Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: jak to jest zrobione

  1. #1

    Domyślnie jak to jest zrobione

    Witojcie. Chciałbym was zapytać co sądzicie o zdjęciach tej pani Petra Klačková - profesionální fotografické práce
    Chodzi mi o obróbkę (głównie o skórę) jest tak jakby rysunkowa. czy na tych zdjęciach jest rzucona jakaś tekstura? Czy jest tu błysk czy tylko zastane.
    Gdzieś znalazłem wywiad z nią i używa 5d mark II. ( nie może się nachwalić tego aparatu, i obiektywów portretowych canona)
    To moj pierwszy temat więc jak coś źle wyszło to się nie denerwować.
    Przeskoczyłem z nikona d90 na 5d mark II. AF drażni, reszta cacy :)

  2. #2
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: jak to jest zrobione

    Dzięki za link do niej

    Wg mnie nie ma tu cudów. Ostatnio przekonałem się co daje światło. Oglądając Jerry Ghionis'a zauważyłem, że główny nacisk kładzie na to byś światło równomiernie oświetlało twarz osoby fotografowanej.
    Powiem Ci, że to wystarczy. U niej widać, że czasami jest blenda, czasami lampa, ale to nie zmienia faktu, że twarz jest właśnie oświetlona.
    Czyli... szukasz źródła światła (skąd pada) ustawiasz osobę i jej twarz tak by nie była po prostu w cieniu.

  3. #3

    Domyślnie Odp: jak to jest zrobione

    Cytat Zamieszczone przez michael_key Zobacz posta
    Dzięki za link do niej

    Wg mnie nie ma tu cudów. Ostatnio przekonałem się co daje światło. Oglądając Jerry Ghionis'a zauważyłem, że główny nacisk kładzie na to byś światło równomiernie oświetlało twarz osoby fotografowanej.
    Powiem Ci, że to wystarczy. U niej widać, że czasami jest blenda, czasami lampa, ale to nie zmienia faktu, że twarz jest właśnie oświetlona.
    Czyli... szukasz źródła światła (skąd pada) ustawiasz osobę i jej twarz tak by nie była po prostu w cieniu.
    Jeśli cudów niema w oświetleniu to obróbka jest fajna bo dobrze to wygląda.
    Co myslisz? co ona tam robi

  4. #4
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie Odp: jak to jest zrobione

    Nic specjalnego, obniża saturacje w zdjęciach kolorowych, w BW obniża lekko kontrast delikatnym spłaszczeniem krzywych.
    Ale to co napisał michael_key wyjściowe foty ma bardzo dobrze naświetlone.

    np to zdjęcie:
    http://www.petraklackova.com/wp-cont...012/08/118.jpg

    Prosta zasada, robione przed zachodem słońca i postać w cieniu - równe, ładne światło na postaci.

    tutaj to samo:
    http://www.petraklackova.com/wp-cont...012/08/182.jpg

    Modelka w zacienionym miejscu, ew pochmurna pogoda i lekki cross obróbkowy dla osiągnięcia takiej kolorystyki.

    to samo:
    http://www.petraklackova.com/wp-cont...2012/08/64.jpg

    Światło albo z okna w pochmurny dzień, albo z softboxa (ten sam efekt) konwersja do BW i obniżenie kontrastu.


    Inna sprawa że ta pani robi rewelacyjne kadry
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •