Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    wiedziałem, że się przyczepicie =) ale to było akurat logiczne raczej dla każdego użytkownika tego forum.
    Może było, a może - sformułowałeś to w taki sposób że budzi wątpliwość.

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Dziwne tylko, że zdarzają się przypadki, że jakiś tam aparat który służył do nagrywania siada przy przebiegu 10tys czy 20tys "klapnięć" a aparaty które służą tylko i wyłącznie do zdjęć raczej rzadziej siadają przy takich przebiegach :>
    Zdarza się też, że aparaty siadają po kilku setkach klatek, tak jak i samochody które się psują zaraz po wyjechaniu z salonu. Tylko jakie to ma przełożenie na praktykę? Dla mnie żadnego. Nie ma nic gorszego niż generalizowanie w takich sprawach - można udowodnić każdą tezę.
    Poza tym skoro wiesz lepiej to po co pytasz .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    140

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Swojego czasu przegrzebałem chyba z pół internetu próbując sobie odpowiedzieć na pytanie - czy ilość nagranego filmu w dslr wpływa na jakość generowanego obrazu przez matryce. Zdania były raczej podzielone, choć z przewagą tych, że to mit. Opozycjoniści twierdzili, że spadają kolory i kontrasty. Nie widziałem jednak nigdy czegoś takiego jak zdjęcie A po lewej stronie i zdjęcie B po drugiej, np. po 200h nagranego filmu i widzialne różnice, a więc szansa na to, że opinia mniejszej strony barykady jest po prostu za mocno subiektywna. Jeśli ktoś piłuję dslra całymi dnia do filmów (tani plan filmowy z 5dmk2?), to jasne, że sprzęt może się najzwyczajniej przegrzać, matryca uszkodzić etc., bo to nie kamera, ale to mówimy już o ekstremach. Jednym z argumentów grupy przekonanej, że film szkodzi, był fakt limitu producenta nagrywanego filmu do 29:59, ponieważ więcej matryca nie wytrzyma. Potem ktoś z końcowych postów dopisał - że wg dyrektywy xzy, sprzęt nagrywający więcej niż 29:59, jest już kamerą. Ot cała tajemnica

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Swego czasu był post na forum o 5DII z łódzkiej filmówki zajechanych filmowaniem, ponoć matryca zaczynała gorzej działać - na czym to gorsze działanie polegało nie pamiętam - doradzam jeszcze raz poszukać tego postu na forum.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Nie odważyłbym się, żeby stwierdzić, że nie ma to żadnego wpływu. Opcja filmowania w 5dmk2 była zaprojektowania z założeniem że jest to tylko extra gadżet w aparacie fotograficznym.
    Z drugiej strony filmowanie nie tworzy jakiś przeciążeń. Elementy elektroniczne mogą spokojnie wytrzymać kilkaset stopni Celsiusza.
    Ponieważ temperatura zmienia właściwości przewodników i półprzewodników camera wyłącza się gdy matryca się "przegrzewa". Przegrzewanie jednak jest daleko od krytycznych temperatur. Jedyne na co ma wpływ to na rejestracje światła w danym momencie. Gdy temperatura wróci do normy, matryca znowu rejestruje światło normalnie.

    Teraz należy zadać pytanie ile filmu ktoś jest w stanie nakręcić. Z punktu widzenia amatora, lustrzanka nie posłuży do nakręcenia imprezy rodzinnej, lub koncertu od początku do końca więc nie obawiałbym się, że amator może "nadużyć" wytrzymałość matrycy.
    Z punktu widzenia profesjonalisty, jedna kamera dSLR nie wystarczy do pracy. Jeżeli ktoś kręci film lustrzanką, potrzebuje minimalnie dwie do używania na zmianę a pojedyncze ujęcia rzadko trwają dłużej niż kilkanaście sekund.

    Podsumowując. Nie obawiałbym się, że lustrzanka może się zużyć podczas filmowania aczkolwiek nie wykluczałbym takiej możliwości, jeżeli ktoś będzie przegrzewał matryce wielokrotnie dziennie,codziennie przez okres kilku miesięcy, co wydaje się mało prawdopodobne.
    A nawet wtedy nic się nie musi stać

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Cytat Zamieszczone przez rOOmak Zobacz posta
    Elementy elektroniczne mogą spokojnie wytrzymać kilkaset stopni Celsiusza.
    Trochę przesadziłeś, lekko powyżej 100 stopni C półprzewodniki odchodzą w niepamięć. Kondensatory przy znacznie niższej temperaturze. Lutowie w okolicy 300 stopni powinno już płynąć. Ostrożnie więc z tym kilkaset.

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Dzięki Przemek za sprostowanie, żeby ktoś nie pomyślał że kilkaset to jest 500
    W sumie trochę luźno to powiedziałem. Myślałem o tym że wszystkie elementy przechodzą przez falę lutowniczą i chwilowo są poddawane wysokiej temperaturze rzędu 250st. A aparat się do takich temperatur nie rozgrzewa. Co do półprzewodników to mogę się mylić ale o ile dobrze pamiętam to do komercyjnych zastosowań maksymalna temperatura pracy to 70-75st. Jeżeli odchodzą w niepamięć przy 100 to nie wiem jak wytrzymują te 10s w ~250st. Jak usuwałem błędy po fali to też miałem ustawioną lutownice na 300st. Co prawda lutowanie trwa 2-3sek i nie wiem do jakiej temperatury się faktycznie te elementy rozgrzewały...

    Ale biorąc pod uwagę samą produkcję, elementy muszą mieć wytrzymałość termiczną znacznie większą niż możliwa temperatura pracy.

  7. #17

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Ale te opowiastki biorą się właśnie z takich postów jak Twój. Coś ktoś gdzieś słyszał, podobno coś padło. To wszystko można między bajki włożyć. Ja filmuję lustrzankami od 4 lat (zawodowo) i nigdy nie miałem najmniejszych problemów czy to z pogorszeniem się obrazu z powodu nadużywania filmowania, czy z powodu usterki mechanicznej spowodowanej filmowaniem.
    No wiesz z drugiej strony można powiedzieć, że kształtujesz sobie rynek bo co jakiś czas sprzedajesz puszkę z małym przebiegiem ;-)
    To oczywiście żart ale pokazuje, że każdy wpis może mieć na coś wpływ.

    Ja znam jeden przypadek, który prawdopodobnie, ewentualnie mógł być spowodowany filmowaniem. Aparat używany głównie jak kamera. Ilość zdjęć minimalna. Obraz zaczął się zmieniać od lewego, górnego rogu. Jakby inna tonacja barwna, ciut więcej szumów. Efekt minimalny ale jednak widoczny.
    KAWAŁEK MOJEGO ŚWIATA - http://bodak.manifo.com

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Obecnie poluje na Canon 7d lub 70d i spotkałem się z wpisami na anglojęzycznych forach ,że 70d po paru miesiącach filmowania amatorskiego zawiesza się na live view. Problem dotyczy płyty głównej ,więc może jednak filmowanie nie służy.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: wpływ nagrywania filmów na trwałość podzespołów w 7d

    Nagrywam dużo od roku 600d a ostatnio też 2x M50. Nic się nie dzieje.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •