Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Makro tanim kosztem

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Do makro nie potrzebny jest adapter z potwierdzeniem, a pierscienie kupiłem zwykłe z 30 zł

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Krosno
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Dzięki za podpowiedź. Oglądając zdjęcia i przeglądając fora pewnie wejdę w zaproponowany zestaw Industara i pierścieni.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Podobno pancolar 50 z pierścieniami daje rade w makro, ale się nie wypowiem bo nie mam tego obiektywu. Ale industara polecam z czystym sumieniem

  4. #24
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Krosno
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Z tego co przeglądam fora to polecają Wołne 9 i Takumara jeszcze ale one dużo droższe niż Industar przynajmniej na alledrogo.

    --- Kolejny post ---

    Nie mam niestety odniesienia ale czy 150 zł za Industar to dużo ? Orientuje się ktoś ?

  5. #25
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Pancolar mi się średnio sprawdzal w makro, lepiej pracował jego brat Pentacon o identycznych parametrach. Jeśli kupisz pierścienie czy mieszek pod M42 to nie musisz kupować Industara 61L/Z czy innego dedykowanego do makro, trochę tylko zyskujesz na skali odwzorowania, a po kieszeni czujesz różnicę. Wystarczy coś o podobnej ogniskowej (ok 50mm) i tyle, Może być tessar, industar 50-2 lib industar 61L/D (M39) czy popularne heliosy. Jak wciągnie to wtedy kup sobie szkło dedykowane do makro np wspomnianego takumara makro (są dwie wersje, jedna bardzo droga, a druga sporo tańsza).

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Ale szkła manualne to nie jest rozwiązanie, wyostrzysz na pełnej dziurze i co - będziesz szukał przysłony? To dobre do motywów statycznych ze statywem. Kup pierścienie do canona, możesz je używać o oboma obiektywami.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Krosno
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Już byłem przekonany do zakupu Industara nawet zacząłem szukać jakiejś sztuki w przystępnej cenie, a teraz znowu mam dylemat. Wychodzi za to, że za 200 zł mógłbym mieć Industar z adapterem i pierścieniami. Za około 300zł można kupić pierścienie z potwierdzeniem.

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    86

    Domyślnie Odp: Makro tanim kosztem

    Rozważ to co napisałem, jeśli nie zamierzasz polować na ruchliwe stwory, to spoko wystarczy ten manual i statyw

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •