Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 116

Wątek: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    WWA
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Generalnie dziękuję bardzo za tak liczne komentarze. Więc wybór chyba padnie na Sigmę f/4-5,6. Kolejny plus na tę sigmę, bo mogę kupić nową...a to wielki wielki plus

    e: w sumie ile ludzi tyle opinii. Jeszcze chwilę poczytam zanim kupię. Chciałem go kupić przed 15 kwietnia, więc dużo czasu jeszcze mam. Ale dalsze komentarze mile widziane
    Ostatnio edytowane przez ytong ; 28-02-2013 o 10:45

  2. #12
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Aż tak wielka różnica?. Zdecydowana większość szkieł jakie miałem i jakie mam, pochodzi z drugiej ręki. W przypadku obiektywu ryzyko kupna trefnej sztuki jest zdecydowanie mniejsze niż samego body. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest faktycznie podpięcie do testów obu tych szkieł i ich bezpośrednie porównanie. Pozdrawiam
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  3. #13
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Canon 10-22mm 3.5-4.5 USM
    + lepsze światło
    + lepsza ostrość na pełnym otworze
    + AF
    - niezbyt solidne wykonanie i mechanika - plastikowy pierścień ostrości
    - praca pod światło
    - większa aberracja
    - cena

    Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM
    + mniejsza aberacja
    + lepsza praca pod światło
    + za cene używanego canona ma się nową sigme
    + lepsze wykonanie - mechanika, kultura pracy
    + osłona przeciwsłoneczna w komplecie
    - trochę słabsze światło
    - mniejsza ostrość na pełnej dziurze
    - wolniejszy i mniej pewny AF (ale przy UW to nie aż tak istotne)

    ---------------

    Miałem Canona przez 5lat sprzedałem bo mam "w zapasie" 17-40 i przechodze na pełną klatkę.
    Używałem też tej Sigmy - stąd mam punkt odniejsienia do w/w porównania, gdybym miał teraz dokonywać wyboru
    wziął bym właśnie ją.

    Jest to bardzo dobre szkło i nówkę można wyhaczyć za ~1.800 czyli tyle ile używany Canon.
    Trochę niższa rozdzielczość nie jest tak istotna bo to jest głównie szkło pejzażowe gdzie używa się wyższych przysłon ~8-11 gdzie różnice się zupełnie zacierają, a ważniejsze staje się lepsza praca pod światło i mniejsze aberracje, a i różnica w AF nie jest aż tak zauważalna.
    Oczywiście szkło również dobre do street`a czy innych "kreatywnych" zastować z pełną świadomością przerysowań, które oba oiektywy oferują.
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 28-02-2013 o 14:07

  4. #14
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    .. I ja się zastanawiam.. Używana Sigmę mogę trafić za 300 Euro... Jedyne co mnie zniechęca to konieczność korygowania winietowania... W Canonie zrobi to za mnie puszka
    Ogladałem zdjęcia testowe i troche mydli na bokach... Pewnie zależy to od sztuki...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  5. #15
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    WWA
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Juz sam nie wiem, oba obiektywy maja + i - . Ciezki wybor, paru kolegow ma Sigmy, a jeden tylko Canona. Chyba musze poogladac fotki. Byla taka strona, ze wybieralo sie obiektyw oraz puszke i mozna bylo przegladac zdjecia...tylko wylecialo mi to z glowy.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar gadget_zary
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Żary/Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    1 046

  7. #17
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Cytat Zamieszczone przez flankerp Zobacz posta
    .. I ja się zastanawiam.. Używana Sigmę mogę trafić za 300 Euro... Jedyne co mnie zniechęca to konieczność korygowania winietowania... W Canonie zrobi to za mnie puszka
    Ogladałem zdjęcia testowe i troche mydli na bokach... Pewnie zależy to od sztuki...
    Na pełnej dziurze Sigma winetuje mniej niż Canon, powyżej 5.6 już praktycznie w ogóle, (pomijając zdjęcia białej ściany) zresztą nawet na pełnym otoworze w większości przypadków zupełnie nie przeszkadza,.. w sumie w czym wineta 1EV w rogach może przeszkadzać? wielu specjalnie dodaje i to znacznie większą

    Odnośnie rogów to zdarzają się sztuki gdzie jeden róg był w mydle drugi nie, zresztą u Canon`a też takie rodzynki można spotkać, jeśli jest symetrycznie to w fotografiach w 90% liczy się środek i MP więc w czym problem z mniej ostrymi rogami każde szkło jest mniej ostre w rogach, a już szczególnie UW.
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 28-02-2013 o 16:42

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    WWA
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Jak tak oglądam zdjęcia i oglądam, źle nie jest. Głównie tym obiektywem robił bym zdjęcia na rajdach, ale też bym się pokusił o zdjęcia burz jak i jakieś widoczki. Oglądałem zdjęcia kolegi jednego z Canona i nie wyszły całkiem fajnie, trudne warunki były drugi natomiast całkiem nieźle. Jenak chyba Sigma lepiej wypadła podczas zdjęć rajdowych...

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Można porównać aberrację i brzegi. Środek zawsze wychodzi.


    Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM Lens Image Quality

  10. #20
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon EF-S 10-22 mm vs Sigma 10-20

    Takie porównanie jest absolutnie niemiarodajne.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •