Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Dokładnie o to chodzi ; ) Ostatnio zostałem na lodzie jeśli chodzi o studniówkę, Pani przez telefon mi powiedziała tydzień przed, że rezygnują bo jakiś uczeń dla nich zrobi i chce zwrot zaliczki ; )! Roześmiałem się i kazałem jej zajrzeć w umowę, że zaliczek się nie zwraca ; ) Dobre i 1/2 ceny jaką mieli zapłacić, ciekawy jestem jak poradzi sobie ten uczeń z 300 płytami, jak to zrobi, zamówi itp ; )
    Wiesz trzeba na to patrzeć tak że to i tak żaden klient jeśli liczy się tylko taniość. A jak sobie poradzi? - A co to komputery wszystkim wyłączyli, płyty w każdym sklepie kupi - nie przesadzajmy.

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    W umowie mam zastrzeżone, że zaliczki nie podlegają zwrotom ; )
    W umowie to możesz mieć zastrzeżone choć co .

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    W takim razie jak znaleźć w dzisiejszych czasach Klienta, który zapłaci kilka razy więcej nam niż np. uczniowi?
    Trzeba oferować coś czego ten uczeń nie zrobi - ze względu na sprzęt, wiedzę, ryzyko itd.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-01-2013 o 14:01
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    to bez znaczenia, gdyby babka oddała sprawę do sądu to najprawdopodobniej odzyskała by kasę gdyż kodeks cywilny jasno traktuję tę sprawę, radzę zmienić zapis w umowie na "zadatek"
    Mój błąd mam zadatek w umowie nie zaliczkę.

    Cytat Zamieszczone przez milka Zobacz posta
    W takim razie jak znaleźć w dzisiejszych czasach Klienta, który zapłaci kilka razy więcej nam niż np. uczniowi?
    Nie mam pojęcia, do mnie akurat ludzie sami się już zgłaszają, najczęściej z polecenia, strony www. Trzeba kombinować ile idzie, bilbordy, reklama w gazecie, okleić samochód itp.
    Zacznijmy od tego, że uczeń zrobił to za darmo, a ludzie teraz "liczą grosz" z tego co widzę, bo wystarcza im fotograf ślubny za 200 złoty, potem narzekają, że mają słabe zdjęcia, mało i dopiero po sesję plenerową dzwonią do kogoś kto się "zna". Coraz więcej osób "leci" na niskie ceny, sam mam w mieście 2 "fotopstryków", którzy robią zlecenia za 1/4 mojej ceny... Ludzie albo poszaleli albo nie obchodzi och jakość tylko "co będzie to będzie"... Według mnie lepiej dorzucić coś ekstra do zdjęć czy też video i mieć coś fajnego niż potem narzekać co robią bardzo często ludzie w tych czasach... Ciekawy jestem jak to wygląda prawnie, jeśli ludzie, którzy nie posiadają założonej firmy, nie płacą ZUS'ów robią normalnie zlecenia...

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz trzeba na to patrzeć tak że to i tak żaden klient jeśli liczy się tylko taniość. A jak sobie poradzi? - A co to komputery wszystkim wyłączyli, płyty w każdym sklepie kupi - nie przesadzajmy.
    Okej, okej może i płyty nagra, ale co dalej? Jeśli ja po rozmowie z nimi, mam powiedziane, że chcą to w ładnych opakowaniach? Uczeń nagra i będzie "sprzedawał" płyty bez nadruku, bez żadnej okładki, po prostu w kopertce?; ))
    Ostatnio edytowane przez mk ; 23-01-2013 o 14:09

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Okej, okej może i płyty nagra, ale co dalej? Jeśli ja po rozmowie z nimi, mam powiedziane, że chcą to w ładnych opakowaniach? Uczeń nagra i będzie "sprzedawał" płyty bez nadruku, bez żadnej okładki, po prostu w kopertce?; ))
    Może wydrukuje je na szkolnej drukarce, może u kolegi, może poligrafię zrobi ktoś z rodziców po taniości, może skoro niższa cena to się zgodzili na wersję bez wydruku - nie wiem. Tak czy tak wiem że w sytuacjach gdzie zaczyna się liczyć cena nagle okazuje się, że zamawiający już wielu rzeczy nie potrzebuje (a które do nie dawna wydawały się niezbędne).
    To są żadni klienci i żaden biznes IMHO.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23-01-2013 o 14:19
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może wydrukuje je na szkolnej drukarce, może u kolegi, może poligrafię zrobi ktoś z rodziców po taniości, może skoro niższa cena to się zgodzili na wersję bez wydruku - nie wiem. Tak czy tak wiem że w sytuacjach gdzie zaczyna się liczyć cena nagle okazuje się, że zamawiający już wielu rzeczy nie potrzebuje (a które do nie dawna wydawały się niezbędne).
    To są żadni klienci i żaden biznes IMHO.
    Z tego co Pani przez telefon mi powiedziała to uczeń zrobił zdjęcia za darmo ; )) Więc nie ma tu mowy o jakiejś taniości tylko o darmowych zdjęciach. Nie rozumiem nadal takich poczynań jeśli chodzi o darmowe zdjęcia, ja rozumiem zrobić koleżance zdjęcia za darmo lub w formie TFP ale nie studniówkę... Mam nauczkę by więcej nie składać ofert na studniówki ; ))! Niech robią co chcą, ja się w to nie mieszam ; )!!

  5. #15
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Mam nauczkę by więcej nie składać ofert na studniówki ; ))! Niech robią co chcą, ja się w to nie mieszam ; )!!
    jako 20-letni praktyk potwierdzam, od komunii też jak najdalej gdyż użeranie się z rodzicami rozkapryszonego bachorstwa przekracza moje nerwy...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    to bez znaczenia, gdyby babka oddała sprawę do sądu to najprawdopodobniej odzyskała by kasę gdyż kodeks cywilny jasno traktuję tę sprawę, radzę zmienić zapis w umowie na "zadatek"
    Chyba tylko zadatek jest zdefiniowany w KC, zaliczka nie - z zasady się ją zwraca, chyba że w umowie jest wprost zastrzeżone, że nie. Osobiście nie podpisuję umów z niezwrotną zaliczką, albo zadatek, albo zwrotna zaliczka, bezzwrotna zaliczka wg. mnie jest nieuczciwa w swej konstrukcji.

  7. #17
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    a jaki jest sens pobierać "zwrotną zaliczkę" ?
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #18
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    jako 20-letni praktyk potwierdzam, od komunii też jak najdalej gdyż użeranie się z rodzicami rozkapryszonego bachorstwa przekracza moje nerwy...
    Dzięki za podpowiedź ; ))!!!


    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Chyba tylko zadatek jest zdefiniowany w KC, zaliczka nie - z zasady się ją zwraca, chyba że w umowie jest wprost zastrzeżone, że nie. Osobiście nie podpisuję umów z niezwrotną zaliczką, albo zadatek, albo zwrotna zaliczka, bezzwrotna zaliczka wg. mnie jest nieuczciwa w swej konstrukcji.
    Michał według mnie zaliczka, zadatek nie powinny być zwracane, w końcu jest to swoistego rodzaju rezerwacja mojego czasu. Przykładowo, wiadomo zima dla mnie jest takim okresem przestojowym jeśli chodzi o śluby, wpada mi taka studniówka, która opłaci mi przykładowo 3 ZUS'y, już planujesz kolejną kasę, którą zarabiasz właśnie w inny sposób niż studniówka, np zamawiasz nowy obiektyw ale nie musisz go odesłać bo studniówka Ci przepadła, nie masz kasy na obiektyw bo musisz ZUS zzapłacić : )) Nie to, że tracisz zlecenie, bo uczeń zrobi to za darmo, to nie masz za co zapłacić ZUS'u, musisz kombinować z kasą ile się da by wyjść na koniec miesiąca z jakimś groszem w kieszeni. Dlatego podchodzę do zaliczek, zadatków w ten sposób, że jest to rezerwacja, jeśli się nie odbędzie dana uroczystość ta zaliczka, zadatek zostaje u mnie jako mała rekompensata tego, że nie zarobię więcej ; ) Mogę się mylić ale to moje podejście do tego...

  9. #19
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Hi...

    Zapominasz że są też tacy którzy nie wywiązują się z umowy - np. nie przyjadą na imprezę robić zdjęcia bo im "auto nie odpaliło" . Zaliczka i zadatek działają obustronnie. Zadatek - w przypadku gdybyś Ty nie wywiązał się z umowy podlega zwrotowi w PODWÓJNEJ wysokości. Zaliczka podlega zwrotowi do wysokości w jakiej została zapłacona.

    W przypadku zaliczki nie ma regulacji wprost w KC. Nie oznacza to jednak że zaliczki nie można zatrzymać. Można - ale w przypadku dalszego dochodzenia roszczeń np. można zatrzymać na poczet kosztów jakie poniosła strona przed i przez wypowiedzenie umowy.

    Pozdrawiam...

  10. #20
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie Odp: Kobieta filmująca lustrzanką - opinie

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Dokładnie o to chodzi ; ) Ostatnio zostałem na lodzie jeśli chodzi o studniówkę, Pani przez telefon mi powiedziała tydzień przed, że rezygnują bo jakiś uczeń dla nich zrobi
    Żeby tak było tylko ze studniówkami, to samo jest z fotografią wnętrz, fotografią reklamową (pakszoty) idzie taki strzeli (nową wypaśną komórką, albo pożyczoną lustrzanką od wujka ) kilka zdjęć produktów na półce w sklepie, a klient się cieszy, że ma za darmo lub za jakieś grosze.
    Na zdjęciach nic nie widać ale jest TANIO i wszyscy są zadowoleni.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •