Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Bracket - kilka pytań

  1. #1

    Domyślnie Bracket - kilka pytań

    Witam,
    Chce zaopatrzyć się w bracket, natomiast mam kilka pytań. Mam 500D z podpiętym gripem. Czy bracket podepnę do body z gripem? Zależy mi na gripie bo często robię na eventach serie zdjęć, więc dodatkowe akumulatory są potrzebne. Tak jak zaznaczyłem bracket pod 500D - lampa to Canon speddite 600ex-rt . Czy ktoś z okolic śląska orientuje się gdzie w pobliżu Chorzowa, Katowic w najbliższych dniach kupie bracket? Dzwoniłem, pytałem ale nikt nie wie o co chodzi.

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    PS. Trochę się podowiadywałem jeśli chodzi o sklepy no i jest kilka modeli, tylko Ja kompletnie nie znam się na typach bracketu i nie wiem jaki wybrać.

    Tristars BK-2 cena: 75zł - to jedna z propozycji.
    Kolejny to ten: FUNSPORTS UCHWYT LH-03 - Akcesoria do lamp studyjnych - Wyposażenie studia - Cyfrowe.pl
    No i trzeci: FUNSPORTS UCHWYT LH-02 - Akcesoria do lamp studyjnych - Wyposażenie studia - Cyfrowe.pl

    Nie wiem czym sugerować się przy wyborze? Który z tych 3 wypada najlepiej? Może ktoś miał kiedyś styczność z bracketami i może coś polecić?

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    jasne, swego czasu używałem z 1V, później z piątkami...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez af-p Zobacz posta
    jasne, swego czasu używałem z 1V, później z piątkami...
    A mógłbyś rzucić okiem na podane wyżej modele? Ewentualnie coś polecić? Ja niestety nigdy nie miałem styczności z bracketami dlatego ciężko jest coś wybrać. Chodzi mi o redukcje w pionie i poziomie. Czy na 500D z gripem wrzuce bracket, czy trzeba gripa usunąć?

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    na pewno podejdzie aparat z gripem. Swojego od dawna nie używam, także musiałbyn się mu przyjrzeć...

  6. #6

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    To jest tak że każdy bracket pasuje do każdego lustra, czy są określone modele? I w czym model FUNSPORTS UCHWYT LH-03 - Akcesoria do lamp studyjnych - Wyposażenie studia - Cyfrowe.pl jest lepszy od modelu FUNSPORTS UCHWYT LH-02 - Akcesoria do lamp studyjnych - Wyposażenie studia - Cyfrowe.pl warto brać ten za 111zł? Wole dopłacić ale mieć coś dobrego i solidnego, czy może wziąć coś innego? A może najrozsądniejsze będzie wybranie tego najdroższego za 150zł? http://www.cyfrowe.pl/aparaty/funspo...ket-lh-05.html
    Ostatnio edytowane przez Mateusz. ; 11-03-2013 o 15:52

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    tak, bracket jest urządzeniem uniwersalnym. Powinien mieć regulowaną wysokości oraz możliwość ustawienia aparatu w poziomie (przesunięcie w prawo/lewo tak aby lampa nad aparatem znalazła się w osi obiektywu. Ja mam podobny do tego z pierwszego linka. Ten ostatni, najdroższy wygląda mi trochę na gilotynę, na palce...

  8. #8

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań


  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    myślę że tak, cały zestaw będzie lepiej wyważony . Zwróć uwagę na wysuniętą do "tyłu" płytkę mocowania aparatu.

  10. #10

    Domyślnie Odp: Bracket - kilka pytań

    Więc biorę LH-02 za 111zł Dziękuje bardzo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •