Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: JPG do C 550d

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    Można użyć Magic Lantern. Aktualnie wystarczyło by wgrać plik w formacie .422 i już można by otworzyć go za pomocą Magic Lantern (jest funkcja do podglądu tych plików).
    Prefs -> Image review settings... -> SET + MainDial : 422 Preview

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Można użyć Magic Lantern. Aktualnie wystarczyło by wgrać plik w formacie .422 i już można by otworzyć go za pomocą Magic Lantern (jest funkcja do podglądu tych plików).
    Prefs -> Image review settings... -> SET + MainDial : 422 Preview
    mozna ale po co ? niektórzy się boją ML a wszystko przez opowieści prawdziwe i nieprawdziwe o tym co się dzieje/działo z aparatami na którym było używane ML

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    mozna ale po co ? niektórzy się boją ML a wszystko przez opowieści prawdziwe i nieprawdziwe o tym co się dzieje/działo z aparatami na którym było używane ML
    Autor wątku chce wyświetlić zdjęcie w aparacie, tak więc otrzymał pomysł jaki przyszedł mi do głowy, można by jeszcze spróbować wgrać plik bmh, i otworzyć tak jak otwiera się help w ML.

    Co do opowieści, znam tylko od autorów ML, gdy testowali nowe niebezpieczne kody Oficjalne wersje działają ok (ale gwarancji nikt nie da), testowych nikomu nie polecam (ratowanie aparatu nie jest zbyt fajne ).

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    jeny. otwórz zdjęcie w windowsie i zrób zdjęcie monitorowi. prościej i łatwiej chyba się nie da. jeśli chcesz mieć przykład konkretnej pozy przy sobie.
    Ostatnio edytowane przez p0m ; 29-01-2013 o 23:22
    ebe ebe

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    260

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    Witam,

    Kolega nie chce zainstalować ML-a, instalować firmware, bootować kartę itp. - chce po prostu tylko wyświetlić zdjęcie...

    Cytat Zamieszczone przez dziadowskibicz Zobacz posta
    Rozdzielczość zdjęcia wykonanego 550d - 72 dpi wymiary 2592x1728, rozdzielczość zdjęcia z netu była inna, zmieniłem ją po przez cs5 wpisując wcześniejsze wartości w zakładce " rozmiar obszaru roboczego"
    Nie masz zmieniać obszaru roboczego, tylko "przepróbkować" zdjęcie do innej rozdzielczości - nie mam CS5, ale w CS2 wybierasz Image Size -> Pixel Dimensions i wpisujesz wartości (musi być zaznaczona opcja Resample Image). Ew. instalujesz darmową przeglądarkę IrfanView i tam z menu Image wybierasz Resize/Resample i wpisujesz docelowe wartości.

    Pozdrawiam, Alex

    (IrfanView: http://www.dobreprogramy.pl/IrfanVie...ows,12867.html)
    Ostatnio edytowane przez Aleximov ; 30-01-2013 o 00:06

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    Teraz sprawdziłem czy da się wgrać jpg, najlepiej zrobić zdjęcie aparatem, otworzyć je np w PS, wkleić do tego zdjęcia zdjęcie które potrzebujemy (zachowamy poprawny exif canona) i zapisać. U mnie działa. Myślałem, że będą jeszcze jakieś inne czary, od sprawdzania czy to na pewno z tego aparatu ale jednak nie ma.

    Wiem, że z odtwarzaniem filmików innych niż z aparatu jest problem. Dla tego myślałem, że ze zdjęciami też.

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    LDZ
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: JPG do C 550d

    chce po prostu tylko wyświetlić zdjęcie...
    Udało się

    Żeby aparat odczytał plik, podczas zapisywania ( cs5 ) musi być zaznaczona opcja " format standardowy" jeżeli zaznaczyłem "format progresywny " aparat nie odczytywał pliku.

    wkleić do tego zdjęcia zdjęcie które potrzebujemy
    A to też bardzo ciekawy sposób, można zrobić tzw mozaikę z kilku zdjęć .

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, i okazaną pomoc, jeżeli będę mógł- potrafił też chętnie pomogę

    Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •