Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Mam zamiar kupic drukarke, gdzie glownym zalozeniem bedzie druk na plytach DVD, dopiero pozniej druk dokumentow.
Przeszedlem calkowicie z tradycyjnych albumow z wklejanymi odbitkami, na fotoksiazki/fotoalbumy, dlatego zdjec raczej drukowac nie bede, aczkolwiek jakby byla taka opcja, to czemu nie - moze kiedy od biedy sie przyda?
Na jakosci wydrukow dokumentow mi nie zalezy, bo nawet najtansze drukarki maja jakosc druku dokumentow tekstowych w zupelnie jak dla mnie zadowalajacej jakosci.
Wiem, ze sporo drukarek atramentowych ma funkcje druku na plytach DVD, ale moze orientuje sie ktos, czy jest sposrod modeli dostepnych na rynku jakis wyrozniajacy sie pod tym wzgledem? (w sensie jakosci wydruku oczywiscie)
Cena to tak mysle, ze do 700 pln (jakby bylo jakies genialne urzadzenie, to do szarpne sie do 1000 pln)
Bardzo zalezy mi tez, zeby drukarka miala mozliwosc skanowania dokumentow.
A jakby jeszcze do tego miala lacznasc wi-fi to juz wogole full wypas aczkolwiek zadowole sie zwyczajnym USB.
Znajdzie sie cos takiego na rynku?
Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Hej ja używam Canona IP4700 i jestem z niego bardzo zadowolony, weź pod uwagę jednak, że jedyne co na niej robie to nadruki na płytach. Czy jest dobra jakościowo? - Jak dla mnie wystarczy i jestem zadowolony, jednak najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, kto pracował choćby na dwóch innych modelach. Przede wszystkim tanie kartridże - to kolejny argument na za. Pozdrawiam
o, nawet nie wiedzialem dzieki - przejze, co tam canon ma do sprzedania
Zamieszczone przez greg1981
Hej ja używam Canona IP4700 i jestem z niego bardzo zadowolony, weź pod uwagę jednak, że jedyne co na niej robie to nadruki na płytach. Czy jest dobra jakościowo? - Jak dla mnie wystarczy i jestem zadowolony, jednak najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, kto pracował choćby na dwóch innych modelach. Przede wszystkim tanie kartridże - to kolejny argument na za. Pozdrawiam
no tak, ale jak patrze po sklepach to IP4700 zostala juz dawno wycofana ze sprzedazy..
.. jednak, skoro mowisz ze wydruki na plytach CD/DVD sa z tej drukarki jakosciowo ok, to wydaje mi sie ze nowsze modele moga miec co najwyzej taka sama - jak nie lepsza - jakosc.
nie mniej jednak dzieki za informacje.
juz powoli ksztaltuje mi sie obraz sytuacji
Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/
ja od 3 lat uzytkuje model 4500 i jestem mega zadowolony. wydruki dobre jakosciowo tanie zamienniki activjeta i bezproblemowa praca to niezaprzeczalne atuty.
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.
Drukowałem na Epsonie P50 i w związku z tym, że to drukarka barwnikowa, zabezpieczałem wydruk lakierem Tetenala. Mam zrobione zdjęcia pokazowe gotowych produktów. Bardzo ładnie to wyglądało dopóki używałem oryginalnych tuszy .
Załóż sobie jakiś budżet i wybierz coś w konkretnej sumie, w tańszych opcjach <500 zł różnicy raczej nie będzie. Ja mam od jakiegoś roku MG5350 (zapłaciłem ~400 zł razem z nowymi pełnymi tuszami) , z informacji jakie dostałem min. od Czornyj'a różnica w tej lini modelowej zaczyna się dopiero od modelu MG6250 z racji dodatkowego szarego tuszu.
Jesli chodzi o tusze to do tej pory drukowałem na tuszach:
Canon
ActivJet
TF0/TF1
Jakościowo Canon wypada najlepiej ale i najdrożej. Ogólnie kolor jest bdb nawet na najtańszych zamiennikach TF0 (~60 zł/komplet), BW niestety leży i kwiczy zarówno na CD jak i normalnych wydrukach.
Mam zamiar kupic drukarke, gdzie glownym zalozeniem bedzie druk na plytach DVD, dopiero pozniej druk dokumentow.
Przeszedlem calkowicie z tradycyjnych albumow z wklejanymi odbitkami, na fotoksiazki/fotoalbumy, dlatego zdjec raczej drukowac nie bede, aczkolwiek jakby byla taka opcja, to czemu nie - moze kiedy od biedy sie przyda?
Na jakosci wydrukow dokumentow mi nie zalezy, bo nawet najtansze drukarki maja jakosc druku dokumentow tekstowych w zupelnie jak dla mnie zadowalajacej jakosci.
Wiem, ze sporo drukarek atramentowych ma funkcje druku na plytach DVD, ale moze orientuje sie ktos, czy jest sposrod modeli dostepnych na rynku jakis wyrozniajacy sie pod tym wzgledem? (w sensie jakosci wydruku oczywiscie)
Cena to tak mysle, ze do 700 pln (jakby bylo jakies genialne urzadzenie, to do szarpne sie do 1000 pln)
Bardzo zalezy mi tez, zeby drukarka miala mozliwosc skanowania dokumentow.
A jakby jeszcze do tego miala lacznasc wi-fi to juz wogole full wypas aczkolwiek zadowole sie zwyczajnym USB.
Znajdzie sie cos takiego na rynku?
nie wiem czy za kilka setek dostaniesz drukarkę dvd razem ze skanerem bo tanie "urządzenia wielofunkcyjne" raczej nie mają opcji drukowania płyt dlatego ja używam dwóch modeli canona, mp550 i ip4950 z których jestem zadowolony a jadę na zamiennikach z allegro po 3-4 zł/szt...
Załóż sobie jakiś budżet i wybierz coś w konkretnej sumie, w tańszych opcjach <500 zł różnicy raczej nie będzie. Ja mam od jakiegoś roku MG5350 (zapłaciłem ~400 zł razem z nowymi pełnymi tuszami) , z informacji jakie dostałem min. od Czornyj'a różnica w tej lini modelowej zaczyna się dopiero od modelu MG6250 z racji dodatkowego szarego tuszu.
Jesli chodzi o tusze to do tej pory drukowałem na tuszach:
Canon
ActivJet
TF0/TF1
Jakościowo Canon wypada najlepiej ale i najdrożej. Ogólnie kolor jest bdb nawet na najtańszych zamiennikach TF0 (~60 zł/komplet), BW niestety leży i kwiczy zarówno na CD jak i normalnych wydrukach.
Kurcze, no to mnie zmartwiles bo wpadla mi w oko Pixma MG6250: Canon PIXMA MG6250 - Drukarki PIXMA Inkjet All-in-One - Canon Polska
Spelnia wszystkie wymogi, ktore zalozylem (w sensie funkcjonalnosci) - a ty piszesz, ze druk B&W lezy i kwiczy :/
Az tak zle wypadaja te wydruki na tle konkurencji?
Zdaje sobie sprawe, ze zazwyczaj cos uniwersalnego (urzadzenie wielofunkcyjne), czyli cos co jest do wszystkiego - jest do niczego, ale drukarka bedzie stala w moim pokoju, ktory jest b. maly i znajde miejsce tylko na jedno urzadzenie..
Dlatego szukam drukarki wielofunkcyjnej, kosztem jakosci wydruku foto (nie bede ich drukowac), czy zwyklych dokumentow na zwyklym papierze - bo drukowac bede w zasadzie tylko umowy.
Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/
Nie jest tragicznie ale musisz zdać sobie sprawę z delikatnych przekłamań w czerni i bieli. Delikatnie w brązy idzie. Poza tym zawsze można skalibrować sobie profil drukarki i ustawic tak jak nam pasuje Ja na swojej 4500 drukuje w czerni i bieli, szkoda, że nie mam Ci tego jak pokazać
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.
Canon Pixma MG5350 ma skaner 2400x4800, WI-FI, druk na płytach, są dostępne tanie zamienniki, a cena od 350zł. Gdyby była dostępna półtora roku temu to bym ją kupił, zamiast MG5150.
edycja:
MG6250 to bardzo dobry wybor . Z racji posiadania szarego tuszu w wydrukach czarno-białych nie ma konkurencji w tym segmencie rynku drukarek z tuszami barwnikowymi.
Miałem Canona IP 4500, teraz mam Epsona P50 i szczerze powiedziawszy, kolory druku na płytach na oryginalnych i zamiennych tuszach są odległe od ideału. Nie wspominając o tym, że każda z ww drukarek, nie zadrukowuje dokładnie białej powierzchni płyty. O ile w epsonie udało się ustawić zadrukowanie okolić środka płyty o tyle zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.
Miałem Canona IP 4500, teraz mam Epsona P50 i szczerze powiedziawszy, kolory druku na płytach na oryginalnych i zamiennych tuszach są odległe od ideału. Nie wspominając o tym, że każda z ww drukarek, nie zadrukowuje dokładnie białej powierzchni płyty. O ile w epsonie udało się ustawić zadrukowanie okolić środka płyty o tyle zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.
Po pierwsze trzeba kupić płyty do całego nadruku a druga sprawa nadrukuje Canon po całości, kwestia ustawień
Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.
Komentarz