Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 129

Wątek: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

  1. #1

    Domyślnie Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    Witam,

    Mam następujący problem z zamiennikiem akumulatora Canon LP-E6 w Canonie 6D. Po umieszczenie baterii w body i włączeniu go wyświetla się komunikat "Komunikacja z aparatem jest nieprawidłowa. Czy kontynuować pracę z tym akumulatorem?". Mogę wybrać opcję ok. aparat działa ale nie wskazuje poziomu naładowania baterii. Po podłączeniu zamiennika do ładowarki światełko miga ciągle z taką samą częstotliwością (czyli żaden z 4 stanów ładowarki - jeden puls, dwa, 3 i pauza oraz ciągłe świecenie czyli naładowany). Akumulator zwróciłem do sklepu, sprzedawca powiedział, że u nich po przetestowaniu w 5d mkII nie ma problemu a ten sam zamiennik w 6D istotnie nie działa prawidłowo. Czy ktoś z was się z tym spotkał, czy stosujecie jakieś inne zamienniki, które działają bez problemu z body 6D i z ładowarką oryginalną?

    Będę wdzięczny za pomoc

    Radek

    P.S. To mój pierwszy post na forum, szukałem jakichś informacji na ten temat ale nie udało mi się znaleźć, jeśli coś przeoczyłem proszę o wyrozumiałość;-)))
    Ostatnio edytowane przez Rough2 ; 23-01-2013 o 22:38

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    A sklep testował na konkretnie tym samym zamienniku czy może tym samym typie, ale innym egzemplarzu.
    Problem może być albo konkretnej sztuki, albo po prostu 6D nie lubi zamienników Phottix
    Ja mam jeden zaminnik Phottix do 60D i śmiga, aż miło - żadnej różnicy względem oryginału.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    Więc tak, zamiennik odesłałem do sklepu z opisem problemu i odesłali mi natychmiast kolejny nowy zamiennik Phottixa - problem ten sam. W ładowarce i w aparacie nie działa normalnie. Najpierw myślałem, że odesłali mi ten co już u siebie miałem więc dzwonię do nich, mówią, że wysłali nową sztukę. Sprzedawca oddzwonił do mnie po 30minutach i mówi, że testował tego Phottixa Titan (nie wiem czy dokładnie reklamowaną przeze mnie sztukę ale ten typ na pewno) na 5d mk II i 6d i błąd w 6d występuje. Tak więc przetestowane zostały co najmniej 2 akumulatory tej firmy. Chcę kupić jakieś dodatkowe akumulatory-zamienniki więc próbuję się dowiedzieć, czy ktoś ma w 6d właśnie zamiennik. Tutaj się udało odesłać ale gdzie indziej np. kupując przez allegro może być różnie więc nie chcę kupować w ciemno. Dzięki za zainteresowanie tematem;-)))

    --- Kolejny post ---

    Dodam jeszcze, że mam 600d i do tego właśnie zamienniki Phottixa i Grip Phottixa i wszystko działa super (oczywiście w 600d jest inny tym akumulatora;-))
    Ostatnio edytowane przez Rough2 ; 24-01-2013 o 10:52

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    40

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    ja mam identyczne objawy z zamiennikiem Phottixa - w 60d jest normalnie widziany w aparacie i lampka w ladowarce miga w zaleznosci od stopnia naladowania, ale ten sam zamiennik w 6d nie jest widziany i ladowarka do 6d tez ma z nim problemy.

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    Ja miałem wcześniej 550d, teraz mam 60d i zamienniki Phottix-a miałem i mam. Żadnych problemów z tymi body nie było.
    Co do 6D to tu coś trochę piszą LP-E6 Fremdakkus an der 6D immer noch kompatibel? - DFORUM niestey po niemiecku (korzytałem z google tłumacz bo niemieckiego nie znam )

    --- Kolejny post ---

    Jeszcze znalazłem ciekawe info na stronie Phottixa, co prawda dotyczy 5D mk II, ale może to będzie jakiś trop...
    Jan 22, 2013 by Phottix Support
    The Phottix Titan LP-E6 batteries are fully compatible with the 5D Mark II, the charge level is displayed correctly on the camera. Older Phottix Titan LP-E6 batteries (with a grey label) were not fully compatible.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    Przeczytałem ten niemiecki wątek (też korzystając z translatora)... znalazłem też aukcję w allegro z aku firmy Nowell ale gość mi odpisał, że nie jest do końca pewien i nie ma jak sprawdzić. Pozostaje tylko czekać aż ktoś kto ma 6d z działającym zamiennikiem się wypowie;-) Jeśli ktoś ma sprzęt jak Zader to może opcją jest używanie oryginałów z 6d a zamienników z 60d;-)))) ja niestety takiej opcji nie mam, bo do 600d jak pisałem są inne akumulatorki.;-)

  7. #7

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    dzizas problem jest że nie działają zamienniki w 6D a ludzie im piszą że mkIII i mkII działają....
    Potwierdzam miałem zamienniki które działały w MKII i w MKIII ale po włożeniu do 6d to 6d ich nie rozpoznaje.
    Z tego co mi wiadomo to problem jest w Chipie i trzeba czekać na nowy chip z nowymi bateriami.
    Pisałem do Phottixa w sprawie baterii i Gripa i dostałem odpowiedź że będzie dostępny w ciągu miesiąca.
    Więc nic nie pozostaje tylko czekać :-(

  8. #8

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    Niestety nie mam możliwości edycji ale może ktoś się orientuje kiedy Grip zamiennik będzie dostępny ?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D

    Jak tylko będę wiedział coś nowego w sprawie tych akumulatorków to zaraz dopiszę do tego wątku. Pozdrawiam wszystkich;-)

  10. #10

    Domyślnie Odp: Problem z zamiennikiem baterii LP-E6 Phottix Titan w Canon 6D


Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •