Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

  1. #21
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Wiesz kolego ja używam 5dII z sigmą 17-35@f2.8-4 więc zestaw naprawdę lekki i mój nadgarstek po 2 minutach już do mnie krzyczy.
    Wcale ciężkie to to nie jest.

    Myślę że to kwestia indywidualna kto ile z tym wytrzyma i dlatego najlepiej po prostu sprawdzić samemu.

    Co do stabilizacji - slider, statyw, jakieś dolly, rig, obiektyw ze stabilizacją to także są metody, efekty oczywiście inne od poprawnie zbalansowanego glidecama, ale warte rozważenia.
    Ostatnio edytowane przez punky ; 23-01-2013 o 13:24
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Cytat Zamieszczone przez punky Zobacz posta
    Wiesz kolego ja używam 5dII z sigmą 17-35@f2.8-4 więc zestaw naprawdę lekki i mój nadgarstek po 2 minutach już do mnie krzyczy.
    Wcale ciężkie to to nie jest.

    Myślę że to kwestia indywidualna kto ile z tym wytrzyma i dlatego najlepiej po prostu sprawdzić samemu.

    Co do stabilizacji - slider, statyw, jakieś dolly, rig, obiektyw ze stabilizacją to także są metody, efekty oczywiście inne od poprawnie zbalansowanego glidecama, ale warte rozważenia.
    Chyba z tego wszystkiego to najlepszy wydaje się rig. Czy możecie polecić coś dobrego w rozsądnej cenie?
    A, i czy taki rig może konkurować z efektami jakie uzyskuje się przy glidecamie? Jakie są skutki używania takiego rig'a ?
    Ostatnio edytowane przez milka ; 23-01-2013 o 13:54

  3. #23
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    rigiem nie osiągniesz zamierzonego efektu czyli płynnych ujęć w czasie np chodu
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Właśnie przed chwilą oglądałam porównanie Glidecam vs Rig... Rzeczywiście. Glidecam jest najlepszy. Zastanawiam się gdzie można wypożyczyć taki glidecam na jeden dzień i zobaczyć chociażby jaki jest ciężar. Nie planuję używać wielkich teleobiektywów, ani dodatkowych akcesoriów, więc waga łączna będzie wynosiła: Glidecam + 5dmk2 + obiektyw... Czy to aż tak dużo?

    Obliczyłam teraz, że 5dmk2 + obiektyw to będzie ok. 1,20 kg, więc kupię Glidecam hd1000 (jest do max 1,4kg). Glidecam waży ok. 0,8 kg, więc łącznie całość wyniesie 2kg, tyle co siatka mandarynek
    Ostatnio edytowane przez milka ; 23-01-2013 o 14:26

  5. #25
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    hd 2000 + 5d2 + 17-40L ważą prawie 3 kg, my niestety nie jesteśmy w stanie ocenić jak długo możesz utrzymać taki ciężar na wyciągniętej dłoni, musisz sprawdzić to sama...
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar milka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    hd 2000 + 5d2 + 17-40L ważą prawie 3 kg, my niestety nie jesteśmy w stanie ocenić jak długo możesz utrzymać taki ciężar na wyciągniętej dłoni, musisz sprawdzić to sama...
    Ale ja zamierzam kupić hd1000, który jest lżejszy od hd 2000

  7. #27
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    milka, odnoszę wrazenie ze w kółko piszemy o tym samym i że nic bardziej sensownego już Ci nie napiszemy, musisz sama przetestować i koniec.
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #28
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Zrozum jedno, to nie jest to samo co siatka mandarynek.


    Przy pracy z glidecamem po tyłku najbardziej dostaje nadgarstek. Nie mięśnie na całej ręce tylko właśnie nadgarstek ze względu na sposób trzymania tego ustrojstwa i położenie środka ciężkości.
    Nie ważne czy to będzie HD1000 czy HD2000 różnica będzie naprawdę niewielka w obciążeniu twojego nadgarstka.
    Nie ważne też czy kupisz Flycam czy Glidecam w sensie wagi - nadgarstek dostanie tak samo po tyłku.
    Glidecam jest po prostu pewniejszym zakupem.
    Samo wyważanie bez czegoś na czym można taki stabilizator zawiesić już da ci popalić w sensie bólu w ręce, a co dopiero praca z nim.
    Tak samo sądzę że używanie 85mm na glidzie to zły pomysł dla kogoś kto nigdy tego nie robił. Mi zajęło tygodniami dojście do robienia w miarę znośnych ujęć szerokim kątem i utrzymanie tematu w ostrości, na 85/1.8 wydaje mi się to wręcz niemożliwe bez urządzeń typu follow focus i to w dodatku elektroniczny.


    Ja odpadam już z tego tematu i udzielania rad komuś kto nie chce ich słuchać.
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  9. #29

    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Dobczyce
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Kolega punky dobrze mówi. Praca na glidecamie jest bardzo wymagająca, bez względu czy to sam sled bez ramienia czy z X-10, X-22 z ramieniem. Trzeba krzepy żeby w tym uchodzić. Jeżeli koleżanko milka jesteś z małopolski to zapraszam Cię do siebie, będziesz miała możliwość pochodzenia w X-10, X-22, z ręcznym HD1000 ,HD2000, i HD 4000 Pro. Zobaczysz różnice w samej wadze. Na sieci jest cała masa przykładów nieumiejętnego stosowania stabilizatora, zwłaszcza w ślubniakach. Kowalskiemu wydaje się, ze kupi stabilizator i on będzie robił za niego ujęcia. Treningi są trudne, zwłaszcza wytrzymałościowe. Ja jestem na etapie, który pozwala mi po czerwonych szlakach Zakopanego chodzić w X-10 przez 8h bez zdejmowania. W X-22 bym się nie podjął bo szkoda mi kręgosłupa. Ale to ponad dwa lata treningu i mam go na sobie kilka razy w tygodniu. Wszystko się da. Moja żona która ma 159 cm wzrostu i waży niecałe 50kg w X-22 nie uchodzi, ale X-10 ubiera i z DSLR kilkanaście minut daje rade (co prawda dla zabawy, a nie na sztuce).

    PS: Kamizelka w Glidecam nie ogranicza ruchów i jest bardzo wygodna. Chińskie stabilizatory czy indyjski flycam sobie odpuście. Rozpadają się, pękają linki itp. Widziałem kilka razy na własne oczy, o wyważaniu szkoda gadać nawet tych wynalazków.

    Ewentualnie Floatcam, tańsza od Glide'a polska alternatywa. Bardzo chwalona. Mam też takiego FC8 po upgrade ramienia na FC12 - aktualnie sprzedaję na allegro i ebay bo chcę kolejną X-10 lub X-22 dla kolejnego pracownika.

  10. #30

    Domyślnie Odp: Glidecam vs Flycam vs inne = jaka stabilizacja do 5dmk2 i obiektywów mk42?

    Po pierwsze, chciałam się przywitać i przekazać wyrazy uznania dla Kobiety Operatora Mało nas jeszcze trochę w tym biznesie Wiem, ze wątek był poruszony jakiś czas temu, ale jestem ciekawa, czy jednak zdecydowałas się Droga Milko na zakup stabilizatora. Ja od roku używam ręcznego stabilizatora, niestety marki "zrób to sam" Wyjątkowo ciężkie ustrojstwo, do tego 5D2 albo 6D. Powiem szczerze, że ja jestem bardzo wątłej postury, bo ważę zaledwie 47kg ale najwyraźniej jestem dość silna, bo nie powiem, żeby nie dało się pracować ze stabilizatorami. Fakt, jest to męczące, ale wystarczy zacisnąć zęby i latać Najwyżej kolejnego dnia trzeba odcierpieć swoje, ale idzie się przyzwyczaić. My kobiety jesteśmy wytrzymalsze na ból, może dlatego :P W każdym razie ja też przymierzam się do zakupu stabilizatora dwuramiennego z kamizelką, ale obawiam się że nie robią takich małych kamizelek, więc zostaje mi usztywniacz na nadgarstek, hehe

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •