Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: fotografowanie psów -- wybór body

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Smile fotografowanie psów -- wybór body

    Witam!

    To mój pierwszy post na tym forum, jeszcze do niedawna logowałam się na Nikoniarzach
    Mój dotychczasowy sprzęt stanowił staruszek NikonD40X, w końcu uzbierałam odpowiednią sumę i zainteresowałam się Nikonem D7000. Dopóty dopóki nie odwiedziłam pewnego sklepu fotograficznego, gdzie Pan sprzedający powiedział mi wprost "bierz canona" :]
    Canona rzecz jasna nie wzięłam, ale zaczęłam się zastanawiać i czytać... W tym momencie wiem, że nic nie wiem. Nie mam pojęcia na co się zdecydować i mam nadzieję, że tutaj zostanie mi udzielona pomoc.
    Zastanawiałam się przede wszystkim nad Canonem 7D, natomiast gość w sklepie polecał mi bodajże Canona 650D, argumentując swój wybór lepszą jakością obrazka.
    Przejdę do konkretów:

    Do czego potrzebne mi nowe body?
    - do fotografowania psów na zewnątrz, na wystawach psów, a także do fotografii studyjnej psów/kotów
    - do fotografowania prac, tj. obrazów/rysunków/grafik/projektów graficznych w formie książek, ulotek itp

    Wymagania dotyczące nowego body
    - zależy mi na szybkości, celny AF to podstawa (zdjęcia psów w ruchu)
    - ważna jest dla mnie tonalność obrazu. Nikonowskie niebieskości doprowadzały mnie do szału, mimo iż lubię się bawić w Ps'ie. Zależy mi na ciepłej palecie barw (wydaje mi się iż jest ona dla Canona charakterystyczna)
    - ważna jest dla mnie możliwość kręcenia filmów w bardzo dobrej jakości
    - plastyka obrazu również gra olbrzymią rolę (tyle czytałam o szumach w C 7D)
    - duża wytrzymałość body
    - w grę wchodzi tylko używane body

    Być może ktoś z Was wykorzystuje swój sprzęt do podobnych celów i może mi doradzić
    Nie chcę wydawać majątku na body (około 3000zł), resztę wole przeznaczyć na dobre szkło.

    pozdrawiam,
    Ewa

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    7d chyba najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom i w tej cenie raczej trafisz dobry egzemplarz

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    7D powinno spełnic wszystkie Twoje wymagania. Najwazniejsze, to kupic szybkie szkła USM

    Na potwierdzenie, TUTAJ są moje zdjęcia psów również w akcji, robione 5DII, którego AF, wg niektórych bajkopisarzy tego forum, niby do niczego sie nie nadaje. 7D ma duzo lepszy. Grunt to opanowanie narzedzia, które się posiada.

    Jakościa obrazu ten aparat nie odbiega od "pełnej klatki". Tutja małe porównanie - KLIK
    Ostatnio edytowane przez dinderi ; 27-01-2013 o 22:00
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #4

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    Cytat Zamieszczone przez Ennyo Zobacz posta
    Witam!

    To mój pierwszy post na tym forum, jeszcze do niedawna logowałam się na Nikoniarzach
    Mój dotychczasowy sprzęt stanowił staruszek NikonD40X, w końcu uzbierałam odpowiednią sumę i zainteresowałam się Nikonem D7000. Dopóty dopóki nie odwiedziłam pewnego sklepu fotograficznego, gdzie Pan sprzedający powiedział mi wprost "bierz canona" :]
    Canona rzecz jasna nie wzięłam, ale zaczęłam się zastanawiać i czytać... W tym momencie wiem, że nic nie wiem. Nie mam pojęcia na co się zdecydować i mam nadzieję, że tutaj zostanie mi udzielona pomoc.
    Zastanawiałam się przede wszystkim nad Canonem 7D, natomiast gość w sklepie polecał mi bodajże Canona 650D, argumentując swój wybór lepszą jakością obrazka.
    Przejdę do konkretów:

    Do czego potrzebne mi nowe body?
    - do fotografowania psów na zewnątrz, na wystawach psów, a także do fotografii studyjnej psów/kotów
    - do fotografowania prac, tj. obrazów/rysunków/grafik/projektów graficznych w formie książek, ulotek itp

    Wymagania dotyczące nowego body
    - zależy mi na szybkości, celny AF to podstawa (zdjęcia psów w ruchu)
    - ważna jest dla mnie tonalność obrazu. Nikonowskie niebieskości doprowadzały mnie do szału, mimo iż lubię się bawić w Ps'ie. Zależy mi na ciepłej palecie barw (wydaje mi się iż jest ona dla Canona charakterystyczna)
    - ważna jest dla mnie możliwość kręcenia filmów w bardzo dobrej jakości
    - plastyka obrazu również gra olbrzymią rolę (tyle czytałam o szumach w C 7D)
    - duża wytrzymałość body
    - w grę wchodzi tylko używane body

    Być może ktoś z Was wykorzystuje swój sprzęt do podobnych celów i może mi doradzić
    Nie chcę wydawać majątku na body (około 3000zł), resztę wole przeznaczyć na dobre szkło.

    pozdrawiam,
    Ewa






    Fotografuję psy / głównie Goldeny/. Sceny statyczne ogarnie każdy sprzęt. Przy zdjęciach w ruchu 7d jest świetny. Do zdjęć
    w plenerze używam go przeważnie z 70-200/4 - współgrają idealnie, a i nie kosztowały tyle co apartament w dobrej dzielnicy
    Konfiguracje AF w 7d dają olbrzymie możliwości. Jeżeli chodzi o szumy to w zakresie 100-800 jest bardzo dobrze, 800-1600 jest
    niezłe ..... co do filmów - jak nauczysz się posługiwać tą opcją efekty są naprawdę dobre. Napiszę więcej - filmik "martwej natury"
    odtworzony na tv 42 cale wprost z aparatu przez hdmi spowodował, że sztuczna szczęka spadła mi na podłogę Kolory i ostrość !
    /użyty 24-70/2,8
    Ostatnio edytowane przez Lucky Luck ; 27-01-2013 o 22:52

  5. #5
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    Z 7D na początku się nie lubiliśmy właśnie za szumy. Problem jednak był po mojej stronie. Stosuje go do zwierząt, bo tylko ten rodzaj fotografi mi pasuje i sprawdza się dobrze.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar crazy
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Chełmno
    Wiek
    40
    Posty
    1 554

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    Poszukaj Canon 5D. Zrobiłem nim kilka wystaw psów a znajomym , którzy maja hodowle sukcesywnie fotografuje psiaki. Z jakości będziesz zadowolony bardziej aniżeli z 7D
    Skupiam się na zdjęciach a nie na tym czym fotografuję.

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    6

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    Dzięki za odpowiedzi

    Sprawdzałam po raz kolejny oferty na allegro i jest w czym wybierać, co mnie cieszy.

    Dinderi czy miałeś okazję fotografować 7D? Zauważyłam, że 5DII można dostać w cenie 7D i zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w pełną klatkę. Tylko pytanie czy pełna klatka oznacza lepszą jakość obrazu?
    Znalazłam taki teścik i stąd moje rozważania: Canon 5D czy Canon 7D, czyli pełna klatka kontra matryca APS-C [wideo] Ť Fotoblogia.pl

    Lucky Luck czy mogę gdzieś zobaczyć Twoje zdjęcia psów z 7D?

    Mkkaczy o co chodzi z tymi szumami? Często napotykam na podobne do Twojej wypowiedzi, tj. "na początku się nie lubiliśmy właśnie za szumy." i to zasiało we mnie ziarno niepewności.
    Nie mówiąc już o tekstach w stylu "obraz jak z kserokopiarki"...

    Jeżeli chodzi o szkła to na bank kupię 70-200 f.4, ale na początek chyba wybiorę jakiś standardowy zoom. Rozważam pomiędzy:
    - Sigma 17-70 mm f 2.8-4 DC Macro OS HSM
    - Sigma 17-50 mm f/ 2.8 EX DC OS HSM
    - Canon EF 24-105 f/ 4.0L IS USM

    Ewentualnie jakiś Canon ze światłem 2.8 używany w rozsądnej cenie, raczej z serii L.
    Oczywiście naczytałam się o tym, że Sigma, czy Tamron nie wspóółgrają z body doskonale i się gubią, tudzież szybko się zużywają :/
    Naprawdę prościej byłoby pozostać przy Nikonie, bo tam nie ma problemu z wyborem obiektywu, ale już za późno. Hehe

    pzdr
    Ewa

  8. #8
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    Cytat Zamieszczone przez Ennyo Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi

    Mkkaczy o co chodzi z tymi szumami? Często napotykam na podobne do Twojej wypowiedzi, tj. "na początku się nie lubiliśmy właśnie za szumy." i to zasiało we mnie ziarno niepewności.
    Nie mówiąc już o tekstach w stylu "obraz jak z kserokopiarki"...

    Jeżeli chodzi o szkła to na bank kupię 70-200 f.4, ale na początek chyba wybiorę jakiś standardowy zoom. Rozważam pomiędzy:
    pzdr
    Ewa
    Po przejściu z 40D starałem się wyciągać z cieni, natomiast 7D lepiej radzi sobie z przygaszaniem i nawet szum z wysokiego ISO znika.
    Może dam przykład.
    Cały kadr który był prześwietlony ISO 2500, czyli wysokie. po przygaszeniu jednak nawet w jasnych partiach są jakieś szczegóły.


    Uploaded with ImageShack.us

    A to dość ostry krop, już przygaszony.

    Co do obiektywu to 70-200 f4 jest też sobie chwalę
    Ostatnio edytowane przez mkkaczy ; 27-01-2013 o 23:52

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    no, jeżeli chcesz dobry obrazek i AF, to min. 5dIII
    jak nie ma się 10 tys. zł na body, to trzeba wybierać między AF (7D), a obrazkiem (5DII)
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Chtiej
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: fotografowanie psów -- wybór body

    Bez przesady - biegające psy na zewnątrz to żadne wyzwanie dla AF w 5DmkII. Jeśli zajdzie potrzeba robienia zdjęć w hali przy kiepskim oswietleniu to 7d się na niewiele zda ze względu na szumy, poza tym zdjęcia z 5DmkII są lepszej jakości.
    Jeśli chodzi o obiektywy do zastosowań, o których wspomniałaś to 24-105L i 70-200L wydają się być rozsądnym wyborem (za takie pieniądze raczej nie ma nic bardziej uniwersalnego, niezawodnego, szybkiego i dobrego optycznie). Oczywiście mowa o 24-105L z niewadliwej serii
    Jest też opcja z Nikonem D600, której zaletą jest pozostanie w dobrze ci znanym systemie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •