Drukarka do plyt CD/DVD

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • BeatX
    Pełne uzależnienie
    • 2007
    • 1751

    #1

    Drukarka do plyt CD/DVD

    Witam

    Mam zamiar kupic drukarke, gdzie glownym zalozeniem bedzie druk na plytach DVD, dopiero pozniej druk dokumentow.
    Przeszedlem calkowicie z tradycyjnych albumow z wklejanymi odbitkami, na fotoksiazki/fotoalbumy, dlatego zdjec raczej drukowac nie bede, aczkolwiek jakby byla taka opcja, to czemu nie - moze kiedy od biedy sie przyda?
    Na jakosci wydrukow dokumentow mi nie zalezy, bo nawet najtansze drukarki maja jakosc druku dokumentow tekstowych w zupelnie jak dla mnie zadowalajacej jakosci.
    Wiem, ze sporo drukarek atramentowych ma funkcje druku na plytach DVD, ale moze orientuje sie ktos, czy jest sposrod modeli dostepnych na rynku jakis wyrozniajacy sie pod tym wzgledem? (w sensie jakosci wydruku oczywiscie)
    Cena to tak mysle, ze do 700 pln (jakby bylo jakies genialne urzadzenie, to do szarpne sie do 1000 pln)
    Bardzo zalezy mi tez, zeby drukarka miala mozliwosc skanowania dokumentow.
    A jakby jeszcze do tego miala lacznasc wi-fi to juz wogole full wypas aczkolwiek zadowole sie zwyczajnym USB.
    Znajdzie sie cos takiego na rynku?
    Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
    Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/
  • Izabella Bodzioch
    Dopiero zaczyna
    • 2012
    • 38

    #2
    Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

    Epson P50

    Komentarz

    • BeatX
      Pełne uzależnienie
      • 2007
      • 1751

      #3
      Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

      Dzieki za odpowiedz Iza
      Ta drukarka czyms sie wyroznia, czy po prostu pierwsza-lepsza z brzegu, z funkcja drukowania bezposredniego na plytach DVD?
      Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
      Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/

      Komentarz

      • crazy
        Pełne uzależnienie
        • 2007
        • 1554

        #4
        Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

        canony pixma drukuja takze na plytach
        Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

        Komentarz

        • greg1981
          Coś już napisał
          • 2010
          • 70

          #5
          Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

          Hej ja używam Canona IP4700 i jestem z niego bardzo zadowolony, weź pod uwagę jednak, że jedyne co na niej robie to nadruki na płytach. Czy jest dobra jakościowo? - Jak dla mnie wystarczy i jestem zadowolony, jednak najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, kto pracował choćby na dwóch innych modelach. Przede wszystkim tanie kartridże - to kolejny argument na za. Pozdrawiam

          Komentarz

          • BeatX
            Pełne uzależnienie
            • 2007
            • 1751

            #6
            Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

            Zamieszczone przez crazy
            canony pixma drukuja takze na plytach
            o, nawet nie wiedzialem dzieki - przejze, co tam canon ma do sprzedania

            Zamieszczone przez greg1981
            Hej ja używam Canona IP4700 i jestem z niego bardzo zadowolony, weź pod uwagę jednak, że jedyne co na niej robie to nadruki na płytach. Czy jest dobra jakościowo? - Jak dla mnie wystarczy i jestem zadowolony, jednak najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, kto pracował choćby na dwóch innych modelach. Przede wszystkim tanie kartridże - to kolejny argument na za. Pozdrawiam
            no tak, ale jak patrze po sklepach to IP4700 zostala juz dawno wycofana ze sprzedazy..
            .. jednak, skoro mowisz ze wydruki na plytach CD/DVD sa z tej drukarki jakosciowo ok, to wydaje mi sie ze nowsze modele moga miec co najwyzej taka sama - jak nie lepsza - jakosc.

            nie mniej jednak dzieki za informacje.
            juz powoli ksztaltuje mi sie obraz sytuacji
            Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
            Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/

            Komentarz

            • crazy
              Pełne uzależnienie
              • 2007
              • 1554

              #7
              Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

              ja od 3 lat uzytkuje model 4500 i jestem mega zadowolony. wydruki dobre jakosciowo tanie zamienniki activjeta i bezproblemowa praca to niezaprzeczalne atuty.
              Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

              Komentarz

              • simon83
                Bywalec
                • 2007
                • 216

                #8
                Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                Drukowałem na Epsonie P50 i w związku z tym, że to drukarka barwnikowa, zabezpieczałem wydruk lakierem Tetenala. Mam zrobione zdjęcia pokazowe gotowych produktów. Bardzo ładnie to wyglądało dopóki używałem oryginalnych tuszy .
                Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
                Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

                Komentarz

                • gadget_zary
                  Pełne uzależnienie
                  • 2008
                  • 1046

                  #9
                  Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                  Załóż sobie jakiś budżet i wybierz coś w konkretnej sumie, w tańszych opcjach <500 zł różnicy raczej nie będzie. Ja mam od jakiegoś roku MG5350 (zapłaciłem ~400 zł razem z nowymi pełnymi tuszami) , z informacji jakie dostałem min. od Czornyj'a różnica w tej lini modelowej zaczyna się dopiero od modelu MG6250 z racji dodatkowego szarego tuszu.

                  Jesli chodzi o tusze to do tej pory drukowałem na tuszach:
                  Canon
                  ActivJet
                  TF0/TF1

                  Jakościowo Canon wypada najlepiej ale i najdrożej. Ogólnie kolor jest bdb nawet na najtańszych zamiennikach TF0 (~60 zł/komplet), BW niestety leży i kwiczy zarówno na CD jak i normalnych wydrukach.

                  Komentarz

                  • centur
                    Uzależniony
                    • 2011
                    • 766

                    #10
                    Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                    Zamieszczone przez BeatX
                    Witam

                    Mam zamiar kupic drukarke, gdzie glownym zalozeniem bedzie druk na plytach DVD, dopiero pozniej druk dokumentow.
                    Przeszedlem calkowicie z tradycyjnych albumow z wklejanymi odbitkami, na fotoksiazki/fotoalbumy, dlatego zdjec raczej drukowac nie bede, aczkolwiek jakby byla taka opcja, to czemu nie - moze kiedy od biedy sie przyda?
                    Na jakosci wydrukow dokumentow mi nie zalezy, bo nawet najtansze drukarki maja jakosc druku dokumentow tekstowych w zupelnie jak dla mnie zadowalajacej jakosci.
                    Wiem, ze sporo drukarek atramentowych ma funkcje druku na plytach DVD, ale moze orientuje sie ktos, czy jest sposrod modeli dostepnych na rynku jakis wyrozniajacy sie pod tym wzgledem? (w sensie jakosci wydruku oczywiscie)
                    Cena to tak mysle, ze do 700 pln (jakby bylo jakies genialne urzadzenie, to do szarpne sie do 1000 pln)
                    Bardzo zalezy mi tez, zeby drukarka miala mozliwosc skanowania dokumentow.
                    A jakby jeszcze do tego miala lacznasc wi-fi to juz wogole full wypas aczkolwiek zadowole sie zwyczajnym USB.
                    Znajdzie sie cos takiego na rynku?
                    nie wiem czy za kilka setek dostaniesz drukarkę dvd razem ze skanerem bo tanie "urządzenia wielofunkcyjne" raczej nie mają opcji drukowania płyt dlatego ja używam dwóch modeli canona, mp550 i ip4950 z których jestem zadowolony a jadę na zamiennikach z allegro po 3-4 zł/szt...
                    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
                    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
                    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

                    Komentarz

                    • BeatX
                      Pełne uzależnienie
                      • 2007
                      • 1751

                      #11
                      Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                      Zamieszczone przez gadget_zary
                      Załóż sobie jakiś budżet i wybierz coś w konkretnej sumie, w tańszych opcjach <500 zł różnicy raczej nie będzie. Ja mam od jakiegoś roku MG5350 (zapłaciłem ~400 zł razem z nowymi pełnymi tuszami) , z informacji jakie dostałem min. od Czornyj'a różnica w tej lini modelowej zaczyna się dopiero od modelu MG6250 z racji dodatkowego szarego tuszu.

                      Jesli chodzi o tusze to do tej pory drukowałem na tuszach:
                      Canon
                      ActivJet
                      TF0/TF1

                      Jakościowo Canon wypada najlepiej ale i najdrożej. Ogólnie kolor jest bdb nawet na najtańszych zamiennikach TF0 (~60 zł/komplet), BW niestety leży i kwiczy zarówno na CD jak i normalnych wydrukach.
                      Kurcze, no to mnie zmartwiles bo wpadla mi w oko Pixma MG6250:
                      Canon PIXMA MG6250 - Drukarki PIXMA Inkjet All-in-One - Canon Polska
                      Spelnia wszystkie wymogi, ktore zalozylem (w sensie funkcjonalnosci) - a ty piszesz, ze druk B&W lezy i kwiczy :/
                      Az tak zle wypadaja te wydruki na tle konkurencji?
                      Zdaje sobie sprawe, ze zazwyczaj cos uniwersalnego (urzadzenie wielofunkcyjne), czyli cos co jest do wszystkiego - jest do niczego, ale drukarka bedzie stala w moim pokoju, ktory jest b. maly i znajde miejsce tylko na jedno urzadzenie..
                      Dlatego szukam drukarki wielofunkcyjnej, kosztem jakosci wydruku foto (nie bede ich drukowac), czy zwyklych dokumentow na zwyklym papierze - bo drukowac bede w zasadzie tylko umowy.
                      Fuji X-H2 | Viltrox 13/1.4 | Fujinon 16/1.4 R WR| Fujinon 23/1.4 R LM WR| Fujinon XF 35/1.4 R | Viltrox 75/1.2 PRO
                      Moje zdjęcia: https://flickr.com/photos/maciej_k/

                      Komentarz

                      • crazy
                        Pełne uzależnienie
                        • 2007
                        • 1554

                        #12
                        Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                        Nie jest tragicznie ale musisz zdać sobie sprawę z delikatnych przekłamań w czerni i bieli. Delikatnie w brązy idzie. Poza tym zawsze można skalibrować sobie profil drukarki i ustawic tak jak nam pasuje Ja na swojej 4500 drukuje w czerni i bieli, szkoda, że nie mam Ci tego jak pokazać
                        Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

                        Komentarz

                        • Juriko
                          Początki nałogu
                          • 2007
                          • 485

                          #13
                          Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                          Canon Pixma MG5350 ma skaner 2400x4800, WI-FI, druk na płytach, są dostępne tanie zamienniki, a cena od 350zł. Gdyby była dostępna półtora roku temu to bym ją kupił, zamiast MG5150.
                          edycja:
                          MG6250 to bardzo dobry wybor . Z racji posiadania szarego tuszu w wydrukach czarno-białych nie ma konkurencji w tym segmencie rynku drukarek z tuszami barwnikowymi.
                          Ostatnio edytowany przez Juriko; 11187.

                          Komentarz

                          • Mr_Black
                            Bywalec
                            • 2005
                            • 186

                            #14
                            Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                            Miałem Canona IP 4500, teraz mam Epsona P50 i szczerze powiedziawszy, kolory druku na płytach na oryginalnych i zamiennych tuszach są odległe od ideału. Nie wspominając o tym, że każda z ww drukarek, nie zadrukowuje dokładnie białej powierzchni płyty. O ile w epsonie udało się ustawić zadrukowanie okolić środka płyty o tyle zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.

                            Komentarz

                            • crazy
                              Pełne uzależnienie
                              • 2007
                              • 1554

                              #15
                              Odp: Drukarka do plyt CD/DVD

                              Zamieszczone przez Mr_Black
                              Miałem Canona IP 4500, teraz mam Epsona P50 i szczerze powiedziawszy, kolory druku na płytach na oryginalnych i zamiennych tuszach są odległe od ideału. Nie wspominając o tym, że każda z ww drukarek, nie zadrukowuje dokładnie białej powierzchni płyty. O ile w epsonie udało się ustawić zadrukowanie okolić środka płyty o tyle zewnętrzną cześć gdzieś zawsze pozostaje z białą krawędzią.
                              Po pierwsze trzeba kupić płyty do całego nadruku a druga sprawa nadrukuje Canon po całości, kwestia ustawień
                              Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

                              Komentarz

                              Pracuję...