Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Ranking negatywów.

  1. #1
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie Ranking negatywów.

    Na jakich negatywach robicie zdjęcia analogami?
    Ostatnio nie orietowałem się w żadnych zestawieniach typów i producentów, ale podobno Agfa wprowadziła jakieś filmy , chyba ISO 200 o znacznie zwiększonym o kontraście i nasyceniu.
    Ja zazwyczaj używałem Fuji Superii 100 i 200.

    Ale może ktoś ma inne doświadczenia?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie Re: Ranking negatywów.

    Cytat Zamieszczone przez satriani
    Na jakich negatywach robicie zdjęcia analogami?
    Ostatnio nie orietowałem się w żadnych zestawieniach typów i producentów, ale podobno Agfa wprowadziła jakieś filmy , chyba ISO 200 o znacznie zwiększonym o kontraście i nasyceniu.
    Ja zazwyczaj używałem Fuji Superii 100 i 200.

    Ale może ktoś ma inne doświadczenia?
    Oklepany temat ;-)

    Ja robię tak :

    do wszystkiego - Reala lub Royal Supra 400 jak potrzeba większej czułości
    do ludzi / portrety - Portra 160 NC / VC
    słuby - NPH i eksperymentuję z Portrą 400 UC.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Początki nałogu Awatar satriani
    Dołączył
    Aug 2004
    Wiek
    45
    Posty
    443

    Domyślnie

    Ja do portretu kupiłem kiedyś Agfę portrait ISO 160 ale wyszły tragicznie, chyba laboratorium coś zchrzaniło.

    Swego czasu (nie wiem jak teraz) były też negatywy Koniki do robienia zdjeć portretowych, na pudełku był taki mały bobasek.
    konika nigdy nie robiłem ale po tej agfie dałem sobie spokój z negatywami "tematycznymi".

    [ Dodano: 08-09-2004 ]
    Czy w ogóle warto kupować negatyw portretowy, który ma więcej "barw "do oddania kolorytu skóry jeśli zdaję się na łaskę, dobry chumor laboranta?
    Może lepiej tańszy zwykły film, potem skaner , fotoedycja ?

  4. #4
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    W moim przypadku:
    do portretu: Reala lub HP5
    do zwykłego łażenia: Superia X-tra 400 (sprzedają w trójpaku i wychodzi taniej)
    Czy w ogóle warto kupować negatyw portretowy, który ma więcej "barw "do oddania kolorytu skóry jeśli zdaję się na łaskę, dobry chumor laboranta?
    Jak pierwszy raz zobaczyłem jak się spisuje Reala... szok ... jak portrety i ludzie to tylko Reala ... btw moim zdaniem warto zainwestować taki negatyw

    Aha z tego co widzę to mieszkasz w Tychach, jeśli Ci zależy to polecam Digit@al Foto w Gliwicach na Zwycięstwa, albo w Zabrzu, mimo swoich cen, są tego warci.
    Pozdrawiam
    Rudi

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rudi

    Jak pierwszy raz zobaczyłem jak się spisuje Reala... szok ... jak portrety i ludzie to tylko Reala ... btw moim zdaniem warto zainwestować taki negatyw
    Ja osobiście Realę do portretu do średnio lubię, mimo wszystko ciut za czerwona skóra wychodzi, Portra IMHO znacznie lepsza, ale z kolei jak to Kodaki, zielenie (tło w plenerze np.) nie oddaje tak jak Reala. Poza tym Reala z odpowiednich źródeł jest tańsza niż Portra ;-)
    Anyway - dobór negatywu to kwestia gustu często, ale w lepsze niż Superia na pewno warto inwestować.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #6
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    dobór negatywu to kwestia gustu często, ale w lepsze niż Superia na pewno warto inwestować.
    Zgodzę się z Tobą, ale jak dochodzi że mam zrobić materiał do gazetki zrobić to płacąc 8 zyli za rolkę mam dobry stosunek jakość/cena.
    Co do Portry to niestety nie mam dobrego dostępu do tego materiału i szczerze mówiąc nie miałem okazji na nim robić.
    Pozdrawiam
    Rudi

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    a czy ktos uzywa cz/b filmow?? chcialbym sie troche wiecej na ich temat dowiedziec(oceny, zastosowania) bo w tym momenciejakde na ilfordach panach

  8. #8
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Ostatnio ciachałem zdjęcia na Ilfordzie HP5 - bajka jednym słowem.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Panu Ilfordy nie sa zle. W aparacie mam obecnie do testow Fuji Neopan 1600. Zobaczymy jakie beda efekty.
    http://www.fujifilm.pl/880_913.htm
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    fajne filmy, tylko troche jak do celow edukacyjnych za drogie, ale pewnie od czasu do czasu zarzuce cos z wyzszej polki albo jakis kolorek :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •