Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Maszt foto

  1. #1

    Domyślnie Maszt foto

    Witam

    Potrzebuję jakiegoś masztu fotograficznego, albo innego rozwiązania do wyniesienia aparatu tak minimum 8metrów nad ziemię. Znalazłem takie coś.. I teoretycznie fajnie ale - budżet to max 1000zł. Coś może podpowiecie? Myślałem o wojskowym maszcie pneumatycznym - koszt to koło 700zł ale - po złożeniu na ponad 2 metry, i do tego jak mądrze wykombinować głowicę na niego?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Kiedyś oglądałem filmik o gościu który fotografował ogromną sekwoje. Wykorzystał Balon. Nie wiem co będziesz fotografował, ale może warto pomyśleć o tym?

  3. #3

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Cytat Zamieszczone przez wiktor2323 Zobacz posta
    Kiedyś oglądałem filmik o gościu który fotografował ogromną sekwoje. Wykorzystał Balon. Nie wiem co będziesz fotografował, ale może warto pomyśleć o tym?
    Niestety odpada - zbyt dużo niepewnych ruchów i zbyt mały udźwig.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Opole
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Ma stać nieruchomo, czy trzeba nim będzie kierować? Oraz czy dużo miejsca?
    Można zastosować helikopter zdalnie sterowany. Te spalinowe maja solidny udźwig. Nie trzeba kupować można wypożyczyć.
    W innym przypadku można spróbować rozwiązań do filmowania stosowanych w telewizji.
    Kran kamerowy : Krany, slidery i jazdy - 5 | videoDSLR.pl | filmowanie lustrzankami Canon 5D, 7D, 60D, 550D, wideo filmowanie
    Koncept jest trzeba go tylko dostosować do własnych potrzeb :-)

  5. #5

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Cytat Zamieszczone przez urri Zobacz posta
    Ma stać nieruchomo, czy trzeba nim będzie kierować? Oraz czy dużo miejsca?
    Można zastosować helikopter zdalnie sterowany. Te spalinowe maja solidny udźwig. Nie trzeba kupować można wypożyczyć.
    W innym przypadku można spróbować rozwiązań do filmowania stosowanych w telewizji.
    Kran kamerowy : Krany, slidery i jazdy - 5 | videoDSLR.pl | filmowanie lustrzankami Canon 5D, 7D, 60D, 550D, wideo filmowanie
    Koncept jest trzeba go tylko dostosować do własnych potrzeb :-)
    helikopter zdalnie sterowany – myślałem ale zbyt drogi gips. Nawet jeśli chciałbym podpiąć jakiegoś zwykłego pstrykacza. Do tego absolutny brak kontroli nad fotografowanym obiektem. Kran fotograficzny – pierwszy raz się spotykam z taką nazwą. Z tego co widzę to niemalże takie same pieniądze jak maszt z pierwszego mojego postu. W tym przypadku już wolę maszt.

    Jeszcze myślałem o czymś takim. Tylko muszę o cenę zapytać. Cel to fotografowanie np. imprezy sportowej z góry – ale to tylko przykład bo jak już będzie to zastosowań milion.
    Na tę chwilę przychylam się jednak do masztu antenowego wojskowego + jakaś głowica – zostaje tylko wymyślić jak sterować głowicą z dołu. Aparat oczywiście sterowany z poziomu laptopa

  6. #6

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Ja też szukam podobnego rozwiązania. Ja z kolei potrzebuję do sfotografowania działek z możliwie dużej wysokości - ogólnie żeby wyglądało jak "z lotu ptaka". Zastanawiam się właśnie, czy takie maszty będą do tego dobre? Dowiadywałem się już o zdjęcia z samolotu, ale jak można się domyślić, też nie jest to najtańsze rozwiązanie no i jest jednak problem z jakimikolwiek powtórkami, jeśli okazałyby się potrzebne
    Ostatnio edytowane przez Ziib ; 08-04-2013 o 11:52

  7. #7

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Dawno mnie tu nie było i tak:

    Jeśli chodzi o maszt foto to cena jaka została mi zaproponowana przez firmę z pierwszego postu - jest nie akceptowalna dla zastosowań czysto amatorskich;

    Kombinowałem z wojskowymi masztami antenowymi (oczywiście w teorii) i koszt zbudowania takowej zabawki to od 1000zł do 2000zł - chwilowo odpuściłem z prostego powodu - mało wygodny i mało mobilny. Z autem nie byłoby problemu ale jeśli się nie sprawdzi do moich potrzeb to co zakupiłem to rozwinę projekt.

    Zakupiłem takie coś: Qadcopter. Za jakieś dwa tygodnie zobaczę co to warte. Wiem, wiem jakość nie porównywalnie gorsza ale trudno. Nie stać mnie na kilka(naście) tysięcy aby trzasnąć kilka(naście) zdjęć.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Na youtube jest sporo nagran z dSLR czyms takim
    Wystarczy poszukac. Dla mnie efekt bomba

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Miałem styczność z podobnym tyle, że sterowany za pomocą wifi telefonem
    Jakość filmu była bardzo mizerna ( średniej jakości komórka) a poza tym było strasznie niestabilne. Być moze do zastosowań foto bedzie lepsze

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Maszt foto

    Cytat Zamieszczone przez Qubacen Zobacz posta
    Zakupiłem takie coś: Qadcopter. Za jakieś dwa tygodnie zobaczę co to warte. Wiem, wiem jakość nie porównywalnie gorsza ale trudno. Nie stać mnie na kilka(naście) tysięcy aby trzasnąć kilka(naście) zdjęć.
    Mam v929, to samo tylko bez kamerki, lata się fajnie (może dokupię kamerkę 720p)
    Możesz kupić śmigła GWS, podobno stabilniej na nich lata.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •