Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

  1. #11
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    yapa jako użytkownik 5DII podpowiedziałbym Ci 5DIII, dlaczego? Ponieważ siedzę w Canonie dla kolorystyki, obrazka jaki generuje Canon. Poza tym najnowsza 5-tka wszystko: użyteczne wysokie ISO i świetny AF. Dla mnie priorytetem jest obrazek. Suwaki nie załatwią wszystkiego w tym zakresie.

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    yapa jako użytkownik 5DII podpowiedziałbym Ci 5DIII, dlaczego? Ponieważ siedzę w Canonie dla kolorystyki, obrazka jaki generuje Canon. Poza tym najnowsza 5-tka wszystko: użyteczne wysokie ISO i świetny AF. Dla mnie priorytetem jest obrazek. Suwaki nie załatwią wszystkiego w tym zakresie.
    no wlaśnie..kolorystyka zdaje sie po stronie canona ale z tą dynamika zawsze u niego na bakier. No a w kontekscie szkieł jakie sobie wybrałem bo takie są dostępne? Portretówka pewnie na korzyść canona ale szeroki zoom nikona chyba zostawi w tyle 16-35 w zastosowaniu włąsnie do wnętrz? czy się mylę?

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Cytat Zamieszczone przez yapa Zobacz posta
    no wlaśnie..kolorystyka zdaje sie po stronie canona ale z tą dynamika zawsze u niego na bakier. No a w kontekscie szkieł jakie sobie wybrałem bo takie są dostępne? Portretówka pewnie na korzyść canona ale szeroki zoom nikona chyba zostawi w tyle 16-35 w zastosowaniu włąsnie do wnętrz? czy się mylę?
    Oczywiście ten szeroki kąt Nikona jest najlepszy, z tą dynamika nie robiłbym takiego dramatu. Każdy z zestawów ma wady i zalety ale dziwne że wydając tyle kasy na sprzęt nie wie czego się chce Wybór ten i ten jest dobry ,kwestia preferencji o których tu piszą inni, Ja miałem podobny dylemat czy opylić wsio C i kupić N. Zostałem nie żałuje 5d III to maszynka wart swojej kasy
    CANON Laik

  4. #14
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Nie wiem jak jest w Nikonie, nigdy nie miałem. Znam natomiast opinię użytkowników Pro, że Canon ma lepsze stałki, Nikon zoomy.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Kielce/fr
    Posty
    265

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    yapa D800 +N12-24 jesli potrzebujesz szerokiego zooma, to nawet nie mysl o canonie?

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Cytat Zamieszczone przez Gregolius Zobacz posta
    Oczywiście ten szeroki kąt Nikona jest najlepszy, z tą dynamika nie robiłbym takiego dramatu. Każdy z zestawów ma wady i zalety ale dziwne że wydając tyle kasy na sprzęt nie wie czego się chce Wybór ten i ten jest dobry ,kwestia preferencji o których tu piszą inni, Ja miałem podobny dylemat czy opylić wsio C i kupić N. Zostałem nie żałuje 5d III to maszynka wart swojej kasy
    mówiąc szczerze nie mam pojęcia co Cie w tym tak dziwi - wiem czego chcę......dobrych wyników i mieć w rękach na tyle dobry sprzęt by reszta zależała już tylko ode mnie. Dlatego właśnie użytkowników podobnych zestawów pytam o mozliwie najbardziej obiektywną i gdy trzeba krytyczną opinię bo czymże jest moje macanie body w porównaniu z kogoś kilkuletnim doświadczeniem. czy nawet rocznym w przypadku tych akurat body

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Wiek
    44
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    Nie wiem jak jest w Nikonie, nigdy nie miałem. Znam natomiast opinię użytkowników Pro, że Canon ma lepsze stałki, Nikon zoomy.
    Co do zoomów chyba to już sie zmieniło

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez yapa Zobacz posta
    mówiąc szczerze nie mam pojęcia co Cie w tym tak dziwi - wiem czego chcę......dobrych wyników i mieć w rękach na tyle dobry sprzęt by reszta zależała już tylko ode mnie. Dlatego właśnie użytkowników podobnych zestawów pytam o mozliwie najbardziej obiektywną i gdy trzeba krytyczną opinię bo czymże jest moje macanie body w porównaniu z kogoś kilkuletnim doświadczeniem. czy nawet rocznym w przypadku tych akurat body
    Oczywiście.Prawda jest taka że będziesz zadowolony z jednego i drugiego zestawu. Kwestia ergonomii to już prywatne preferencje.Tego za ciebie nikt nie wybierze.
    CANON Laik

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    552

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    ja wybrałem 35L i 85L II

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Yapa pytasz ludzi który zestaw jest dla Ciebie ?
    Przecież on ma być dla Ciebie, a nie dla nas
    Poza tym pytając Canonierów dowiesz się, że Canon - zapytaj też Nikoniarzy i będziesz miał komplet odpowiedzi do wyboru
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: który zestaw będzie dla mnie lepszy... Waszym zdaniem? :)

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Yapa pytasz ludzi który zestaw jest dla Ciebie ?
    Przecież on ma być dla Ciebie, a nie dla nas
    Poza tym pytając Canonierów dowiesz się, że Canon - zapytaj też Nikoniarzy i będziesz miał komplet odpowiedzi do wyboru
    a no pytam pytam i nie rozumiem zdziwienia . Myślę że większość ludzi gdy tu o coś pyta... pyta o coś dla siebie a nie np dla Ciebie zgadza sie ? Przedstawiłem swoje potrzeby i liczyłem na to że ktoś uwzględniając je a przy okazji dysponują doswiadczeniem z podobnym zestawem będzie mi w stanie coś doradzić. chyba nie mamy problemu z krytyczna oceną czegoś co akurat posiadamy jeśli to na taką ocenę zasługuje...? No a są też i posiadacze obydwu systemów i pewnie przede wszystkim do nich kierowana była moja prośba o rade . w takim razie tak jak radzisz zapytam nikoniarzy . za wszystkie odpowiedzi nawet te niewiele wnoszące dziękuję .

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •