Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak uzyskac taki efekt?

  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskac taki efekt?

    Hey

    Mam nadzieje że wątek jest w odpowiednim miejscu jeżeli nie to wybaczcie.

    mam kilka propozycji focenia na imprezach i chciałbym żeby osiągnąć podobny efekt jak w załączonej poniżej galerii na FB.
    Nie do konca mi to wychodzi dlatego pytanie kieruje do was

    jak uzyskać taki efekt? Jak ustawić lampę i na jakich parametrach ekspozycji można osiągnąć cos takiego?

    SYRENI JAM | Facebook

    focę canonem 5d, canon 17 -40/4, canon 50 1.4, canon speedlite 550ex,

    Z tego co wiem nastawienie powinno być na nieco dłuższy czas 0,5 do 1 s. przy ISO max 400, przysłonie około 5.6 tak żeby uzyskać odpowiednie naświetlenie tła natomiast pierwszy plan doświtelić lampą ale nie wiem jak ustawić parametry lampy i czy faktycznie tak powinny wyglądac ustawienia ekspozycji w aparacie.

    dzięki za pomoc

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    Jest tak jak właśnie piszesz 1/5, 1/15s powinno wystarczyć, ISO 800, przesłona jak najniższa, błyskasz na -0,7ev i ruszasz aparatem : ) To co zostanie doświetlone lampą to zostanie powiedzmy bez ruchu a reszta, czyli każdy element, który emituje światło zostanie poruszony jako właśnie tak "maz" ; )

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    Czas migawki będzie zależny od światła zastanego. Błysk moim zdaniem lepiej ustawić na drugą kurtynę (zwłaszcza przy dłuższych czasach, wiesz kiedy migawka się otwiera - naciśnięcie spustu - i kiedy zamyka - błysk lampy). Na pierwszym zdjęciu (9 z 32) lampa wyzwalana bezprzewodowo, umieszczona po prawej z przodu, możliwe, że użyta strumienica. Na większości zdjęć lampa trzymana z boku. Ogólnie tak jak już napisał "marcinstanczak" poruszone aparatem, a np. zdjęcia 15 z 32 wydaje mi się, że było zoomowane.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    dzięki za podpowiedź, dzisiaj mam dalszy wątek tej sprawy.

    mam taką galeria z klubu Fashion w Rzeszowie

    http://www.facebook.com/FashionRzeszow/photos_stream

    i zastanawia mnie kilka faktów.
    Jak myślicie czy autor pstryka lapmą na wprost z pełną mocą?
    Czy czas na tych fotach jest dłuższy niż 0,5 s?
    Błysk ustawiony na drugą kurtynę?

    Sam nie mogę uzyskać równomiernego naświetlenia zarówno pierwszego planu jak i ładnego tła bez dużych kontrastów czy ciemnych miejsc.
    Pewnie tez dużo zależy od zastanego światła ale w tym klubie z przykładu nie jest aż tak jasno więc jak uzyskać tak równomierną ekspozycje.
    Lampa z tego co widziałem na sankach w aparacie. Nie wiem czy na manualu z regulacją mocy.

    Czasy też nie wydają mi się strasznie długie bo rozmycie nie jest duże i z ludzi nie wychodzą straszne długie "duchy". Co do rozmycie zastanawia mnie to że ludzi na pierwszym planie często są nieporuszeni gdy tło jest jak widać rozmyte przez poruszenie aparatu...jak to możliwe?

    masa pytań i masa różnych opcji ustawień...jak ktoś ma chwilę to proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki?

    dzięki i pozdrawiam

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    Lampa uderza w sufit. Dlatego światło w miarę równo oświetla ludzi na różnych planach. Prawdopodobnie ma założony modyfikator w stylu Gary Fong LightSphere | Flip-Cage | Camera Flash Accessories | Flash Diffusers | Photography Point-And-Shoot Accessories | Photo Software
    Najpierw ustawiasz ekspozycję żeby dała ci takie tło jakie chcesz. Z poruszeniem czy bez, od ciebie zależy. Potem ustawiasz lampę w E-TTL na drugą kurtynę.
    Naciskasz spust, poruszasz aparat i zatrzymujesz zaraz przed lampą. Możesz bawić się odwrotnie. Lampa na pierwszą kurtynę, walisz lampą i ruszasz aparatem zanim migawka się zamknie.
    Baw się. Jak rozumiesz podstawy to zrobisz po swojemu.

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    Hmmmm.. Jestem pewien, ze Syreni Spiew ma kogos od zdjec na stale. Moze warto sie skontaktowac i zwyczajnie porozmawiac przy kawie o zrobionym zdjeciu?

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    Czy 1100d też można taki efekt uzyskać ? Ze standardowym kitem da radę ? I do tego jakaś lampa w rozsądnej cenie na początek ?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Jak uzyskac taki efekt?

    Cytat Zamieszczone przez MichałM Zobacz posta
    Czy 1100d też można taki efekt uzyskać ? ...
    Można.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •