Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 116

Wątek: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

  1. #101

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Witam.

    Jestem nowy na forum więc witam wszystkich.

    Nie chcę zakładać nowego tamatu więc piszę tutaj.
    Ale jeżeli zamieściłem w złym miejscu to poproszę o przekierowanie do właściwego wątku.

    Trochę odświeżę temat. Kupiłem Sigmę 10-20mm f/4-5.6 DC HSM i czy możecie ocenić po zdjęciach czy ma BF czy FF czy może wszystko działa jak należy.
    Canon 2000D. Zdjęcie robione na 10mm, F/4.0, ISO 100-125
    Ustawiłem punkt ostrości na środek jak to jest w instrukcji.
    Starałem ustawić aparat na 45 stopni jak celowałem w kartkę papieru.
    Natomiast baterie ustawione są w różnych odstępach.

    Link do zdjęć:
    https://drive.google.com/open?id=1L4...Tku6Ql5svBKwFC

    Co myślicie?
    Ostatnio edytowane przez rastodolix ; 04-03-2019 o 19:52

  2. #102
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    moim zdaniem za duża głębia ostrości żeby cokolwiek powiedzieć sensownego. ale ja jakoś szczególnie się nie dopatrywałem. może lekki ff.
    Ostatnio edytowane przez p0m ; 05-03-2019 o 03:46
    ebe ebe

  3. #103

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    A jak proponował byś ustawić aparat i obiektyw żeby można było stwierdzić?

  4. #104

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Ja z kolei widze lekki bf... Ale minimalny i tez po wpatrywaniu sie z minute w zdjecie i liczenie kresek... Tego praktycznie nie widac. Na bateriach moze ciut. OLEJ, ROB ZDJECIA! Chyba duzego ff/bf nie widziales (na szczescie!). A poza tym... poza tym bf/ff to jeszcze moze zalezec od odleglosci od obiektu i temperatury barwowej swiatla. Wiec to, ze pstrykajac z odleglosci 20cm i majac jakis tam bf nie znaczy, ze taki sam problem bedzie gdy bedziesz pstrykal z duzej odleglosci - jak zwykle foci sie obiektywem z taka ogniskowa. Przy duzej odleglosci o tym calym bf/ff moze praktycznie zapomniec bo glebia to pokryje.
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  5. #105

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejXM Zobacz posta
    Ja z kolei widze lekki bf... Ale minimalny i tez po wpatrywaniu sie z minute w zdjecie i liczenie kresek... Tego praktycznie nie widac. Na bateriach moze ciut. OLEJ, ROB ZDJECIA! Chyba duzego ff/bf nie widziales (na szczescie!). A poza tym... poza tym bf/ff to jeszcze moze zalezec od odleglosci od obiektu i temperatury barwowej swiatla. Wiec to, ze pstrykajac z odleglosci 20cm i majac jakis tam bf nie znaczy, ze taki sam problem bedzie gdy bedziesz pstrykal z duzej odleglosci - jak zwykle foci sie obiektywem z taka ogniskowa. Przy duzej odleglosci o tym calym bf/ff moze praktycznie zapomniec bo glebia to pokryje.
    Dzięki na odpowiedz.
    No właśnie jest to Sigma 10-20mm więc w większości myślę strzelać w 10-15mm na pełnej głębi ostrości więc bf/ff nie będzie widoczny. A pytałem bo dużo się słyszy o obiektywach Sigmy i różnie to bywa.
    A może wiesz na jakiej przysłonie jest najostrzej?

  6. #106

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Najwieszka glebia jest na najmniejszej dziurce - nie wiem co tam on ma - 22? Tylko ze wtedy spada juz nieco ostrosc calosci (refrakcja)... W okolicy 5.6-8-11 powinienes byc zadowolony. Popstrykaj sobie na roznych przeslonach i zobacz co Tobie pasuje i czy widac problem z afem. Twoj problem to nie problem
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  7. #107

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejXM Zobacz posta
    Najwieszka glebia jest na najmniejszej dziurce - nie wiem co tam on ma - 22? Tylko ze wtedy spada juz nieco ostrosc calosci (refrakcja)... W okolicy 5.6-8-11 powinienes byc zadowolony. Popstrykaj sobie na roznych przeslonach i zobacz co Tobie pasuje i czy widac problem z afem. Twoj problem to nie problem
    Po sprawdzam na różnych przysłonach i zobacze.
    Dzieki za odpowiedz.

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    @AndrzejXM a może dyfrakcja?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #109

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Slusznie!
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  10. #110

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Witam.

    Mam pytanie jeżeli chodzi o obiektyw Sigma 10-20mm 4-5.6 DC HSM. Mocowanie Canon.
    Posiadam dwa takie same obiektywy, ale nie do końca. Chodz na oko wyglądają tam samo jak i oznaczenia i wygląd jest taki sam.

    I różnice jakie zauważyłem to:
    - jeden ma bardziej czarniejszą obudowe jakby tylko plastik.
    - drugi ma lekko jaśniejszą obudowe od drugiego jakby jakaś twardsza guma zaptuszona.

    - numery na obiektywach są różne ciemniejszy:14776032, jaśniejszy 1020486 (CZY KTOŚ WIE CO TE NUMERY OZNACZAJĄ)

    - ostatnia różnica to mocowanie do lustrzanki:
    - ciemniejszy ma więcej styków - 8
    - jaśniejszy ma tylko - 5

    I pytanie:
    1. co oznaczają numery na obiektywie?
    2. jaka jest różnica pomiędzy większą a mniejszą różnicą styków z lustrzanką?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	2246

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •