Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Moze ktos napisze czy sprzedajac np body bez kartonu mozna okreslic jako sprzet niekompletny?

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Jeśli masz gwarancje, dowód zakupu to karton jak dla mnie jest zbędny ; )

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    W Polsce jest przekonanie, że jak niema kartonu to mimo, że są rachunki to kradziony.. Dlatego ja swoje wszystkie trzymam- mimo, że zajmują sporo miejsca.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Oczywiscie, ze aparat bez pudelka jest niekompletny bo przeciez kupujac w sklepie dostajemy go w pudelku a nie w torebce foliowej. Oczywiscie wplyw braku pudelka na jakosc zdjec jest raczej znikomy choc ktos moze argumentowac, ze trzyma aparat w pudelku z pochlaniaczami wilgoci dzieki czemu matryca bedzie niezagrzybiona :-)

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Mam wrazenie ze w Polsce podobnie jak z samochodami nie wazne ze cofniety licznik , sklejony z kilku, byle ladnie "zapakowany" ? Nie przywiozuje uwagi do kartonow jedynie co trzymam (nawet skanuje) dowod zakupu i reszte wyposazenia sprzetu. W dodatku istnieje mozliwosc konatku ze sklepem w ktorym sprzet byl zakupiony.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    ... choc ktos moze argumentowac, ze trzyma aparat w pudelku z pochlaniaczami wilgoci dzieki czemu matryca bedzie niezagrzybiona :-)
    Pochlaniacze wilgoci mozesz tez miec w plecaku, torbie...
    W dodatku jesli ktos kupuje aparat, to nie sadze ze w przerwie pomiedzy robieniem zdjec pakuje go z powrotem do super kartonowego pudelka z pochlaniaczami wilgoci?

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Jeśli masz dowód zakupu to karton jest mniej istotny, jest zwykle traktowany jako coś co potwierdza pochodzenie sprzętu. Ja kartony trzymam i omijam rozkompletowany sprzęt - brak zaślepek, osłony przeciwsłonecznej czy innej części korpusu czy obiektywu powoduje konieczność zakupu ww części i zbędne wydatki, a dodatkowo może świadczyć o rożnego rodzaju przejściach sprzętu.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    jaś Piszesz o zaslepkach, oslonie przeciwslonecznej... ale to juz naprawde jest wysposazeniem, dlatego nie wspominam o takich rzeczach a o kartonie.
    Ktos kto nie ma kartonu tzn ze sprzet ma przejsciach?
    Jak kupujesz nowy samochod tez jezdzisz z foliami na siedzeniach az do odsprzedazy?

  8. #8

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Jeśli masz dowód zakupu to karton jest mniej istotny, jest zwykle traktowany jako coś co potwierdza pochodzenie sprzętu. Ja kartony trzymam i omijam rozkompletowany sprzęt - brak zaślepek, osłony przeciwsłonecznej czy innej części korpusu czy obiektywu powoduje konieczność zakupu ww części i zbędne wydatki, a dodatkowo może świadczyć o rożnego rodzaju przejściach sprzętu.





    Karton mniej istotny ? ... Szkła Canona w wersji OEM /biały karton/ są w sklepach znacznie tańsze od tych w kartonach

    "bardziej kolorowych"

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    A w USA bialy karton oznacza sprzet refurbished.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Czy karton ma wplyw na dzialanie aparatu?

    Myślę, że nie chodzi o karton ale o przekonanie, że transakcję zawieram z właścicielem sprzętu. Karton daje poczucie, że sprzęt nie został wyrwany z ręki prawowitego właściela. Dla ludzi "po przejściach" do których się niestety zaliczam ma to pewne znaczenie.
    Sporządzenie "dowodu zakupu" wymaga 5 min pracy (np. faktury VAT) natomiast skołowanie kartonu to już więcej zachodu a ze zgodnym SN to już w ogóle.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •