Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez Grzesiek_PL Zobacz posta
    Żeby tak było tylko ze studniówkami, to samo jest z fotografią wnętrz, fotografią reklamową (pakszoty) idzie taki strzeli (nową wypaśną komórką, albo pożyczoną lustrzanką od wujka ) kilka zdjęć produktów na półce w sklepie, a klient się cieszy, że ma za darmo lub za jakieś grosze.
    Na zdjęciach nic nie widać ale jest TANIO i wszyscy są zadowoleni.
    Skoro tak, to jak Wy zarabiacie na foto/video?

  2. #22
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    ja bym juz nawet tego nie nazwal zarabianiem bo w moim wypadku z samego filmowania bym nie wyżył mimo że w sprzęt w ostatnich 2 latach zainwestowałem ponad 30 tys. Niestety bryndza jest wszędzie a w branży ślubnej wybitna na co mają wpływ min:
    - mniej ślubów wg stystyk GUS
    - niż demograficzny
    - coraz modniejsze i wygodniejsze związki "na kocią łapę"
    - ogólne zubożenie społeczeństwa (zamiast wesel skromne przyjęcia)
    - itp... itd.......
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    Skoro tak, to jak Wy zarabiacie na foto/video?
    Trzeba szukać niszy. Świat nie kończy się na szczęście na ślubach i studniówkach. A gotowego przepisu na biznes w tej branży nikt Ci nie poda, bo nawet jeśli ktoś ma jakieś pomysły to przecież nie będzie tego publicznie pisał - tu nie ma sentymentów - biznes jest biznes .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    ja bym juz nawet tego nie nazwal zarabianiem bo w moim wypadku z samego filmowania bym nie wyżył mimo że w sprzęt w ostatnich 2 latach zainwestowałem ponad 30 tys. Niestety bryndza jest wszędzie a w branży ślubnej wybitna na co mają wpływ min:
    - mniej ślubów wg stystyk GUS
    - niż demograficzny
    - coraz modniejsze i wygodniejsze związki "na kocią łapę"
    - ogólne zubożenie społeczeństwa (zamiast wesel skromne przyjęcia)
    - itp... itd.......
    A kto powiedział, że filmowanie ogranicza się tylko do studniówek czy wesel? Przecież można robić filmy innego typu? Czyż nie ?

  5. #25
    Uzależniony Awatar mc_iek
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Kępa Niemojewska
    Wiek
    60
    Posty
    790

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    A kto powiedział, że filmowanie ogranicza się tylko do studniówek czy wesel? Przecież można robić filmy innego typu? Czyż nie ?
    Można, ale przemysł filmów dla dorosłych też przeżywa kryzys, spowodowany sporą konkurencją z strony amatorów...
    Nałómta siem odmieniwać kącufkuf po polskiemu!

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez mc_iek Zobacz posta
    Można, ale przemysł filmów dla dorosłych też przeżywa kryzys, spowodowany sporą konkurencją z strony amatorów...
    a reklamy?

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    617

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    Stoję właśnie przed decyzją zakupienia sprzętu do filmowania dslr. Odczuwam niebywałą chęć tworzenia filmów. Miałam doświadczenie na studiach w montażu nieliniowym i czuję, że mam twórczą duszę. Jednak jako, że jestem początkującą w tej branży, zastanawia mnie ostatnio jak postrzegane są kobiety filmujące lustrzankami? Zwłaszcza kiedy muszą np. użyć ciężki glidecam lub cały system z kamizelką... Jakie są Wasze opinie? Czy to ma sens? Z góry dziękuję za wszelki wypowiedzi!
    Ten cały system z kamizelką jest po to żeby odciążyć ręce i przenieść całą pracę na nogi. Jeżeli glidecam jest dla ciebie za ciężki to kamizelka pomoże. Jeżeli masz kreatywną duszę to powinnaś być w stanie stworzyć jakiś krótki film bez żadnego dodatkowego sprzętu z samym statywem.
    W świecie filmowym, i nie tylko, mamy wyraźną dominację formy nad treścią i nie ma co oglądać
    Osobiście nie mam ambicji do kręcenia filmów ale raz zostałem zmuszony przez moją dziewczynę na zrobienie jej promo na jakiś mały konkurs i nie użyłem niczego ponad to co już miałem czyli statyw, filtr ND, 5Dmk2 i kilka jasnych szkieł. Ludzie się dziwnie patrzyli jak chodziłem ze statywem z jedną nogą na ramieniu a dwiema w rękach ale kogo obchodzi co reszta myśli
    Tutaj jest efekt:
    https://www.facebook.com/photo.php?v=314555488619624

    Co do biznesu to naiwnym jest myśleć, że posiadanie sprzętu pozwoli ci zarabiać pieniądze. Tak może i kiedyś było ale nie teraz, w czasach kiedy praktycznie każdy może sobie na sprzęt pozwolić. Nawet jak jesteś dobra w swoim fachu a nie znasz się na reklamie, promocji i ogólnie na prowadzeniu biznesu to daleko nie zajdziesz.(czyt. nigdzie)
    Np. Jak ktoś wspomniał że miał ustawioną 100dniówką. Gdyby nie miał umowy, zaliczki itd to by miał straty związane z tym klientem co wiele początkujących nie postrzega jako straty bo wydaje się że nic jeszcze nie zrobił...

  8. #28
    Coś już napisał Awatar Cichy9
    Dołączył
    Jun 2012
    Miasto
    Jasło
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Widzę, że temat zszedł całkiem w inną stronę. Nikt tego nie napisał, więc może ja dodam od siebie:

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Ciekawy jestem jak to wygląda prawnie, jeśli ludzie, którzy nie posiadają założonej firmy, nie płacą ZUS'ów robią normalnie zlecenia...
    Umowa o dzieło i nie potrzeba Ci żadnej działalności gospodarczej, czy posiadania firmy

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Wcale bym taki pewny nie był. Szybkie przykłady w necie jednoznacznie wskazują, że "niby się da" ale ogólnie wszystko zależy od szczęścia i humoru urzędu skarbowego, który akurat w danym przypadku może inaczej zinterpretować.
    Dziennik Gazeta Prawna
    Umowa o dzieło pomiędzy osobami bez DG - podatek - Grupy dyskusyjne w eGospodarka.pl

    Jeśli chcecie coś takiego podpisać, to musicie nadać temu wszelkie pozory
    jednorazowości, nieciągłosci itd, tak żeby się nie załapać na niespodzianke
    w postaci uznania za przedsiębiorcę lub przedsiębiorców.


    A życzliwych nie brakuje... jeżeli zamierzasz robić to ciągle, to raczej włażenie na minę.

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    jak postrzegane są kobiety filmujące lustrzankami? Zwłaszcza kiedy muszą np. użyć ciężki glidecam lub cały system z kamizelką...
    moja biega z GH2 i obiektywami ważącymi 150g bez z flycamem, jest drobna a wytrzymuje cały dzień, kamizelka jest zbędna, podobnie jak 5D/6D, którego ledwo jedną ręką przez chwile utrzyma.
    rozważ zakup systemu mikro 4/3, ma swoje plusy i minusy, min szkła f0,95 z "używalną" GO

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •