Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Szukam uniwersalnego zamiennika dla kita

  1. #11

    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Goleniów
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Szukam uniwersalnego zamiennika dla kita

    A może stałkę Canona 2/35 za 1000 zł! Jasny, dobra jakość obrazu!

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    45
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Szukam uniwersalnego zamiennika dla kita

    Z jednej strony piszesz, że chcesz mieć uniwersalne szkło do wszystkiego, z drugiej oczekujesz jakości. Trudno będzie .
    Jak dla mnie idealnym szkłem byłby canon 18-200. Bardzo uniwersalny z dużym zakresem i generujący całkiem dobry obrazek. Dodatkowo ma IS i całkiem sprawny i szybki AF.
    Jeżeli natomiast chcesz mieć jakość i światło, to w tej cenie jedynie tamron 17-50, ale zakres pozostanie jak w KITcie. W zamian dostajesz stałe światło f2.8 i bardzo dobrą ostrość. Ponarzekać można na wolny, głośny i lubiący się mylić AF.
    Osobiście na wszelkiego rodzaju wycieczki i wyjazdy kiedy nie mogę pozwolić sobie na duży bagaż pod zdjęcia typowo pamiątkowe zabieram zestaw 50D + 18-200 i jestem zadowolony.

    P.S. Ja jak coś kupuję nigdy nie mówię żonie, bo zaraz pyta o jakąś rekompensatę .
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Szukam uniwersalnego zamiennika dla kita

    Polecam Tamrona 17-50 bez vc. Sam niedawno zamienilem za kita i w tej cenie jest bezkonkurenyjny.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Szukam uniwersalnego zamiennika dla kita

    Jeżeli jeszcze nie kupiłeś, to proponuję Ci Canon EF-S 15-85 mm f/3.5-5.6 IS USM. Jego koszt jest na pewno większy niż tamrona 17-50, ale już porównywalny z sigmą 2,8-4. na aledrogo używany w dobrym stanie kupisz w okolicach 2000zł. W cenie dostajesz 4 stopniową stabilizację i usm canona. obiektyw mimo, że nawiązuje do starszego brata 17-85 is usm, to jednak znacznie inna/lepsza konstrukcja. zdjęcia są ostre i w ładnych kolorach. Dodatkowo dostajesz szerszy zakres ogniskowych. To też nie jest bez znaczenia, przy dłuższych spacerach czy podróżach zwłaszcza samolotem.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Szukam uniwersalnego zamiennika dla kita

    Cytat Zamieszczone przez Ajgor Zobacz posta
    Interesował by mnie obiektyw, którym można robić fotki i na długich ogniskowych, i lekko szeroki kąt (żeby w pokoju objąć jak najwięcej, lub zrobić fotki dużego budynku bez oddalania się na 100 metrów), a przede wszystkim jasny
    Obawiam się że takiego szkła nie ma :-). A na pewno w cenie jaką podajesz.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Jak dla mnie idealnym szkłem byłby canon 18-200.
    Ale ono nie jest jasne, a tego oczekiwałby Kolega. Zgadzam się z przedmówcami że lepiej uzupełnić zestaw drugim szkłem.
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •