Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: jak wykonać takie zdjęcie

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Sieku
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    83

    Domyślnie jak wykonać takie zdjęcie

    witam mam pytanie jak zrobić takie zdjęcie ostatnie noce spędziłem na treningu jednak efekty są mizerne , nie wiem też czy światła w tle to jakaś miejscowość czy zachód słońca jednakże przy zachodzie nawet już po zachodzie gwiazd nie mogę uchwycić ....


  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    Jak dla mnie to jest tu baaaaardzo długi czas naświetlania... Sądzę, że nawet i 3-5 minut bez wężyka się tu nie obejdzie...

    Druga metoda to zrobić zdjęcie zachodzącego słońca i dodać gwiazdy w PS'ie ; ))

    Właśnie tak pomyślałem i mogę się mylić ale czy przypadkiem gwiazdy nie są w ciągłym ruchu i długie czasy naświetlania nie tworzą "kresek" z gwiazd? Sądzę, że przy 3-5 minutach aż takich wielkich kresek nie powinno być choć to też nie wykluczone... Kombinuj, może coś wyjdzie ; ) Ale wężyk i tak musisz mieć :P
    Ostatnio edytowane przez mk ; 06-03-2013 o 12:58

  3. #3
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    Raczej wyjdą kreski. Według mnie to jest sklejone z dwóch zdjęć. pierwsze to zdjęcie nieba zrobione na montażu paralaktycznym (umożliwia śledzenie ruchu gwiazd, można używać długich czasów bez powstawania kresek) a drugie to pejzaż.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 708

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    Wg mnie zdjęcie składane z co najmniej z dwóch, a najprawdopodobniej w z kilku. Poszukaj w google pod hasłem wielokrotna ekspozycja.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    Szerokie, jasne szkiełko jak np. 24L. Do 30s naświetlanie wystarczy. Wysokie ISO.
    Na 500px jest dużo przykładów z exifami:

    500px / Photo "My God, it's full of stars" by Thomas Zimmer
    Ostatnio edytowane przez luc_october ; 06-03-2013 o 14:24

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Sieku
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    83

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    wężyk mam i ekspozycje wielokrotną też potrafię lecz tak też myślę że to coś w stonę tego co napisał luc_october tylko ja mam canona 50D a najjasniejsze szkło to u mnie 50mm 1.8 . lecz jak dopić by nie było szumów bo na wysokich iso jest to raczej nie pewne . czytałem kiedyś że jest przelicznik mnoży lub dzieli jakąś liczbę jakś chyba 300 lub 600 i to sie dzieliło przez ogniskową obiektywu jaką dajemy do zdjęcia np dla ogniskowej 30mm czas by gwiazdy były nie poruszone jest to czas 10s dlaczego bo 300/30=10 ale nie jestem pewien czy to na pewno jest liczba 300 tego niestety nie pamiętam .

  7. #7

  8. #8
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie


    ISO 400 35mm f/1.8. Daj najszersze co masz na 30s i jedź czułością aż zobaczysz gwiazdy. Im dalej od cywilizacji tym lepiej, bo światło miasta zabarwi zdjęcie żółcią.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    dobre body z wysokim użytecznym iso, jasne szkło, krótki czas bo w przeciwnym czasie wyjdzie ci droga gwiazd a nie punkty; kilka ekspozycji - niebo, dół, black frame

    poczytaj tutaj /jest także o starrails/: Landscape Photography

    możesz także poszukać tutoriala na 1x.com bo pamiętam że tam był

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: jak wykonać takie zdjęcie

    Jak myślicie z C30D +Sigam 30D 1.4 da się coś w tym temacie zrobić? Bo tu cięzko o wysokie użyteczne iso niestety.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •