Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    17

    Domyślnie [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Witam,

    Bardzo proszę o krytykę mojego zdjęcia.

  2. #2
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Źle wykadrowane i jakieś takie bure... Lepie jakbyś "zszedł na nogach" i zrobił z perspektywy jej twarzy bez ucinania nóg : )

    Pozdrawiam!

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Mogłeś złapać mniej nieba, ale za to pokazać całą sylwetkę. Niebo i tak wyszło przepalone i beznadziejne, MZ psuje całą fotografię. Obróbka też chyba za ostra, co widać na tych resztkach błękitu nieba :-). Na jakiej przysłonie to robiłeś że tak mocno oddalony budynek wyszedł jeszcze tak dobrze?
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Podratowałbym kadrując. Kolor również moim zd. przekręcony, szczególnie purpura (dla mnie purpura, dla kobiet nie wiem ), co widać na twarzy i dłoniach dziecka. PeterMr - wysłałem Ci na pw moją wersję ratunkową, jakbyś miał ochotę sprawdzić inny punkt widzenia.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Dzięki za wszystkie rady, Kuba1 Twoje wersja jest faktycznie bardziej realistyczna.
    Odnośnie przysłony, zdjęcie było zrobione na 2.8

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    dla mnie spoko, szkoda tylko ze niebo troche wyje.....alo ale tak na plus, fajny kadr

  7. #7

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    ladne zdjecie pamiatkowe do albumu rodzinnego

  8. #8
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Niebo przepalone, nogi ucięte, kolorystyka jakaś jak dla mnie mdła. "Następną razą" to polar by dopomógł a w tym tu przypadku to bardziej szara połówka jak na moje oko. Tak moim subiektywnym zdaniem
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  9. #9
    Coś już napisał Awatar malwes
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    okolice Warszawy
    Posty
    74

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Dziewczynka - proszę o krytykę

    Peter, w dużym skrócie i trochę w uproszczeniu:
    - ogromny plus za to, że zrobiłeś dziecku zdjęcie bardzo naturalne - jej uśmiech, radość z kwiatka - świetny moment na pełne emocji zdjęcia. Dużo lepsze niż typowe "ustawiacze"
    - Jeśli chodzi o kadrowanie, to poszukaj w internecie trochę o regule złotego podziału - powie Ci ona o tym, aby nie kadrować "standardowo centralnie". Jeśli malutka byłaby przesunięta ciut w prawo lub ciut w lewo już byłoby lepiej. Jeśli ujęcie jest pionowe to postaraj się albo objąć całą postać, albo zdecydować o tym gdzie ucinasz...ogólnie pilnuj aby nad głową postaci (jeśli ma być pierwszoplanowa, portretowa a nie na przykład potrzebujesz sylwetki to pokazania wielkości innego obiektu, typu budynek, góry itp) było trochę przestrzeni ale nie za dużo (u Ciebie teraz za dużo). Ani włosy ani buty nie powinny być też bliziutko krawędzi zdjęcia. Nie bój się zbliżeń - jeśli utniesz włosy i dojdziesz do połowy czoła będzie ok, ale broda ma być i trochę na dole.
    - jakie były pozostałe parametry zdjęcia?. Przysłona 2.8 już z reguły powinna rozmyć tło - ale o tym dlaczego widać ile widać dowiemy się z info o tym jaki to obiektyw, jaka ogniskowa itp. Ogólnie ja bym bardziej rozmyła tło.
    - ostrość zawsze ustawiaj na oczy
    - przy obróbce zwróć uwagę ma różową czapeczkę - światło spowodowało, że zaróżowiła się także i twarz.

    Bardzo polecam na początek i niedrogo: "Ekspozycja bez tajemnic" i "Kadrowanie bez tajemnic" B. Petersona. Bardzo proste ale sensowne uwagi - na początek wystarczą.
    Powodzenia! Próbuj i wrzucaj!
    Pozdrawiam,
    Gosia
    Moja pasja
    Facebook

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •