Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    ale o twarzy zaciemnionej nie pomyślałem....
    Zwracam Ci na to uwagę bo światło akcentuje a cień chowa.Ta Syrenka ma skutkiem tego "twarz " z tyłu głowy.
    Odbiorca jeśli widzi postać zawsze szuka twarzy,oczu, to jest zakodowane w nas.
    Ten rozkład światłocienia burzy równowagę światła i cienia,budzi niepokój że coś jest nie tak..

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Cytat Zamieszczone przez jellyeater Zobacz posta
    Z mostu Siekierkowskiego jest też nieźle. Kwestia wybrania się w odpowiednich okolicznościach przyrody.
    Twoja Panorama mi się podoba, ja następnym razem wybiorę się na Siekierkowski. Już nie mogę się doczekać na ładną pogodę. Nie mam pomysłu co fotografować przy takiej pogodzie jak teraz.

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Zwracam Ci na to uwagę bo światło akcentuje a cień chowa.Ta Syrenka ma skutkiem tego "twarz " z tyłu głowy.
    Odbiorca jeśli widzi postać zawsze szuka twarzy,oczu, to jest zakodowane w nas.
    Ten rozkład światłocienia burzy równowagę światła i cienia,budzi niepokój że coś jest nie tak..
    Dziękuję, bardzo cenna uwaga.
    Ostatnio edytowane przez PeterMr ; 17-02-2013 o 11:17

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Spacer po warszawskiej Starówce - zdjęcia prosto z puszki.

    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    Ostatnio edytowane przez PeterMr ; 08-04-2013 o 16:09

  4. #14
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    A wysil się trochę i popracuj nad obróbką zanim pokażesz fotki. Praktycznie tylko siódemka może przyciągnąć wzrok. Pozostałe to takie nijakie, zwykłe pstryki z wycieczki szkolnej. Pozdrawiam.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    wycieczkowe kadry, nic wiecej
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Cytat Zamieszczone przez PeterMr Zobacz posta
    Spacer po warszawskiej Starówce - zdjęcia prosto z puszki.
    Jak na mój gust, zdjęcia mają o wiele za duży kontrast. Nasycenie też mogłoby być mniejsze.
    Podaj, jakie masz nastawy w aparacie dla jotpegów.
    Jeszcze sprawa kompozycji. Na przykładzie zdjęcia nr 5 powiedz, co chciałeś na nim pokazać - ludzi na pierwszym planie, czy panoramę Starówki?

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Ustawienie kontrast +1, nasycenie +2, ostrość też trochę podkręcona.
    Odnośnie piątki chodziło o panoramę.
    Pierwszy raz robiłem do JPG.

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Ligo
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    IL
    Posty
    337

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Cytat Zamieszczone przez PeterMr Zobacz posta
    Ustawienie kontrast +1, nasycenie +2, ostrość też trochę podkręcona.
    Odnośnie piątki chodziło o panoramę.
    Pierwszy raz robiłem do JPG.
    Ustawiłbym kontrast na minimum, bo zawsze można go póżniej podciągnąć. Ostrość plus 1, lub 2, nasycenie na 0. A przede wszystkim poczekałbym na lepsze światło i brak tłumów przed obiektywem ;-)

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    17

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Zmienię ustawienia następnym razem. Odnośnie światła i ludzi to niestety nie miałem na to wpływu

  10. #20
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie Odp: [PeterMr] Warszawa - jedno ze zdięć z mojego pierwszego wypadu z lustrzanką

    Pora dnia, którą wybrałeś na fotografowanie, nie jest zbyt dobra. Dużo słońca, dużo cienia, dużo problemów ;-)
    Na świat spoglądam przez armatę...


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •