Strona 96 z 96 PierwszyPierwszy ... 4686949596
Pokaż wyniki od 951 do 958 z 958

Wątek: Branża ślubna zdycha...

  1. #951
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Masz pecha albo źle wybierasz. Tak się składa, że ostatnio obracałem się nieco w branży nazwijmy to ogólnobudowlanej. Ciężka robota i naprawde trzeba się na tym znać. Jeśli ktoś bierze dofinansowanie na taką działalnośc to zazwyczaj ma już za sobą sporo robót i doświadczenia
    Możliwe że masz rację.
    Ja się nie obracałem , tylko byłem zleceniodawcą w branży ogólnobudowlanej-drobnica.
    I tylko dzięki temu ,ze łaziłem z aparatem po placach budowy i fotografowałem panowie budowlańcy
    przynajmniej próbowali udawać fachowość w tym co robią.Ale rzucanie petami,puszkami i butelkami
    było poza kontrolą.Nie mam żadnemu z tych pracowników tego za złe ,tylko firmie/właścicielowi,
    za ten extra efekt do zlecenia.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  2. #952
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    nie blokujmy ludziom drogi do profesjonalizmu dawniej mawiano że "nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera" teraz to już nawet nie trzeba szczerej chęci bo wszyscy rozumieją że w kasie unijnej na wyższe studia z obcinania paznokci nie chodzi o wyższe studia tylko o kasę, podobnie z dofinansowaniem "fotografów" ale z drugiej strony jak "fotografowie" czy pseudo szkoleniowe firmy nie wezmą to pójdzie w ośmiorniczki więc czemu mają nie brać.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #953
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Tak samo jak oponiarzy,hydraulików i zakładów ogólnobudowlanych
    Moim zdaniem porównanie zupełnie nietrafione. To jest olbrzymi rynek usług.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #954
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moim zdaniem porównanie zupełnie nietrafione. To jest olbrzymi rynek usług
    To ,że rynek jest chłonny ,nie znaczy ,ze zapełnia go fachowość wykonania usługi.
    Wręcz przeciwnie.
    Dałem przykładowe branże,gdzie bez żadnej wiedzy( po jednodniowym szkoleniu) ,
    można wykonywać usługę.
    Wykonawca zlecenia uczy sie fachu(najczęsciej) : można powiedzieć:ON LINE .
    Umarł system szkolenia praktycznego i rozgarnięty choćby trochę technicznie
    użytkownik internetu jest w stanie zrobić/naprawić cokolwiek lepiej niż przypadkowy fachowiec.
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  5. #955
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    użytkownik internetu jest w stanie zrobić/naprawić cokolwiek lepiej niż przypadkowy fachowiec.
    Tu się zgodzę w 100%!

    W lipcu zeszłego roku szukałem fachowca do zrobienia mebli pod wymiar, lecz po tym jak zobaczyłem niektórych ludków i usłyszałem ceny to postanowiłem zrobić je sam, pomyślałem sobie - co za problem zamówić płyty, kupić trochę wkrętów i pozbijać wszystko do kupy.

    Kilka dni siedzenia w internecie i czytania rzeczy w tym temacie, oraz szukania różnych projektów zacząłem robić to sam.

    Trwało to zapewne dłużej, niż by to zrobił "fachowiec" (no ale wiadomo brak jakiegokolwiek doświadczenia) , lecz efekt końcowy okazał się nadspodziewany (skromność)

    Do takiego stopnia udało mi się zrobić to "fajnie/ładnie/estetycznie", że później dostałem kilka zamówień wśród rodziny. Jedyne dodatkowe koszty jakie poniosłem (po za płytami i częściami potrzebnymi do ich skręcenia) to jakieś pierdoły typu wiertła czy inne cuda potrzebne do wyrżnięcia czegoś w płycie, albo odrysowania, ale więcej niż 100zł nie kosztowały.

    Żyjemy w takich czasach, gdzie kasa się liczy, i jeżeli ma ktoś chociaż trochę zaparcia i lubi sobie przy czymś "pogrzebać", to dużo rzeczy może sam wykonać/zrobić. Chociaż jest masa dziedzin, gdzie raczej zamówiłbym fachowca, lecz najpierw analizuję czy sam tego nie potrafię zrobić.

    Kiedyś w szkole był taki przedmiot "ZPT", w końcu po coś on był, po to żeby nas nauczyć samodzielności i pracy manualnej.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  6. #956
    Bywalec Awatar benicjusz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Warsaw DC
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    ZPT były po to, poza rozwijaniem i ukierunkowaniem młodego człowieka, aby radzić sobie w życiu, w którym nic nie było można normalnie kupić, trzeba było zrobić lub samemu zreperować gdy się zepsuło. To samo tyczyło się wszelakich periodyków które odtajniały tajniki mechaniki, stolarstwa, hydrauliki czy ślusarstwa. Racja w tym, iż teraz rolę szkolnych ZPT czy Młodego Technika itp. przejął Internet. Ale to już jest czasem sztuka dla sztuki, koszt materiałów, narzędzi ni jak nie uzasadnia pewnych działań, oczywiście pełna szafa narzędzi i satysfakcja bezcenne.
    |CANON FF|

  7. #957
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    To ,że rynek jest chłonny ,nie znaczy ,ze zapełnia go fachowość wykonania usługi.
    Wręcz przeciwnie.
    To jest oczywista oczywistość ale przecież mowa była o ilości a nie fachowości.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #958

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    W lipcu zeszłego roku szukałem fachowca do zrobienia mebli pod wymiar, lecz po tym jak zobaczyłem niektórych ludków i usłyszałem ceny to postanowiłem zrobić je sam, pomyślałem sobie - co za problem zamówić płyty, kupić trochę wkrętów i pozbijać wszystko do kupy.

    Kilka dni siedzenia w internecie i czytania rzeczy w tym temacie, oraz szukania różnych projektów zacząłem robić to sam.

    Trwało to zapewne dłużej, niż by to zrobił "fachowiec" (no ale wiadomo brak jakiegokolwiek doświadczenia) , lecz efekt końcowy okazał się nadspodziewany (skromność)
    I tym oto sposobem pozbyłeś roboty jakiego profi photography w dziedzinie stolarki meblowej. A może byli to ludzie właśnie z dofinansowania EU, którzy kupili pilarki, wiertarki i walczą o trudny rynek mebli na zamówienie. A teraz znów pójdą na bruk jako bezrobotni...

    ZPT - fajne było. Teraz faktycznie - opłaca się mało co naprawiać, ale satysfakcja jest.

Strona 96 z 96 PierwszyPierwszy ... 4686949596

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •