Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    39

    Domyślnie Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Do kręcenia filmów używam Canona 7d. Jestem świadomy jego zarówno jego możliwości jak i wad. Mamy drugie dziecko w drodze, więc chciałbym żeby moja żona też co nieco filmowała. Jej generalnie chęci jak i dotychczasowe próby nie przemawiają za jej bliskim zbrataniem z 7D. Mnie też czasem przydałoby się coś z łatwiejszym szybszym i łatwiejszym autofocusem.
    W związku z tym nasunęła się myśl o kupieniu jakieś dedykowanej kamery pokroju PANASONIC SD80. Myślę też w końcu nad montażem filmów z 7D i chciałbym, żeby film wynikowy nowej kamery nie bardzo kolidował z tymi z 7D. Przykładowy Panasonic SD80 nagrywa jednak tylko z rozdzielczością 1080/50i , gdzie w moim przypadku częściej jednak używam 720/50p. Więc nie do końca mi to pasuje , jedynie fakt, że mogę ją kupić w atrakcyjnej cenie koło 650 zł z gwarancją. Czy możecie mi podać jakieś inne typy w okolicach 1000 zł . Albo zainwestować więcej i kupić coś co ma możliwość nagrywania w 1080/50p. Dziękuje za wszelkie sugestie.
    Canon 7D, T17-50 f2,8EF 50 mm f/1.8 II, EF 70-200 F/4 L, 430 EXII

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Jakakolwiek kamera z tego zakresu cenowego będzie produkować sieczkę która nawet w przybliżeniu nie będzie podobna do tego co wychodzi z 7D więc kup pierwszą jaka Ci się podoba, dobrze leży w ręce etc. .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Jeśli chodzi o głębię ostrości i plastykę to faktycznie musiałbyś wydać sporo, najtańsze były by kamery Sony Nex, ale chyba nie chodzi Ci aby wydać więcej niż kosztuje Twoja 7d
    Powinieneś rozważyć dwie opcje - aparat typu NEX5n lub wyższy model - obraz bardzo dobry, autofokus wystarczający, natomiast stabilizacja średnia. Do wspomnianych przez Ciebie zastosowań, a szczególnie jeśli operatorem będzie żona polecam Ci jednak tradycyjną kamerę. Ja mam Sony CX730 - obraz bardzo dobry, ładne kolory, a stabilizacja po prostu wybitna. Oczywiście możesz zapomnieć o głębi ostrości, ale obraz 1080/50p naprawdę przyjemny dla oka i nawet na bardzo dużym ekranie ogląda się z przyjemnością. Cena obu opcji jednak dużo wyższa niż 1000zł.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Nie chcę próbować konkurować w zakresie głębi ostrości i plastyki z 7d. Ciągle będę go używam do statycznych i przemyślanych ujęć. Ma być uzupełnieniem a nie zastępstwem.
    Fro cena CX730 rzeczywiście mocno wykraczająca poza budżet, ale przyjrzę się tańszym modelom od Sony..
    Canon 7D, T17-50 f2,8EF 50 mm f/1.8 II, EF 70-200 F/4 L, 430 EXII

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Sprowokowałeś mnie do zerknięcia na nowości na 2013 rok. W tym roku pojawiła się bardziej budżetowa kamera HDR-CX410VE posiadająca tą samą stabilizację. Nie wiem jaka będzie jej jakość obrazu ale stabilizację mogę Ci polecić z czystym sumieniem. Obraz wygląda jakby był kręcony kamera umocowaną na stedycami'e.

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Las
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Ja od razu mam pytanie- a w czym montujesz filmy?

    Co do kupna sprzętu, Żonie w błogosławionym stanie kupiłbym jakieś combo, aby też, jeśli lubi, mogła robić zarówno filmy, jak i zdjęcia. Tu spoglądałbym na Sony HX20V, robiące porządne foty i naprawdę dobrej jakości video. Koszt nieco ponad 1 kpln, ale tylko nieco (1150).

  7. #7
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Sony RX100

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Las
    Posty
    197

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Sony RX100
    Tyle, ze rx100 kosztuje 2200...

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    39

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Cytat Zamieszczone przez Łopal Zobacz posta
    Ja od razu mam pytanie- a w czym montujesz filmy?
    Póki co jestem na etapie poznawania Adobe Premiere i Sony Vegas. Niedawno dopiero zmontowałem komputer zdolny do takiej swobodnej pracy. Póżniej zdecyduje w który zainwestować.

    Czy ktoś miał do czynienia z JVC GZE205 HD. Jest teraz do kupienia w bardzo fajnej cenie, z tego co wyczytałem może nagrywać w 1080/50p z bitrate około 27. Pytanie jak z innymi aspektami jak autofocus czy skuteczność stabilizacji.
    Canon 7D, T17-50 f2,8EF 50 mm f/1.8 II, EF 70-200 F/4 L, 430 EXII

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Jaka kamera? Uzupełnienie do Canona 7d?

    Przy noworodku stawiałbym na dobry obraz przy słabym świetle a nie na stabilizację, bitrate i 1080/50p. Przecież większość czasu dziecko będzie filmowane w domu i raczej przy niezbyt dobrym świetle a niestety w takich warunkach kamery z super stabilizacją, niesamowitym AF i 1080/50P potrafią mimo swoich zalet wyprodukować paskudny obraz. Mam nadzieję, że nie wierzysz w marketing producentów i czułości na poziomie ułamka luksa? Szukaj czegoś z dużym przetwornikiem min. 1/3". No ostatecznie 1/4". Tyle że z nowym sprzętem nie zmieścisz się w budżecie.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 28-02-2013 o 01:08

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •