Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Kasy fiskalne już kupiliście ?

  1. #1
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Pokaż mi firmę, nawet najmniejszą, która mając obroty mniejsze niż 20 tys. rocznie utrzymuje się przy życiu :-).
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  3. #3
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    dlatego pytam czy kupiliście, Antony Vincent już zaciera swe fiskalne łapy... ciekaw jestem jak długo naród to wytrzyma i kiedy wylegnie na ulice.....
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Ten limit, o ile dobrze pamiętam, dotyczy osób fizycznych. Nie wlicza się obrotu z innymi przedsiębiorcami.
    U mnie w pracy nawet 15000 zł nie dobił, a szef i tak kasę kupił, dla świętego spokoju.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Kupujcie kasy kupujcie, a od kwietnia pewnie będzie trzeba kupować nowe, takie, gdzie zmieści się więcej niż 12 czy 18 znaków w miejscu, gdzie można wpisać nazwę towaru...

    Bunt sklepów. Rostowski chce zmienić paragony
    Paragonowe szaleństwo

    czyli dla przykładu: "usługa fotograficzna" już teraz na większości kas już się nie zmieści, a gdzie miejsce, żeby wpisać rodzaj usługi, np. sesja ślubna, fotoreportaż prasowy itp. itd.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #6
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Głupota nic więcej... Niech mi ktoś to wytłumaczy łopatologicznie, czyli jeśli przez rok jako firma uzbieram ponad 20 tysięcy to muszę mieć kasę fiskalną?: ) Zdjęcia ślubne wybiję na kasie ?; ))

  7. #7
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Głupota nic więcej... Niech mi ktoś to wytłumaczy łopatologicznie, czyli jeśli przez rok jako firma uzbieram ponad 20 tysięcy to muszę mieć kasę fiskalną?: ) Zdjęcia ślubne wybiję na kasie ?; ))
    Tak. Masz obowiązek wystawić paragon, jeśli świadczysz usługi i sprzedaż na rzecz osób fizycznych i w ciągu roku przekroczysz 20 tysięcy (do tej pory było 40 tysięcy)
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  8. #8
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Tak. Masz obowiązek wystawić paragon, jeśli świadczysz usługi i sprzedaż na rzecz osób fizycznych i w ciągu roku przekroczysz 20 tysięcy (do tej pory było 40 tysięcy)
    Dzięki Merde ; ) Jak dla mnie głupota nic więcej... Dotychczas nie przekraczałem 20 tysięcy ale wszystko się może zmienić... Głupota nic więcej... Jak dla mnie sama faktura vat wystarcza, którą wystawiam na zdjęcia ślubne i od której vat odciągam...

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Dzięki Merde ; ) Jak dla mnie głupota nic więcej... Dotychczas nie przekraczałem 20 tysięcy ale wszystko się może zmienić... Głupota nic więcej... Jak dla mnie sama faktura vat wystarcza, którą wystawiam na zdjęcia ślubne i od której vat odciągam...
    Do końca zeszłego roku też tak sądziłem - wystawiam zawsze fakturę VAT, bo 99% moich klientów to podmioty gospodarcze i wydawało mi się, że jeśli daję fakturę osobie fizycznej - to paragon nie jest konieczny. Księgowa szybko sprowadziła nas na ziemię...

    To kolejne utrudnienie, po niedawnym bajzlu ze zmianami formy wystawiania faktur.
    Ciekawe, jaka jest granica ludzkiej wytrzymałości...

    PS: O zakazie używania skrótów (np. P.P.H.U. czy Sp. z o.o.) w nazwach firm już słyszeliście? ;-)
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 11-03-2013 o 11:33
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: Kasy fiskalne już kupiliście ?

    Kasy muszą posiadac także przedsiębiorstwa, wiem bo takowe sprzedaję. Limit miesięczny jest 1600 zł z groszami, nie pamiętam dokładnie. Jak chcecie jakiś informacji pytajcie śmiało

    --- Kolejny post ---

    Tak, trzeba pisac pełne nazwy
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •