Strona 3 z 96 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 958

Wątek: Branża ślubna zdycha...

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Sporo zależy od branży. Koleżanka podpisała w piątek umowę z UP, dostała 21000 zł. I miała problem na co wydać.

  2. #22
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Sporo zależy od branży. Koleżanka podpisała w piątek umowę z UP, dostała 21000 zł. I miała problem na co wydać.
    Nie bardzo rozumiem - dostała 21 tysięcy bez szczegółowej deklaracji na co wyda te pieniądze?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Oj, taki skrót myślowy. Miała rozdysponować 21000 zł i nie było to takie proste w jej przypadku. Ale się udało i w piątek podpisała umowę. Taka kolejność ;-)

  4. #24
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    ja wziąlem 2 dotacje (właściwie 1 ja i 1 zona) i nie miałbym najmniejszych problemów z rozdysponowaniem 100 kolejnych :cool: ale fakt faktem, kasa z nich bardzo ułatwiła "utrzymanie się na powierzchni"
    Ostatnio edytowane przez centur ; 13-03-2013 o 09:40
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  5. #25

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    mozna dostac takie dofinansowanie jezeli ma sie juz zalozona firme? moze byc mniejsze. Firma ma mniej niz rok moze.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez MastaMarek Zobacz posta
    mozna dostac takie dofinansowanie jezeli ma sie juz zalozona firme? moze byc mniejsze. Firma ma mniej niz rok moze.
    Są takowe , też o takiej myślę i zacząłem się dowiadywać
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  7. #27
    Bywalec Awatar benicjusz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Warsaw DC
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Można o ile zatrudnisz pracownika i zadeklarujesz jakiś wzrost dochodu.
    W urzędzie Marszałkowskim nawet do 40 tysięcy na mniej nie ma liczyć, musisz naciągnąć system na kogoś bezrobotnego w rodzinie, brać puki dają.

    Sprawa dotacji jest mocno kontrowersyjna, mi w 1997 nikt nie chciał jakoś wesprzeć finansowo, a o ulgowym ZUSie nie wspomnę. Tylko szkoda, że większość biorących dotacje bierze je tylko po to aby brylować potem na forach. Dla mnie mimo tego, że dwie firmy kontynuują działalność i w ogóle zaczynają dzięki temu sponsoringowi to jednak patologia.

    Co do wzrostu sprzedaży branży foto to też nie do końca argument za, to nie motoryzacja, na której dzięki serwisowi można nieźle żyć w foto sprzedaż raz i już, czasy chemii i wiecznego zapotrzebowania na nią idą do lamusa.

    A wracając do tematu, myślę że kończy się modą na tego typu usługi i już. Tych których stać jest coraz mniej.
    A o niedawnym premiowaniu fikcyjnych rodzin tzw. niepełnych nie wspomnę, gdzie co roku moje dzieci nie miały szans o miejsce w przedszkolu bo kocia łapa czy inny konkubinat miały pierwszeństwo.

    Nasze kochane państwo dla spokoju woli wspierać czy dotować takie cfaniactwo. W przypadku wspomnianych dotacji to taka g. warta walka z bezrobociem.


    Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2
    |CANON FF|

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez benicjusz Zobacz posta
    Można o ile zatrudnisz pracownika i zadeklarujesz jakiś wzrost dochodu.
    W urzędzie Marszałkowskim nawet do 40 tysięcy na mniej nie ma liczyć, musisz naciągnąć system na kogoś bezrobotnego w rodzinie, brać puki dają.

    Sprawa dotacji jest mocno kontrowersyjna, mi w 1997 nikt nie chciał jakoś wesprzeć finansowo, a o ulgowym ZUSie nie wspomnę. Tylko szkoda, że większość biorących dotacje bierze je tylko po to aby brylować potem na forach. Dla mnie mimo tego, że dwie firmy kontynuują działalność i w ogóle zaczynają dzięki temu sponsoringowi to jednak patologia.

    Co do wzrostu sprzedaży branży foto to też nie do końca argument za, to nie motoryzacja, na której dzięki serwisowi można nieźle żyć w foto sprzedaż raz i już, czasy chemii i wiecznego zapotrzebowania na nią idą do lamusa.

    A wracając do tematu, myślę że kończy się modą na tego typu usługi i już. Tych których stać jest coraz mniej.
    A o niedawnym premiowaniu fikcyjnych rodzin tzw. niepełnych nie wspomnę, gdzie co roku moje dzieci nie miały szans o miejsce w przedszkolu bo kocia łapa czy inny konkubinat miały pierwszeństwo.

    Nasze kochane państwo dla spokoju woli wspierać czy dotować takie cfaniactwo. W przypadku wspomnianych dotacji to taka g. warta walka z bezrobociem.


    Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

    Dlatego ja po 2 podejściach samemu zebrałem kapitał na działalność i sprzęt Jednakże nie można generalizować i brać wszystkich do jednego worka.
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  9. #29
    Bywalec Awatar benicjusz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Warsaw DC
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez crazy Zobacz posta
    Dlatego ja po 2 podejściach samemu zebrałem kapitał na działalność i sprzęt Jednakże nie można generalizować i brać wszystkich do jednego worka.
    To się chwali, choć inni by to jednak nazwali frajerstwem :banghead:. Jasne, że nie można, ale 2 na 10 firm którym to faktycznie dało kopa to za niski współczynnik zwalniający mnie z generalizowania tej patologii. Ale przyszło nam żyć w takiej rzeczywistości i albo się z tym godziny albo wygrywamy jakością.

    Czego wszystkim kotleciarzom życzę.

    Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2
    |CANON FF|

  10. #30
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Branża ślubna zdycha...

    Cytat Zamieszczone przez benicjusz Zobacz posta
    To się chwali, choć inni by to jednak nazwali frajerstwem :banghead:.
    mam mieszane uczucia kiedy czytam, ze samodzielny wysilek zamiast siegania lapa po moje podatki to "frajerstwo"...

    serio, jak czytam te historie dofinansowan, to jestem coraz mocniejszym zwolennikiem nie marnotrawienia moich podatkow na to. z drugiej strony, nie oszukujmy sie, ze nie maja one realnego wplywu na gospodarke PL. szkoda, ze nie az tak wymownego jak skala wkladu finansowego i szkoda, ze za nieswoje pieniadze, ale na zdrowie tym, ktorym cos to pomaga. biorac pod uwage zamordyzm ZUS-u kompletnie sie nie dziwie popularnosci tych dotacji...

    Cytat Zamieszczone przez benicjusz Zobacz posta
    Ale przyszło nam żyć w takiej rzeczywistości i albo się z tym godziny albo wygrywamy jakością.
    powiem tak: kotleciarstwo to ostatnia branza, w ktorej w miare duze grono osob jeszcze zarabia z fotografii. dzialka ani piekna ani nie produkujaca nie wiadomo jak wybitnej sztuki. wrecz odwrotnie.
    takiego komfortu, ze na robieniu zdjec mozna chocby dorobic do chleba nie maja tysiace pasjonatow pocztowkarstwa (landszafty, natura), macro, portretu, architektury itd. itp. wsrod ktorych sa setki
    znakomitych fotografow. i jakos ci ludzie nie lamentuja nad sytuacja, tylko znajduja sobie dobra prace a fotografia pozostaje "tylko" hobby, przy czym ci amatorzy (niezawodowi pasjonaci) generuja
    kilka rzedow wielkosci wiecej dobrych, ciekawych zdjec, niz wszelkie kotleciarstwo do kupy.

    jakakolwiek sympatia dla tych lamentow z mojej strony = nie ma szans! jak ktos nie potrafi dostosowac sie do rzeczywistosci to trudno. dla forum takich jak CB jest to wrecz nadzieja, ze ubedzie
    klocacych sie, wiecznie naciagajacych reguly (przemycanie komercyjnych ofert) i co najmniej malo pomocnych uzytkownikow ("bez FF i czerwonego paska to nie masz po co w ogole robic zdjec"). bez generalizowania, ze wszyscy zajmujacy sie slubami/eventami sa tacy, ale niestety w skali interwencji moderacyjnych ta grupa uzytkownikow jest mocno za mocno reprezentowana...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 13-03-2013 o 11:06
    www albo tez flickr

Strona 3 z 96 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •