Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: 550d czy 5d mark I

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Question 550d czy 5d mark I

    Witam
    Codziennie męczy mnie ten temat i zastanwiam się nad przesiądką z apsc na FF....
    Z pewnościa kiedyś również Was to męczyło i spać po nocach nie mogliście...

    Wszystkie z moich zdjęć to Makro i Porotrety.
    W makro APSC z pewnością radzi sobie lepiej niż FF tzn odwzorowanie jest większe- nic pozatym
    Ale w portretach FF to FF...
    Canon 550d naladowany jest elektroniką której szczerze wogle nie używam...tzn nie kręce filmów, Live view może kilka razy udało mi się użyć ale to przy obiektywach m42 jak niemogłem trafić z ostrością...Nic pozatym...iso dla mnie używalne to było max do 1600 ba max do 800..
    Po drugie nie robie zdjęć do czasopism na bilbordy czy gdzielkolwiek bym potrzebował 20+ pixeli
    Pozatym stary fachowiec fotograf powiedział mi że tak naprawde 12 pixeli to max dla potrzeb fotografii

    I stoję przed dylematem o zakupie 100mm f2.8 makro usm i zostanie z 550d a w niedalekiej przyszłości 85mm 1.8.
    Albo używany 5d mark I + używany 85mm a w niedalekiej przyszlości może canon 50mm 1.4 albo wspomniana 100

    Czlowiek lepiej śpi jak niema pasji i portwel jakiś grubszy...

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    myślę, że mało kto CI powie żebyś wybrał 550d w starciu z 5d
    ja bym brał 5d + 85mm 1.8 albo bardziej uniwersalnie 50 1.4
    Nie masz żadnego sprzętu teraz? nic CI nie zostało? żadne obiektywy nic ?

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    Wyprzedałem wszystko a miałem w większości obiektywy na m42 które blokowały by lustro w 5d...
    A myślę też tak że jak zakupiłbym 2 szkła pod pełna klatke 85mm czy 100mm czy 50mm 1.4 to później bym z pewnością kupił 5d
    Pozatym widziałem na tym forum wile informacji i tematów odnośnie 5d I i 5d II to duża część ludzi wraca do 5d I...albo go po porstu nie oddaje
    Ale jak widzę portrety pod 5d to mnie ściska...naprawde bardzo mocno...

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    To bierz. tych aparatów nie da się porównać.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    54

    Domyślnie 550d czy 5d mark I

    Jak ściska to brać !!
    Jak Ci się nie spodoba 5D to sprzedaż i odkupisz 550 :-))) (pewnie byłby to pierwszy przypadek takiej zmiany w historii tego forum)
    Canon i Fuji X

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    no to chyba nadszedł ten czas...
    ile kosztuje wymiana migawki w 5d tak na przyszłość ?
    pozatym wiem ze najlepiej brać z nr seryjnymi zaczynającymi się od 2 czy 3.
    I przebieg to max 20 tys ciezko bedzie znalesc taki rarytas ?

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    Bierz i się nie zastanawiaj jakosc zdjec jest zupełnie inna. I będę miał na sprzedż 5D z przebiegiem niecałe 12 000 klatek w stanie perfekcyjnym po wymianie całego układu lustra w grudniu. :-)(odkleiło się lustro, został wymieniony casły box mirror wymieniona matówka, a w związku z tym że potrzebny był aparat to kupiłem już nowszy model) stan daziewiczy.
    5d, 40D, 24 1.8, 24-70L, 85 1.8, 50 1.8, 530exII

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 340

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    Cytat Zamieszczone przez xxmystiquexx Zobacz posta
    Ale jak widzę portrety pod 5d to mnie ściska...naprawde bardzo mocno...
    Portrety i krajobrazy. Właśnie z tego powodu do 40D dokupiłem sobie 5D.
    Budżet mnie nie ograniczał, wybrałem tzw. "classic" (ładna nazwa ) a nie np. mkII, ze względu na cechy tego aparatu, głównie rzadko spakowaną matrycę. Przez 3/4 życia robiłem zdjęcia prakticą i canonem a1, więc na "porządnym" AF, ani na innych gadżetach mi nie zależy.
    Nie napisałeś jakie obiektywy miałeś na m42, ale nie jest tak źle z tym zahaczaniem o lustro. Z czterech, które mam, żaden nie ma tego problemu - może zbyt szybko się ich pozbyłeś?

  9. #9
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    Do portretów pewnie, że FF nie ma co gadać, jednak ja bym się zastanowił czy nie lepiej dołożyć i kupić Mark II.
    Stara piątka chociaż świetna to jednak leciwa i na pewno mniejsza szansa kupna egzemplarza, który będzie jeszcze dłuuuugo działał... A ewentualne koszty naprawy niestety nieopłacalne...
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 25-01-2013 o 10:56 Powód: literówka
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: 550d czy 5d mark I

    No właśnie, tym bardziej że jak już zakupie 2 obiektywy pod FF i poczekam z rok to pewnie cena II będzie w granicach 3000+. Już teraz są za ok 4 choć widze ze na Ebay już mozna kupic za 3.400 więc może się zastanowie ) troszke dłużej
    A wiem że różnic jest niewiele poza iso, px chyba czyszczeniem matrycy no i film...i live view...ale film i live view mnie wogle nie kręcą.
    Aparat przecież ma sluzyć do robienia zdjęć. Choć są już jakieś tam odcinki seriali kręcone markiem II czy III

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •