Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak zarabiać na fotografii koncertowej

  1. #1
    Coś już napisał Awatar wisiena
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Krosno
    Posty
    64

    Domyślnie Jak zarabiać na fotografii koncertowej

    Nie wiem czy były już takie pytania ale albo słabo szukam albo nie potrafię znaleźć. Chodzi mi o to gdzie i komu mogę sprzedać zdjęcia z koncertów znanych gwiazd polskich i zagranicznych. Co mogę zrobić ze zdjęciami z koncertów? Czy na tym można zarobić?

  2. #2
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Jak zarabiać na fotografii koncertowej

    Możesz sobie wstawić na fejsa. Ten rynek jest zepsuty doszczętnie, szkoda twojego czasu.
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Jak zarabiać na fotografii koncertowej

    zrobiłeś już te zdjęcia czy dopiero zamierzasz?
    najpierw się zastanów, jak wejść na taki koncert (akredytacje itd)

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jak zarabiać na fotografii koncertowej

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Możesz sobie wstawić na fejsa. Ten rynek jest zepsuty doszczętnie, szkoda twojego czasu.
    Niestety kolega ma w dużej mierze rację. Jeśli uda Ci się w jakiś sposób sprzedać 1 na 100 zdjęć to już to będzie sukces.

    Dla przykładu CI powiem, że wszystkie gazety, które są zainteresowane owym koncertem wyślą tam swojego fotografa,a co za tym idzie zdjęć od Ciebie nie kupią. Co ciekawsze nawet te gazety (gazety lokalne typu CZAS WEJHEROWA itd), które swojego fotografa nie mają i tak będą wolały wrzucić g**niane zdjęcia zrobione przez redaktora zwykłym kompaktem niż zapłacić za Twoje Zagłębiając się w temat jest jeszcze gorzej. W tym przypadku widzę tylko jedną opcję gdzie fotograf może zarobić. Mianowice musisz pracować dla organizatora koncertu. ( mi osobiście tylko w ten sposób udało się zarobić na koncercie )

  5. #5
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    328

    Domyślnie Odp: Jak zarabiać na fotografii koncertowej

    Organizatora, klubu, albo najlepiej firmy sponsorującej zespół/koncert/trasę. Jak robisz naprawdę dobre foty to czasem zespół może być też zainteresowany (eh pamiętam jak kiedyś na koncert Tadzia Nalepy przyniosłem 10 wywołanych fotek 20x30 z poprzedniego koncertu, tak po prostu żeby mu pokazać i coby się podpisał, kupił wszystkie ode mnie po 50 pln sztuka, a potem jeszcze paczkę zdjęć już na płycie z następnego koncertu - teraz już się to nie zdarza, choć czasem artyści coś biorą za relatywne grosze)...
    Jest jeszcze opcja zaczepenia się w którymś z portali mniej lub bardziej regionalnych ale te teżsą przeważnie już obstawione przez najlepszych ryjących za grosze
    Śluby rób lepiej (żart)

  6. #6
    Coś już napisał Awatar wisiena
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Krosno
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Jak zarabiać na fotografii koncertowej

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    zrobiłeś już te zdjęcia czy dopiero zamierzasz?
    najpierw się zastanów, jak wejść na taki koncert (akredytacje itd)
    Akredytację jakoś zawsze idzie załatwić. Zrobiłem już kilka koncertów i innych imprez. Wychodzę z założenia że gromadząc tysiące zdjęć na dyskach trzeba je jakoś wypchać w świat zarabiając na tym co nieco lub zaistnieć w świecie czy jakimś czasopiśmie.

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Organizatora, klubu, albo najlepiej firmy sponsorującej zespół/koncert/trasę. Jak robisz naprawdę dobre foty to czasem zespół może być też zainteresowany (eh pamiętam jak kiedyś na koncert Tadzia Nalepy przyniosłem 10 wywołanych fotek 20x30 z poprzedniego koncertu, tak po prostu żeby mu pokazać i coby się podpisał, kupił wszystkie ode mnie po 50 pln sztuka, a potem jeszcze paczkę zdjęć już na płycie z następnego koncertu - teraz już się to nie zdarza, choć czasem artyści coś biorą za relatywne grosze)...
    Jest jeszcze opcja zaczepenia się w którymś z portali mniej lub bardziej regionalnych ale te teżsą przeważnie już obstawione przez najlepszych ryjących za grosze
    Śluby rób lepiej (żart)
    Śluby robię jak pewnie większość na forach ale to zajęcie sezonowe. Przydało by się zapchać te mało rentowne miesiące jakimiś zleceniami

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •