Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Z-pro system Hitech czy Lee?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar krzysztof20d
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    32

    Domyślnie Z-pro system Hitech czy Lee?

    Pytanie do pejzażystów i użytkowników szarych połówek, czy warto dopłacać drugie tyle do filtrów Lee ? czy jednak Hitechy prezentują podobną wysoką jakość? chodzi mi o możliwe zafarby..
    5dIII, eosR, 17-40L,24-105LII, 100-400LII, 85LII, 135L, sigma 35/1.4, samyang14/2.8

  2. #2
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: Z-pro system Hitech czy Lee?

    Ja używam na 'P' Hitech i nie mam żadnych zafarbów... Nie miałem nigdy Lee, ale też nie zauwazyłem żadnych problemów z Hitechem... Kolega używa Hitech i mnie namówil więc jest nas co najmniej dwóch bez problemów
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  3. #3
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Z-pro system Hitech czy Lee?

    nie mialem nigdy Lee, Hitechow uzywam od prawie 10 lat. z tym ze, niestety, ale z zalem musze stwierdzic, ze to co zamowilem jakis rok temu (na wymiane starych, otartych filtrow), ma inny zafarb niz dawniej robione filtry. dawniej filtry lekko ocieplaly i z tym mozna bylo spokojnie zyc a wrecz bylo bardzo przyjemne. tymczasem te nowe bardziej przyzieleniaja i to juz mi sie mniej podoba...

    mowie o rozmiarze P. zmiana na 100mm to kupa siana, niespecjalnie mi sie spieszy. moze jak Slowacy to w koncu zrobia (84.5) to sobie sprawie, bo wtedy cenowo powinno byc w normie.
    na codzien mam zestaw 0.6 soft + 0.9 soft + 0.3 hard + 0.6 hard + 0.6 reverse + 0.9 reverse, i kazdego z tych filtrow uzywam w miare regularnie. a te 6 sztuk w rozmiarze 100 (najchetniej od razu w dlugiej wersji 100x150) to by bylo finansowe morderstwo dla mnie... bylo nie bylo, chodzi o kawalek zywicznej plytki, nie potrafie sie przemowic, zeby wydac jednorazowo z 500 EUR za cos takiego...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 25-02-2013 o 13:00
    www albo tez flickr

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar krzysztof20d
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Bolesławiec
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Z-pro system Hitech czy Lee?

    Czyli zdarza się niestety rozrzut jakosciowy? I jeszcze jedno, czy nd1,2 soft lub hard często jest w użyciu w praktyce? pytam bo muszę od czegoś zacząć. Jednak celuję w system Z-pro nie w cokin P
    5dIII, eosR, 17-40L,24-105LII, 100-400LII, 85LII, 135L, sigma 35/1.4, samyang14/2.8

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 974

    Domyślnie Odp: Z-pro system Hitech czy Lee?

    1.2 hard w ogole
    1.2 soft mam, zdarza mi sie dosc sporadycznie uzyc. sporadycznie w sensie 2-3 razy w roku, a foce bardzo regularnie i duzo...
    www albo tez flickr

  6. #6
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Z-pro system Hitech czy Lee?

    używam Hitecha P nd i połówki soft i nie mam zafarbów; w Z-PRO jako tani odpowiednik masz też filtry Cokina; Lee to taka kasa, że szkoda gadać - od 500zł za kawałek płytki to przesada jak dla mnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •