Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    No właśnie. Najlepiej byłoby mieć i C100 i BMCC :-)
    Dokładnie
    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Na Canonrumors pojawiły się słuchy o C50. Ja chyba sobie poczekam do początku kwietnia. Choć zastanawiam się z czego można jeszcze okroić C100? Być może jakaś lustrzanka z matrycą z C100?
    No właśnie - dlatego uważam że to bajki. Prędzej stawiałbym na coś pomiędzy C100 i C300.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    No właśnie - dlatego uważam że to bajki. Prędzej stawiałbym na coś pomiędzy C100 i C300.
    A ja liczę na nowe 7C :-) Matryca z c100/c500 i cena w okolicach 2500 do 3000$

  3. #13

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Ale gdzie jest napisane że filmując lustrem musisz to robić cały czas na pełnej dziurze? Moim zdaniem cała ta argumentacja to czyste teoretyzowanie w praktyce pomijalne .
    No zgadzam sie moze troche przesadzam Albo i filmowcy przesadzaja z naduzywaniem otwartych obiektywow

    Plusikiem zakupu BMCC tez jest fajny bonus w postaci DaVinci Resolve (wart $1000) - tylko kurcze chcialem sie pobawic tym programem, ale niestety moja karta graficzna Radeon HD4850 nie ma CUDA - wiec programu nie da sie przez to odpalic - tak czy inaczej z tego co czytam to nawet jakby sie dalo to praca na nim bez CUDA (a najlepiej 2 kart graficzncyh z GPU) bylaby mordęką - potrzeba duzo mocy obliczeniowej.
    ______________________________________
    5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

  4. #14
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez pawelxx Zobacz posta

    Plusikiem zakupu BMCC tez jest fajny bonus w postaci DaVinci Resolve (wart $1000) - tylko kurcze chcialem sie pobawic tym programem, ale niestety moja karta graficzna Radeon HD4850 nie ma CUDA - wiec programu nie da sie przez to odpalic .
    No właśnie. Dlatego uważam, że niedługo pojawi się sporo używek "nie śmiganych" BMCC w dobrych cenach, bo więcej będzie takich jak Ty co to napalili się czytając specyfikację.

  5. #15
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez pawelxx Zobacz posta
    No zgadzam sie moze troche przesadzam Albo i filmowcy przesadzaja z naduzywaniem otwartych obiektywow
    Dokładnie tak jest . Zachłyśnięcie się możliwościami płytkiej GO spowodowało lawinę materiałów w których ten zabieg jest używany bez żadnego uzasadnienia. A to jest efekt w nadmiarze męczący i nudny - wystarczy zobaczyć na kilka światowych produkcji ile razy tam coś takiego zostało użyte.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #16

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    No właśnie. Dlatego uważam, że niedługo pojawi się sporo używek "nie śmiganych" BMCC w dobrych cenach, bo więcej będzie takich jak Ty co to napalili się czytając specyfikację.
    Ja napalilem sie akurat nie ze wzgledu na specyfikacje (oczywiscie RAW zacheca i 2.5 K tez bo zawsze lepiej cos zrobic w wyzszej rodzielczosci a pozniej nawet wykadrowac) tylko ze wzgledu na jakosc obrazu ktory zobaczylem w filmach - zwlaszcza w tym filmiku Trip to Mexico.

    Za nie wygórowana kase w przypadku tej kamery otrzymujemy znacznie wiecej niz daje Canon w swoich kamerach - a jak byloby mnie stac i mialbym ponadto taka potrzebe aby wydac za kamere 25.000$ (jak w przypadku C500) to i tak wybralbym RedOne i zapewne kazdy tak robi. Zamiast C300 tez wybralbym RO Scarlet.
    W produktach Canona na pierwszy rzut oka wydaje sie ze mamy cos super, a nagle sie okazuje ze tak nie jest bo sa spore braki.
    Najgorzej jest tez z tym ze upgrady funkcjonalnosci u Canona to tylko sa po wymianie produktu na inny (a mogliby pewne opcje dodawac za doplata np. wymiana jakiegos ukladu i oprogramowania aby np. zrobic upgrade w takiej kamerze C100 aby byla obsluga RAW i np. wyzszej rozdzielczosci - bo sensor i tak jest na wyrost).

    Firma Blackmagic juz w pierwszej wersji produktu dala uzytkownikom sporo - zapewne w kolejnych wersjach kamery beda jeszcze lepsze: byc moze bedzie tryb 60 czy wiecej fps i inne bajery
    ______________________________________
    5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

  7. #17
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    No widzisz, a ptaszki ćwierkają że Canon trafił w dziesiątkę i te kamery sprzedają się bardzo dobrze. Mało tego, kolejne ptaszki ćwierkają że mają się pojawić całkiem fajne budżetowe szkła pod cinema .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 14-02-2013 o 23:17
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #18

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Kurcze ja myslalem ze jest inaczej - bo sumie po vimeo nie widac tego (oczywiscie nie twierdze ze vimeo to najwazniejszy wyznacznik branzy), ale jakby ich sprzedawali duze ilosci to na pewno na vimeo byloby wiecej filmow kreconych tymi kamerami.

    O ile C100 to przy tej cenie na pewno nie bedzie zlym zakupem to jesli chodzi o c300 i c500 - to za te kase na pewno wybralbym Scarleta i Epica albo cos z Sony (oferują spooro więcej i są ponadto już sprawdzonymi rozwiązaniami).
    Wydaje mi sie ze Holywood tez nie przerzuci sie na produkty Canona rezygnujac z RedOna i Arri i innych.

    W sumie z BMCC+C100 to bylby calkiem fajny duet (tam gdzie w miare ok oswietlenie BMCC, a tam gdzie ciemno C100) - i obiektywy kompatybilne.

    A na razie pomijajac pogawedki o kamerach super filmik slow motion (akurat krecony Phantomem):

    i backstage:
    ______________________________________
    5D - 6D| 16-35 II | 35L | 50/1.8 II | 85/1.8 | 70-200/2.8 IS | 580EXII | SB26 |

  9. #19
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Blackmagic Cinema Camera - ma już ją ktoś ?

    Cytat Zamieszczone przez pawelxx Zobacz posta
    Kurcze ja myslalem ze jest inaczej - bo sumie po vimeo nie widac tego (oczywiscie nie twierdze ze vimeo to najwazniejszy wyznacznik branzy), ale jakby ich sprzedawali duze ilosci to na pewno na vimeo byloby wiecej filmow kreconych tymi kamerami.

    O ile C100 to przy tej cenie na pewno nie bedzie zlym zakupem to jesli chodzi o c300 i c500 - to za te kase na pewno wybralbym Scarleta i Epica albo cos z Sony (oferują spooro więcej i są ponadto już sprawdzonymi rozwiązaniami).
    Wydaje mi sie ze Holywood tez nie przerzuci sie na produkty Canona rezygnujac z RedOna i Arri i innych.
    Tu masz listę najczęściej wypożyczanych kamer w 2012 w Anglii:
    Televisual | NEWS & COMMENTS

    Na pierwszy miejscu c300 a RED Epic na 5. Widocznie profesjonaliści nie czytali Twojego posta i nie wiedzą co robią.

    A skoro już rozmawiamy o sprzęcie do filmowania i o tym jaki to BMCC jest wspaniały, to polecam zobaczyć ten film zrobiony 5d mk III:
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-02-2013 o 19:12

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •