Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: canon 10-22 i 70-200f/4L USM jakie filtry?

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: canon 10-22 i 70-200f/4L USM jakie filtry?

    Jeśli chcesz chronić szkla, to kup do nich w miare dobre filtry UV i tutaj np HOYA jest w dobrych cenach.
    Musisz uwazac na to aby do C10-22 kupic wersje SLIM - średnia cena ok. 80zl. Reszta czyli polar, szary, połówkowy itp przyjdzie z czasem w miare potrzeb ...
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  2. #12
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: canon 10-22 i 70-200f/4L USM jakie filtry?

    Cytat Zamieszczone przez J.J. Zobacz posta
    Filtr połówkowy szary jest jak najbardziej przydatny przynajmniej do C10-22. Ale typu Cokin. Nakręcany połówkowy można sobie co najwyżej użyć jako podstawkę pod filiżankę.
    Mam C10-22 i połówkę B+W. I użyłem tej połówki kilka razy, po czym wylądowała w szufladzie. Powód? Może i przyciemnia niebo, ale ja tego nie widzę. I zawsze linia przejścia jest w połowie, co nie zawsze jest pożądane.
    A to dlaczego? posiadam nakręcane szare połówki B+W 25% i 50% sprawują się bardzo dobrze.
    Najszersze spektrum jest na 10-22, jako że to jest to typowo krajobrazowe szkło i do takich zastosować piszesz będziesz je wykorzystawał to należało by się zaopatrzyć się w:

    Neutralny szary o mocy jakiej potrzebujesz jeśli chcesz mocno rozmywać to ND 3.0, jeśli nie to bierz uniwersalny fader 400`tke np. Light Craft`a
    Jeśli nie lubisz się bawić w DRI czy HDR to przydał bym się rownież połówkowy szary np. 50%
    UV`ke aby była nakręcona i chroniła obiektyw jeśli w/w nie będziesz używał

    jeśli pejzaże to przydał by się też jeszcze do pełnego kompletu polar

    Na polarze z doświadczenia wiem że nie warto oszczędzać - zaoszczędzisz kase, a zyskasz zalewanie krwią przy jego czyszczeniu


    Zależy jaka 50`tka jeśli 1.4 to weź do niej UV`ke, jak robisz portrety czy używasz niskich przysłon możesz zainwestować też w szary neutralny, jeśli jest to wersja f1.8 to odpuściłbym filtry po przewyższą wartością obiektyw

    Do 200`tki tylko UV lub jakiś inny "protektor"
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 02-03-2013 o 15:47

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •