, jak już to 1.4, niekoniecznie Canona.

  4. #1014
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    A czy korzysta ktoś z Was z Tamrona 15-30 f/2.8 VC przy ślubach? Optycznie prezentuje się bardzo dobrze, zastanawiam się jak z pracą AF.

  5. #1015
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    15-30 miałem w rękach ale nikona i AF działał szybko i celnie w ciemnym pokoju. Na weselu nie używałem to nie wiem, ale w domu bez stresu fajnie działa.
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  6. #1016
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez dexter77 Zobacz posta
    2.8 na wesela to mało, jak już to 1.4, niekoniecznie Canona.
    Przy obecnych możliwościach matryc pełnoklatkowych 2.8 wystarcza. Oczywiście zakładając że to obiektyw z wysokiej półki i przy pełnej dziurze jest ostry jak należy.

  7. #1017
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Przy obecnych możliwościach matryc pełnoklatkowych 2.8 wystarcza. Oczywiście zakładając że to obiektyw z wysokiej półki i przy pełnej dziurze jest ostry jak należy.
    2.8 prędzej czy później będzie za ciemne. Nikt zawodowo robiący śluby nie powie, że 2.8 wystarczy chyba, że Pan Gienek, który do tej pory robił kitem na 5.6 to rzeczywiście w jego przypadku przeskok będzie ogromny ale ten Pan Gienek nigdy nie miał w rękach nic jaśniejszego, a podstawowe narzędzie jego pracy to mocna lampa, z którą nie rozstaje się nawet za dnia i nie dlatego, że rozświetla nią cienie tylko inaczej nie potrafi.

  8. #1018
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    Już nie przesadzajcie z tą ciemnością 2.8. Jedno to umiejętności, drugie dzisiejszy sprzęt daje takie możliwości ISO że co za problem? Wiadomo będzie trochę inna GO ale bez przesady. W zeszłym roku robiłem na dwa body, na jednym 24-70 2.8 na drugim 135 i mam zrobione wszystko co chciałem, nie musiałem chodzić na wymianę słoika. Najpierw myślimy potem robimy, nigdy odwrotnie :-)
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #1019
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    horak ---- 2.8 będzie ciemne jak trafisz na jakiś ciemny Kościół i do tego w pochmurny dzień (ja nigdy lamy nie używam w Kościołach). Przygotowania i plener to nie ma o czym gadać a na zabawie zawsze wspomagam się lampą. 2.8 było ciemne 10 lat temu jak ISO 1600 to był jeden wielki szum. Dzisiaj to jest inna bajka.

  10. #1020
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Legionowo
    Posty
    467

    Domyślnie Odp: Sprzęt do ślubów cz. IV

    ciemny kościół w pochmurny dzień z kiepskim światłem - faktycznie lepiej mieć "artystyczne" zdjęcie bez lampy, niż dobrze doświetlone.... - powaga..
    Regulamin pkt 8.

Strona 102 z 124 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •