Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

  1. #1
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    Kupiłem dzisiaj w Lidl'u pudełko 50 ściereczek do czyszczenia okularów, które, jak twierdzi producent, nadają się też do czyszczenia "urządzeń optycznych (aparatów, lornetek)". Ściereczki nazywają się W5 GLASSES WIPES. Czy ktoś z Was tego używał ? Nie uszkodzę soczewki ?
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    Cytat Zamieszczone przez Fotograf1995 Zobacz posta
    Kupiłem dzisiaj w Lidl'u pudełko 50 ściereczek do czyszczenia okularów, które, jak twierdzi producent, nadają się też do czyszczenia "urządzeń optycznych (aparatów, lornetek)". Ściereczki nazywają się W5 GLASSES WIPES. Czy ktoś z Was tego używał ? Nie uszkodzę soczewki ?
    Czy to są ściereczki z mikrowłókniny, czy bibułki papierowe?
    Nie używaj żadnych papierków do optyki!

  3. #3
    Bywalec Awatar Fotograf1995
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Poznań
    Posty
    210

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    Nie wiem z czego Wypróbowałem na starym, zakurzonym kicie. Wszystko pięknie wyczyszczone, chusteczka jest wilgotna, ale wilgoć zostająca na obiektywie natychmiast paruje. Soczewka wygląda ok, powłoka UV też.
    Fotoreporter

    "Nauczyłem się, że nie da się fotografować ludzi, jeśli się ich choć trochę nie kocha i nie potrafi się dostrzec [...] ich światów."

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    Czy te "ściereczki" są czymś nasycane? Nie używałbym.

    Jak nie masz co innego to użyj mikrofibry do optyki lub spranej bawełny z koszulki np.i pary wodnej,wody zdemin..Delikatnie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    a jak rozpoznać mikrowłókninę ?
    ja używam podobnych z rossmana. wydaja się ok, ale wątpię aby to był jakiś bardzo skąplikowany i zaawansowany produkt.

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    Mikrowłóknina=mikrofibra=ściereczka z mikrowłókien
    Są lepsze i gorsze - te z chińskich zestawów do czyszczenia, dołączane do monitorów itp, to te gorsze . Najlepsze, jakie mnie udało się posiąść, to ściereczki pakowane pojedynczo ..ze sklepu Rimex.pl. Są z ich nadrukiem firmowym, ale pewnie chińszczyzna, tyle że są naprawdę niezłe. Mam kilka, każdej sprawiłem woreczek strunowy, regularnie piorę (warunek skuteczności) i się cieszę. Od tamtej pory nie szukam innych. Fachowiec pewnie wiedziałby, co to za rodzaj tej mikrofibry. Oczywiście sprany podkoszulek bawełniany bez ości jak najbardziej może być.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    Ściereczki z lidla są świetne do okularów sam używam i bardzo polecam ale jedyny obiektyw który mógłbym nimi wyczyścić to kit, zamiast 4.99 za ściereczki lepiej jakiś zestaw do czyszczenia gruszka + pędzel + mikrofibra i wyjdzie 20zł jak szukamy czegoś "po taniości"

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: Ściereczki do czyszczenia obiektywów

    BTW.Nie zaszkodzi przypomnieć:

    Mikrofibrę pierzemy tylko wodą.Detergenty rozpuszczają włókna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •