Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    O jaaaaa jest jeszcze sigma 8-16 dzis ja wyczailem w cenie canona - co o niej powiecie?

    A czy są jakies dobre stalki ok 10? Tokine to ja odpuszcze nie znam marki. Jak sie uda to canon, jesli nie to pewnie sigma.

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Miałem i Sigmę i Canona i wielkiej różnicy w ostrości nie zauważyłem. Jedynie kolory z Canona eleganckie a Sigma nieco musztardowa. Poza tym Canon dużo lepiej wykonany, ale i cena sporo wyższa.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  3. #23
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Cytat Zamieszczone przez EosMan Zobacz posta
    O jaaaaa jest jeszcze sigma 8-16 dzis ja wyczailem w cenie canona - co o niej powiecie?
    Obiektyw optycznie bardzo dobry (może deczko ciemny), ale już "zwykłe" UWA trzeba umieć używać.
    Narzędzie nie dla każdego (dla mnie raczej też nie).
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Ok to jesli bede mial kupic to chyba jednak canona. Szkoda ze tamron kiszka bo jego bym chetnie kupil majac juz jednego w stajni. Dzieki wielkie wszystkim za porady.

    A czy nie balibyscie sie kupic uzywki z allegro? Pytam bo ja sie chyba boje i 800-900 zl roznicy chyba juz warto dolozyc do nowej sztuki...

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Cytat Zamieszczone przez J.J. Zobacz posta
    Testy są jak najbardziej OK.
    Jeśli przeprowadza się je poprawnie... powyższy do takich na pewno nie należy.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Cytat Zamieszczone przez EosMan Zobacz posta
    Jest kilka canonow na allegro 10-22 ale pomimo korzysci cenowej chyba balbym sie taki kupic.....
    Dlaczego?
    EOS + Speedlite

  7. #27
    dawniej 'Olka i Jacek'
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Świętej Wieży
    Wiek
    61
    Posty
    193

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Cytat Zamieszczone przez EosMan Zobacz posta
    A czy nie balibyscie sie kupic uzywki z allegro?
    Kupiłem kilka szkieł i były ok. Kupowalem od ludzi z dużą / długą historią sprzedaży i niekoniecznie sprzętu foto (te obiektywy były przez nich używane na własne potrzeby) - pomyślałem sobie, że nie będą ryzykować swojego dobrego imienia i nie pomyliłem się.
    Może miałem szczęście? Ryzyko zawsze jakieś jest...
    kiedyś Canon, teraz Fuji

  8. #28
    Bywalec Awatar Arni
    Dołączył
    Feb 2012
    Miasto
    Rumia
    Posty
    136

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Ja mam ciemniejszą Sigmę 10-20 i jestem z niej zadowolony. Używam jednak tego szkła do zabawy, do pstrykania dzieci biegających po domu i przedszkolu. Jest ciemnawe, ale wspomagane lampą skierowaną w sufit daje radę. Bez lampy do ujęć w ruchu jest w pomieszczeniach nieużyteczne. Obrazek jest ok, pod warunkiem, że się go trochę wykadruje. Trzeba sie go, podobnie zapewne zresztą, jak i pozostałych UWA nauczyć używać. Jakość wykonania, szybkość działania i wyposażenie (dekle, osłona, futerał) są na najwyższym poziomie, dobry filtr UV, który dostałem gratis w sklepie Sigmy poprawił mi humor, a 3-y letnia gwarancja umożliwia długi spokój w użytkowaniu. Pod tymi względami Canon przegrywa niestety pod kazdym względem ...
    EOS 60D + C50/1.8 + C24-105/4.0 L + S10-20/4.0-5.6 EX DC HSM + S30/1.4 EX DC HSM + T70-300/4.0/5.6 SP Di VC USD
    Metz 50 AF-1 + Hama Traveler Pro
    E-system przeszedł do historii ...

  9. #29
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Cytat Zamieszczone przez Arni Zobacz posta
    . Pod tymi względami Canon przegrywa niestety pod kazdym względem ...
    ale czasami wygrana pod jednym względem zdecyduje o zakupie wobec 10 argumentów przeciw. Jeśli chodzi o mnie, to kwestii UWE kierowałbym się przede wszytskim jakością optyczną szkła bo kwestie typu AF mają tu chyba drugorzędne znaczenie...
    Ostatnio edytowane przez centur ; 18-02-2013 o 00:58
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny canon/tamron/sigma

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    kwestii UWE kierowałbym się przede wszytskim jakością optyczną szkła bo kwestie typu AF mają tu chyba drugorzędne znaczenie...
    Bardzo się zdziwiłem, kiedy Tamron 10-24 w ładny dzień (nie pod światło) nie umiał wyostrzyć na nieskończoność, środkowym punktem na kontrastowych elementach kadru.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •